Garmin nuvi 2455lmt se ugaša ??

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Nuvi 2559lm ima smartphone link. Ali ni celo možno preko smartphonelink in telefona spremljati prometnih poročil ?

Ima kdo izkušnje ,konkretne informacije.. Je drugače ta smartphone link realno uporaben ,ali je bolj za dvigovanje cene naprave ?

Lp
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.900
5.458
113
Kolker sem spremljal TMC temo...je nulink bolj azuren kot standardni RDS ponudniki....
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Predvidevam da je smartphone link isto ali vsaj podobno kot nulink ???

Informativno sem si prenesel app smartphone link na telefon. Live traffic vsebuje kup obvestil.

Vem da se potem to prenaša na garmin premo BT,samo ali je potrebnota prenos vesčas ročno osveževati ,ali se pač dokler sta garmin in telefon povezana zadeva osvežuje avtomatsko.??

Ja, samo tujina je pa problem....Moraš imeti potem povsod vključene podatke na telefonu. Je pa to lahko hitro drag šport.

Tako da mislim da je še vedno tmc in gtm kabel trenutno najbolj ugoden. Ažurnost pa se verjjetno ne more primerjati.

Lp
 

atepej

Fizikalc
3. jul 2013
882
63
28
34
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Kolker sem spremljal TMC temo...je nulink bolj azuren kot standardni RDS ponudniki....
Zdej bomo videli kaj bo naredil DARS - do konca marca
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.900
5.458
113
Citat:
Uporabnik mercedes pravi:
Predvidevam da je smartphone link isto ali vsaj podobno kot nulink ???

Ja, samo tujina je pa problem....Moraš imeti potem povsod vključene podatke na telefonu. Je pa to lahko hitro drag šport.

Tako da mislim da je še vedno tmc in gtm kabel trenutno najbolj ugoden. Ažurnost pa se verjjetno ne more primerjati.

Lp

Ja no mal pomešal...ta smartphone link or whatever ja.....

Lej v tujini kar se tiče nemčije...avstrije.....je RDS na TMCju poštiman......pri nas je pa tako tako...ko že pol ure stojiš v koloni ti ponudi obvoz
smile-1.gif


Tko da mislim da smartLink je kr ok za Slo....ostalo v izogib stroškom pokrivaš z navadnim TMC

RAZEN......ne vem kaj DARS pripravlja marca! ??:)
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Citat:
Uporabnik mercedes pravi:
Predvidevam da je smartphone link isto ali vsaj podobno kot nulink ???

Ja, samo tujina je pa problem....Moraš imeti potem povsod vključene podatke na telefonu. Je pa to lahko hitro drag šport.

Tako da mislim da je še vedno tmc in gtm kabel trenutno najbolj ugoden. Ažurnost pa se verjjetno ne more primerjati.

Lp

Ja no mal pomešal...ta smartphone link or whatever ja.....

Lej v tujini kar se tiče nemčije...avstrije.....je RDS na TMCju poštiman......pri nas je pa tako tako...ko že pol ure stojiš v koloni ti ponudi obvoz
smile-1.gif


Tko da mislim da smartLink je kr ok za Slo....ostalo v izogib stroškom pokrivaš z navadnim TMC

RAZEN......ne vem kaj DARS pripravlja marca! ??:)

Tako nekako sem tudi sam razmišljal... Slovenija je verjetno res bolj ažurna preko smartphone link. Tu tdui ni problem ,ker poraba podatkov sigurno ni velika. Pa večino voženj je po sloveniji. Po tujini pa kot si rekel zaenkrat klasika preko tmc.

Ma sem dobil dosti ponudb ,za garmine ko sem napisal da bi menjal za večjega.... Zdaj se pa kopljem po vseh teh oznakah...
Na konču se bo pa naredilo da bom ostal pri svojem ker itak izpolnjuje moje potrebe..
bonk.gif


lp
pozdrav.gif
 

nuvi3790

Fizikalc
30. jan 2012
1.669
6
38
Rogaška Slatina
Citat:
Uporabnik mercedes pravi:
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Citat:
Uporabnik mercedes pravi:
Predvidevam da je smartphone link isto ali vsaj podobno kot nulink ???

Ja, samo tujina je pa problem....Moraš imeti potem povsod vključene podatke na telefonu. Je pa to lahko hitro drag šport.

Tako da mislim da je še vedno tmc in gtm kabel trenutno najbolj ugoden. Ažurnost pa se verjjetno ne more primerjati.

Lp

Ja no mal pomešal...ta smartphone link or whatever ja.....

Lej v tujini kar se tiče nemčije...avstrije.....je RDS na TMCju poštiman......pri nas je pa tako tako...ko že pol ure stojiš v koloni ti ponudi obvoz
smile-1.gif


Tko da mislim da smartLink je kr ok za Slo....ostalo v izogib stroškom pokrivaš z navadnim TMC

RAZEN......ne vem kaj DARS pripravlja marca! ??:)

Tako nekako sem tudi sam razmišljal... Slovenija je verjetno res bolj ažurna preko smartphone link. Tu tdui ni problem ,ker poraba podatkov sigurno ni velika. Pa večino voženj je po sloveniji. Po tujini pa kot si rekel zaenkrat klasika preko tmc.

Ma sem dobil dosti ponudb ,za garmine ko sem napisal da bi menjal za večjega.... Zdaj se pa kopljem po vseh teh oznakah...
Na konču se bo pa naredilo da bom ostal pri svojem ker itak izpolnjuje moje potrebe..
bonk.gif


lp
pozdrav.gif

A ti sploh veš kaj bi rad????
evil.gif
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Ne ,in kaj zdaj..??Boš mi ti svetoval...

Je vrag če ima človek za tipkovnico občutek moči...
Lp
 

nuvi3790

Fizikalc
30. jan 2012
1.669
6
38
Rogaška Slatina
Ne ne bom ti, ko sem ti ponudil pomoč, nisi imel volje in nisi bil zainteresiran,,,,,,,
Nimam nobene moči, sem navadni smrtnik, zase pa vem kaj bi imel in kaj hočem, za razliko od tebe....

P.s. @popotnik ti je že napisal, ko se boš odločil, kaj bi rad, napiši pa ti bodo svetovali!!!! Kaj si že usposobil svoj nuvi, ti že dela????
evil.gif


Lp
 

atepej

Fizikalc
3. jul 2013
882
63
28
34
Citat:
Uporabnik mercedes pravi:
Citat:
Uporabnik atepej pravi:
@ Genius3: Hvala za info

@ mercedes 2455 (sorodnega mojemu samo brez bluetooth) si dal pa na servis?

Jah , ni še na servisu..Sem ga že imel ven iz avta da bi ga nesel na pošto...Pa mi je en prijatelj ponovno zmešal štrene.

Je rekel odklopi akumulator za par minut...In kakšne ima to veze ??? Na cestopred koncem tedna ne grem , ampak na dvorišču sem pa kontakt vzel in dal sigurno čez dan 10 krat... To ne moreš verjeti ,ni se izklopil niti enkrat.
13.gif


Res me zanima kaj bo med vožnjo. Sicer je pa prej med vožnjo normalno deloval. Kdo ve ,ali je res kaj rabil odklop akumulatorja ??
Skoraj nemogoče ..

Tistega 2559lm mi je eden ponujal , potem sem pa videl da če kupim še kabel za prometne info,pa njemu doplačam ,je vse skupaj že predrago.
lp
Če prav razumem je tule napisal, da ima problem rešen
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Citat:
Uporabnik Genius3 pravi:
Za boljše razumevanje naj še dodam info za GTM™ 26







Gledam tole ,in mi nekako manjka vsaj Avstrija in recimo Hrvaška ?? Kako je s tem ? A tam ni možnosti potem spremljanja prometnih sporočil preko garmina ali je pač treba plačati naročnino ?

In kako to potem spraviš v anteno ,glede na to da so tam zapisane informacije o naročninah ??
sprasujem se.gif


lp
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
D233000.dbje za NT in D317400.db je za NTU.

@Genius3

Šele sedaj, ko sem bral tvoj post se mi je komaj posvetilo, da bi 2455 ja morala imeti naloženo karto NTU in ne NT.


Se sprehajam še malo po celem postu ,in sem preveril in je pri meni ta datoteka :D3413190A ?

Imam pa tole karto :City Navigator Europe NTU 2016.30 - Map+HT+PA

in kaj pomeni tisti HT + PA ??
Hvala .lp
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
@mercedes

LEPO te prosim začni prebirat teme na forumu in NE sprašuj že 100x povedanega.
Odpri si temo TMC in jo prečitaj in boš videl zakaj ne vidiš Hrvaške in Avstrije pod naročninami.

p.s.
Ne vem kaj ti čaraš s tvojo napravo in se sploh ne čudim več, da ti ne dela kot mora.
D3413190A.db je za nuvije 3xxx in je Country State Search.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Pozdrav ,
bom poiskal glede TMC...

Glede datoteke je pa stoprocentno originalna... kje bi pa dobil drugo ? Vse kar je bilo posodobljeno je bilo preko garmin expressa ..

Res zanimivo tole.

In tudi 100% procentno ti garantiram da popolnoma nič ne čaram s to napravo. Kar se tiče programskega dela ,sem samo nanovo naložil ,to sem pa tudi napisal. Niti pod razno nisem nalagal kakšnih drugih datotek kot te ki so bile gor ?? Tako da ,ali je to že od štarta gor ,ali pa pride s kartami.

In ta garmin drugače če pustimo tisto ugašanje deluje več kot odlično.

Lp
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Ta garmin express program je čudo od čuda in sploh ne bi bil presenečen, da bi prenesel kaj narobe.

Če se boš še imel kaj voljo in čas igrat probaj naredit kot je naredil hijacker, morda bo ta rešitev delovala tudi za tebe.

Sem ta teden probaval gtm25 in gtm36 na nuviju 3490 in opazil, da gtm25 da samo 1A medtem, ko gtm36 da 2A.
Morda je pri tvojem nuviju krivo, da dobi premalo štroma.

Upam, da nimaš še kje kakega razdelilca za cigaretni vžigalnik in da ti še kaka druga naprava pobira štrom.

Glede na to, da si se odločil zadevo poslat na servis, bi predlagal, da počakamo, da vidimo kaj se bo izcimilo iz tega in nato dalje rešujemo, če bo še potreba po tem
wink-1.gif


p.s.
Ne me narobe razumet, ko ti napišem, da preberi kako temo, ker s tem ti hočem le dobro, da boš bolje spoznal delovanje garmin naprav in boš lahko kakemu prijatelju ali znancu z levo roko porihtal napravo ali mu povedal kaj je novega na GPS sceni
wink-1.gif
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
@popotnik - ravno v tej temi s postom #2376788 - 30.01.2016 18:09 sem hipnotiku odgovarjal na tako možnost in par postov pozneje še obrazložil. A jo je mercedes kar prezrl - ker je možno, da je polnilec prešvoh ali pa zanič. Če bo tako nadaljeval, bo uničil še baterijo.
 

nuvi3790

Fizikalc
30. jan 2012
1.669
6
38
Rogaška Slatina
Citat:
Uporabnik mercedes pravi:
V čemu je fora brisanja postov ??

Si si jih vsaj shranil preden si mi jih pobrisal ??

lp


Tale tvoj post, ki je bil objavljen tukaj, ne sodi v to rubriko, ampak v rubriko mali oglasi!!!!
wink-1.gif

Pa ne misli, da sem ti ga jaz izbrisal
evil.gif
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Je rekel, da je potrebno primerjat domače tržišče in ne z ebay cene.

Nov 3790 je bil cca 400€ rabljen na bolhi BREZ prask je 130€ Klik

prodaja ga že 1 leto in še ga ni prodal.

Nov 2455 za njega si odštel 185€ ( nov v trgovini je bil 152€ ) rabljenega prodajaš za 90€.

Sedaj pa sam oceni padec cen med novim in starim in realno ceno.

p.s.
Nuvi 3490 tudi nov okrog 400€, prodaja se za 200€ z garancijo in v več kot pol leta še ni bil prodan Klik

Tako 3790 kot 3490 imata bluetooth, 3d stavbe itd, kar 2455 nima.