Garmin nuvi 2455lmt se ugaša ??

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Ste me že kaj pogrešali....? hehe

Da ne odpiram nove teme ,kar tukaj zaprosim za eno pojasnilo.

Recimo kako na nüvi 2559LM ,oživiš še T ?? Da bi dejansko bil LMT ? A je to možno ? A je dovolj nabaviti napajalni kabel z anteno ,ali ima kako drugače rešeno za prometna poročila ? Ali obstaja kje kakšen pregled kateri kabel je za kateri model navigacije in da je lifetime traffic registriran. ??
Kako je stem ?

Hvala.lp
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Citat:
Uporabnik zakon pravi:
Klik

Klik

Glede na to ,da modela nuvi 2559Lm , v hitrem pregledu ne najdem med kompatibilnimi napravami v nobem tvojem linku ,kaj to pomeni ?

Da model 2559 ne more imeti prometnih sporočil ? Ali je kakšna druga finta. ? Pa kako pri teh kablih sploh veš ali imajo že lifetime vključen ?

Lp
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Citat:
Uporabnik zakon pravi:
Vse kupljene antene imajo lifetime

A tako. Ja saj če gledaš neko osnovno ceno teh kablov je pa res zasoljena ,tako da lahko to vključuje. V katerem primeru se pa potem plačujejo neki letni zneski naročnin za prometna sporočila ??

hvala.lp
 

Genius3

GPS dopisovalec
16. maj 2011
1.487
0
36
Iz objave na Garmin-FR je razvidno, da nüvi® 2559LM ne podpira naslednje in sicer:

v2qkg6.jpg


..., tako da Garmin Sprejemnik TMC GTM za omenjeno napravo ne pride v poštev.


Lep dan vsem skupaj želim še naprej!
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Citat:
Uporabnik Genius3 pravi:
Iz objave na Garmin-FR je razvidno, da nüvi® 2559LM ne podpira naslednje in sicer:

v2qkg6.jpg


..., tako da Garmin Sprejemnik TMC GTM za omenjeno napravo ne pride v poštev.


Lep dan vsem skupaj želim še naprej!

Ne razumem tole najbolje ??
Saj imaš tam DA in spodaj kljukico ? Potem podpira. ? Sem šel pogledat na to francosko stran ki si jo prilepil in pod dodatki za promet je naveden ravno gtm36 ??

A sem kaj spregledal ?
lp
 

Genius3

GPS dopisovalec
16. maj 2011
1.487
0
36
@mercedes,
tvoja naprava nuvi 2559 LM ne podpira sprejemanje prometnih informacij. Klikni na Garmin-FR povezavo in tam ti lepo piše kaj
vse tvoja naprava podpira. Toliko v zvezi s tem in l.p.


@atepej
Vse naprave nüvi® 2559, ki jih prodajajo pri nas in nosijo oznako LMT so OK, saj podpirajo sprejemanje prometnih informacij.

P.S.: nüvi® 2559 LM pa je povsem druga zgodba, tako da ...
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Citat:
Uporabnik Genius3 pravi:
@mercedes,
tvoja naprava nuvi 2559 LM ne podpira sprejemanje prometnih informacij. Klikni na Garmin-FR povezavo in tam ti lepo piše kaj
vse tvoja naprava podpira. Toliko v zvezi s tem in l.p.


@atepej
Vse naprave nüvi® 2559, ki jih prodajajo pri nas in nosijo oznako LMT so OK, saj podpirajo sprejemanje prometnih informacij.

P.S.: nüvi® 2559 LM pa je povsem druga zgodba, tako da ...

Mislim da nisi bral od začetka mojega vprašanja .... Vem da v osnovi 2559lm ne omogoča sprejema prometnih informacij.(mu manjka v opisu T).

Ravno zato sem spraševal s katerim kablom je možen potem sprejem prometnih informacij.

In ja ,na tisti francoski strani je pod dodatno opremo za sprejem prometnih informacij opisan kabel GTM 36 .

In ko kupiš ta kabel ,praktično nadgradiš 2559LM v 2559LMT .

lp
 

atepej

Fizikalc
3. jul 2013
884
64
28
34
@ Genius3: Hvala za info

@ mercedes 2455 (sorodnega mojemu samo brez bluetooth) si dal pa na servis?
 

Genius3

GPS dopisovalec
16. maj 2011
1.487
0
36
@mercedes, res je nisem bil preveč pozoren in sem nehote spregledal rubriko
"Accessoires > Récepteurs Info-trafic".

Zgolj kot info povem, da si lastim GTM™ 36 in imam omogočeno sprejemanje
prometnih informacij v naslednjih državah in sicer:

2z6bcyw.jpg


4vjmt3.jpg


5am2d3.jpg
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Citat:
Uporabnik atepej pravi:
@ Genius3: Hvala za info

@ mercedes 2455 (sorodnega mojemu samo brez bluetooth) si dal pa na servis?

Jah , ni še na servisu..Sem ga že imel ven iz avta da bi ga nesel na pošto...Pa mi je en prijatelj ponovno zmešal štrene.

Je rekel odklopi akumulator za par minut...In kakšne ima to veze ??? Na cestopred koncem tedna ne grem , ampak na dvorišču sem pa kontakt vzel in dal sigurno čez dan 10 krat... To ne moreš verjeti ,ni se izklopil niti enkrat.
13.gif


Res me zanima kaj bo med vožnjo. Sicer je pa prej med vožnjo normalno deloval. Kdo ve ,ali je res kaj rabil odklop akumulatorja ??
Skoraj nemogoče ..

Tistega 2559lm mi je eden ponujal , potem sem pa videl da če kupim še kabel za prometne info,pa njemu doplačam ,je vse skupaj že predrago.
lp
 

Genius3

GPS dopisovalec
16. maj 2011
1.487
0
36
Za boljše razumevanje naj še dodam info za GTM™ 26


neuiae.png


2gsq5bs.png


mx264g.png



P.S.: Malo prej sem na bolha.com zasledil, da se prodaja GTM™ 25 za 10,00 EUR.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Citat:
Uporabnik Genius3 pravi:
Za boljše razumevanje naj še dodam info za GTM™ 26









P.S.: Malo prej sem na bolha.com zasledil, da se prodaja GTM™ 25 za 10,00 EUR.

Tole je vse mislim da identično na mojem2455lmt in gtm25. Verjetno je gtm36 samo malo boljši...?? Naročnine tako na hitro mislim da so iste .

lp
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.573
685
113
toti Maribor
Nüvi 2559 LMT in LM sta popolnoma identična, razen tega, da pri prvem dobiš zraven TMC sprejemnik, med tem ko pri slednjem zgolj navaden polnilec. Pri nakupu GTM36 spremenite LM V LMT. To je vsa umetnost. Sicer pa če ne verjamete lahko probate, če ima kdo za posodit sprejemnik.