Garmin nuvi 2455lmt se ugaša ??

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.939
5.472
113
Dal sem 100eur 2leti nazaj...zdaj pa je to vredno 70 ali manj...

Daj ga za vec....pa ga bos cez 5let vrgu stran al pa senkal sorodniku...
wink-1.gif


Kar se tice gtm36 za 30eur...bmk...polnilec ko polnilec...moj je posteno oddelal...in se vedno dela
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
@mercedes

Si dal na servis, ne rabiš več naše pomoči, torej dovolj debate o tem 2455, nadaljne debate okrog tega če prodaš ali ne in za kakšno ceno prestavite v podforum mali oglasi, kamor spada takšna debata.

p.s.
Da ne boš neprijetno presenečen, ko bo naprava prišla iz servisa z obrazložitvijo, da njim vse dela.
 

atepej

Fizikalc
3. jul 2013
885
64
28
34
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Dal sem 100eur 2leti nazaj...zdaj pa je to vredno 70 ali manj...

Daj ga za vec....pa ga bos cez 5let vrgu stran al pa senkal sorodniku...
wink-1.gif


Kar se tice gtm36 za 30eur...bmk...polnilec ko polnilec...moj je posteno oddelal...in se vedno dela
Na mimovrste je znižan iz 70,19 € mislim da za mercedes-a to ne bi bil kak velik strošek ali pač?
 

hipnotik

Pripravnik
22. mar 2009
567
0
16
A Ste našli rešitev za ugašanje nuvija?
Kolega mi je danes prinesel nuvi 2450 star kakšnih tri leta z enakimi simptomi,
ko je priklopljen na elektriko v avtu se vsakih nekaj minut ponovno zažene.

Najprej sem ga zresetiral in kasneje naložil nov SW in še vedno ugaša.
Potem sem poizkusil priklopiti na drug avtopolnilec je stanje enako.
Na baterijo ne deluje, ker je zelo slaba in po nekaj minutah napiše opozorilo.

Morda kakšna ideja kaj naj še storim?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.939
5.472
113
Ja beri med vrsticami in povej kateri avtopolnilec imaš...GTMxy.....!
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Verjetno ti avtopolnilec ne zmore napajati Nuvija in obenem še polniti iztrošeno baterijo.
 

hipnotik

Pripravnik
22. mar 2009
567
0
16
Avto polnilec je navaden, nima sprejemnika prometnih informacij.

Tudi, če je priklopljen na računalnik preko garmin nosilca se stalno ugaša.
 

atepej

Fizikalc
3. jul 2013
885
64
28
34
pol maš pa drug problem probaj naredit hard reset - če ne servis

PS: a luča (zelene barve) vam sveti ko vtaknete napajalnik v vtičnico
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Citat:
Uporabnik hipnotik pravi:
Avto polnilec je navaden, nima sprejemnika prometnih informacij.

Tudi, če je priklopljen na računalnik preko garmin nosilca se stalno ugaša.

Avtopolnilec je prešvoh, da bi zadovoljil napajanju Nuvija in zanič baterije.
Prav tako je prešvoh izhod na USB-ju.
Menjaj baterijo.
 
Nazadnje urejeno:

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
USB ima 5V in 500mA, kar ni dovolj.
Vprašanje, koliko mA mu vleče zanič baterija in sam NUVI.
Avtopolnilci pa kar morajo imeti vsaj 2A ali več, da zadovoljijo po polnjenju in iztočasnem delovanju Garmina.
Še bolj zahtevne pa so tablice in nekateri pametni telefoni za iztočasno delovanje navigacije in polnjenja.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.413
149
63
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
@mercedes

Si dal na servis, ne rabiš več naše pomoči, torej dovolj debate o tem 2455, nadaljne debate okrog tega če prodaš ali ne in za kakšno ceno prestavite v podforum mali oglasi, kamor spada takšna debata.

p.s.
Da ne boš neprijetno presenečen, ko bo naprava prišla iz servisa z obrazložitvijo, da njim vse dela.

Še čaka da ga odnesem na pošto.
smile-1.gif


Tista na koncu ga zmaga....
aplauz.gif


Ja ga bodo pa spet nazaj dobili...??? Al kaj ? S tem servisom nimam izkušenj ,ampak potem so pa res nekaj posebnega.
A me razumeš kaj hočem povedati ? sem ga pošteno kupil ?Sem. Je v garanciji ? Je. Sem ga metal po tleh ? Ne.
Vizuelno je nov ,malo uporabljan,brez praskic....Ja kaj jim še čokoladico pošljem. ?

Tu se res pogovarjamo ,kako sam določeno preizkusit. Recimo kabel ,pa topa ono. Ampak to je vse napaka. Pravilno bi bilo , ne dela ,vozi na servis...
Ker pa nam žilica ne da miru ,pač preizkušamo vse sorte.

Pa si zamislimo kako bi bilo ,če nam odpove avto v garanciji. ?? Ali bi tudi kar sami šli za probo menjavat vodno pumpo, alternator, računalnik ??? Verjetno da ne .
Ampak pričakujemo da se v garancijskem roku ,seveda če ni po naši krivdi ,da se okvara popravi.

Preden me kdo napade...samo razmišljam.

Pa prosim @ popotnik ne opozarjaj s to prodajo samo mene ,ker sem pač najmlajši po stažu na tem forumu, v bistvu pa to s prodajo sploh nisem jaz začel.
pozdrav.gif


Hvala.lp
 

hipnotik

Pripravnik
22. mar 2009
567
0
16
Ni problem v polnilcu.
Ko se navigacija vklopi in če ostane v osnovnem meniju potem ne ugasne, če poskusim vnesti naslov ali pa karkoli drugega potem ugasne.
V tem času se je tudi baterija toliko napolnila, da sem lahko stestiral in tudi pri delovanju na baterijo se obnaša enako.

Bolj imam občutek kot bi prihajalo do spora v delovanju med datotekami.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.413
149
63
Citat:
Uporabnik atepej pravi:
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Dal sem 100eur 2leti nazaj...zdaj pa je to vredno 70 ali manj...

Daj ga za vec....pa ga bos cez 5let vrgu stran al pa senkal sorodniku...
wink-1.gif


Kar se tice gtm36 za 30eur...bmk...polnilec ko polnilec...moj je posteno oddelal...in se vedno dela
Na mimovrste je znižan iz 70,19 € mislim da za mercedes-a to ne bi bil kak velik strošek ali pač?

Se opravičavam...
smile-1.gif


Ampak tole napisano mi ni čisto jasno...?? Znižan iz koliko na koliko ?? Iz 70 na 19 ali kako ??

Jaz ga vidim samo za 29,90 ?? Če govorimo o kablu ??
Ne znam iskati ali pač ne najdem ?
Lahko povezava ?

Hvala.lp
 
Nazadnje urejeno:

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Citat:
Uporabnik hipnotik pravi:
Ni problem v polnilcu.
Ko se navigacija vklopi in če ostane v osnovnem meniju potem ne ugasne, če poskusim vnesti naslov ali pa karkoli drugega potem ugasne.
V tem času se je tudi baterija toliko napolnila, da sem lahko stestiral in tudi pri delovanju na baterijo se obnaša enako.

Bolj imam občutek kot bi prihajalo do spora v delovanju med datotekami.

Kaj pa, če si ti enkrat pri priklopu Nuvija na računalnik Windovsem potrdil in omogočil, da ti posortira datoteke tako kot njemu paše.
Mislim, da ti tak beckup po formatiranju bolj malo pomaga - bi bilo bolje dobiti datoteke iz nekega istega Nuvija, ki normalno deluje.

''Za ostale pa prosim držite se teme in ne smetite, ker ste se zelo oddaljili od teme!!!''
 

hipnotik

Pripravnik
22. mar 2009
567
0
16
Sedaj sem preimenoval par datotek, tako po občutku, da jih garmin ne prepozna in šel na vožnjo po okolici in začuda deluje.

Preimenoval sem mape: Diag, ExtData, SQLite in datoteki s končnico gma zamenjal končnico.

Diag in SQLite je garmin ustvaril nove. Ostalih dveh ni, ne vem če so pomembne.

Edit
Evo napaka je locirana.
Kar je garmin ustvaril novo sem izbrisal in vsa imena vrnil na staro in zopet ugaša.
 
Nazadnje urejeno: