VW RNS 510 in Bluetooth

krava

Majstr
5. sep 2007
3.586
288
83
www.kacnje.eu
V Passatu B7 imam radio RNS 510. Pri nakupu avta sem dobil tudi Parrot MKi9100, ki pa ga očitno počasi jemlje slovo. Že nekaj let vse pogosteje crkuje in v zadnjem času se ne uspe več povezati, ne predvaja zvoka, se pogosto resetira ... skratka - gotof je.

Kaj predlagate za Bluetooth povezavo?
Trenutno uporabljam dvoje poceni rešitev:
1. FM oddajnik, ki pa ima v mojem avtu precej slabo kakovost. V Toyoti Auris pa deluje presenetljivo dobro. Res ne vem, kaj ga moti, mogoče celo s Parrotom kakšno neželeno rečeta.
2. BT -> AUX. Zvok je sicer kakovosten, vendar pa je adapter treba napajati, pa je potem cel kup enih kablov. Poleg tega je nekoliko počasnejši, bolj nerodno

Prostoročnega telefoniranja načeloma ne potrebujem, ker v avtu skoraj ne telefonarim. Zelo pa sem odvisen od Bluetooth povezave. Takšne, ki je čim hitrejša, brez nekih zamikov, čakanja, kablov ...

Kaj od VW rešitev sploh pride v poštev? Po pravici povedano, se nisem čisto znašel pri vseh oznakah teh modulov. Poleg tega so svinjsko dragi in menda tudi ne vselej brilijantni. Vprašanje tudi, če sploh podpirajo novejše verzije BT komunikacije. Ampak ok, verjetno je to najboljša rešitev.
Komu od vas to nagaja? Kje najceneje do rešitve (Gorenjsko srce)?
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.586
288
83
www.kacnje.eu
Hvala. Tole je videti kar prava stvar. Škoda, ker je preko luže. Torej še nekaj nanese poštnina, pa carina/DDV, potem pa seveda še nekoga za vgradnjo in upati, da bo delalo :)
Pa tole imajo napisano:
Part number:
Module: 7P6035730F or newer/5K0035730E or newer
Software 2730 HW: 09 or newer

Če imajo "used part", potem vedo kateri model je. Ali kako?

Ne vem, nikakor mi ne uspe najti kakšne tabele, kaj so ti različni moduli pri VAG. Enkrat sem videl nekaj preglednega, sedaj pa ne najdem.

Prav svinjsko drage so te stvari.