Šaltanje brez sklopke

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.391
5.898
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik moturer pravi:
Na gor dostikrat pretikam brez sklopke, na dol pa baje ni priporočljivo. Edino z vmesnim gasom, samo priznam da nevem kako bi dal vmesni gas, ko pa med pristavami ni lera?

E to je tudi meni kliknilo ko sem bral prve objave.
Tisti ki so pisali o vmesnem gasu pri motorju, eš niso nikdar motorja vozil. vsaj ne da bi šaltali brez sklopke......
Šaltanje navzdol brez sklopke. Bodite previdni da ne bo zadnje kolo zdrsnilo, ali pa si omislite "drsečo" sklopko....
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.095
805
113
Ko je Vuk omenjal vmesni gas je mislil samo na prestavljanje navzdol z uporabo sklopke. To pa zato, da lepše skoči v nižjo prestavo, kar je popolnoma res, poleg tega imaš pri spustu sklopke nekoliko višje vrtljaje in zadnje kolo manj zagrabi, da moped ne spodrsava.
 

blackaces

Zelenc'
9. nov 2008
27
0
1
Majč se pa kr uključi. Drugač pa brez sklopke je za dirkališče. Ni izgube časa, v civilu je pa sploh na dol nevarno.
 

vuk

Pripravnik
19. nov 2007
499
4
18
Ce slucajno ciljas name...jaz imam samo 50.000 km prevozenih z motorjem. Vec na zalost ne...brez sklopke sem pa tudi ze tu in tam saltal
wink-1.gif

Ma pa Valhalla prav kar sem mislil povedat.
 

vuk

Pripravnik
19. nov 2007
499
4
18
Nope,na Hanzi-ja. Saj se vidi, komu sem repliciral.

Hanzija 'poznam' iz enega drugega foruma se,pa me je malo zacudlo taksno pisanje.
 

blackaces

Zelenc'
9. nov 2008
27
0
1
Ok, ker nisem napisal nobene traparije. Jaz sem na motorju tudi od 99 leta. tko, da če ni "dirka" raje uporabljajte sklopko.
A se motim
 

vuk

Pripravnik
19. nov 2007
499
4
18
Po mojem se ne motis. Je pa res,da ce dobro nastudiras saltanje gor brez sklopke, gre pri visjih obratih dosti boljse. Za saltanje dol pa tudi nasi 'vzorniki'
cheer.gif
uporabljajo sklopko.
Pac vsakdo naj se vozi tako kot mu pase, z sklopko ali brez. Vazno je da na koncu sezone ostanejo kosti cele, ce ze motor ne.
 

ZareLepotec

Pripravnik
2. okt 2007
47
0
6
Zadnjič sem se mal vozil in sledil navodilom, ki jih je pastal Snuffy. Pali zadeva. Mal filinga, k se navadiš velik lepš k brez sklopke. Super!
smile-1.gif