Rušenje hiše

PiLLLe

stranger
18. dec 2007
2.068
0
36
Ljubljana/Novo Mesto
Seveda ima. Nimajo vsi enake urne podstavke. Npr Tamal 1.5t bager lahko stranki racunas od 20 do 27€ odvisno od tega, za koliko velik posel gre(vec kot je ur nizja je cena).
Je pa ponavadi res, da se nekako pri takih poslih negleda na dejanske ure, ampak se prliblizno oceni in se na podlagi tega naredi nek predracun. Ker, ce bi racunali na koncu, vsako uro, in npr zraven pristevali se dodatnih 20% za pikamer (kladivo) bi bil na koncu strosek lahko tudi do 2x vecji.
Zato se ponavadi za kak tak posel postavi neka cena, ki je ugodna za stranko, in izvajalcu da nek zasluzek. Je pa tudi res, da je tu v igri tudi to koliko se izvajalec ceni
smile-1.gif
 

PiLLLe

stranger
18. dec 2007
2.068
0
36
Ljubljana/Novo Mesto
Citat:
Uporabnik Negramodelo pravi:
Citat:
Uporabnik PiLLLe pravi:
Povej lokacijo, in velikost (tloris ze vidim) pa se bom pozanimal, koliko bi te okvirno kostalo.
Okolica Kranja.
7,5 X 8,5
Klet, pritličje in mansarda.
Zraven še garaža 4 X 4 visoka 1,90 m - prav tako zidana.

Kolkor se veselim tega vsega me je tudi strah komplikacij... Samo no bomo mel pa novo hiško...

HVALA

Okolica kranja je lahko, medvode, skofja loka, naklo, mogoce pa tudi za koga jesenice :DDD torej ce si lahko bolj natancna, bom lazje posredoval podatke kolegu, ki se ukvarja s takimi posli (sam imam nazalost premajhen stroj in kamion :D ).
Pa se to do koliko ste pripravljeni odsteti?
smile-1.gif


edit:
Je dostop do parcele/objekta mozen tudi z vecjim kamionom?
 
Nazadnje urejeno:

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.476
113
Citat:
Uporabnik PiLLLe pravi:
Seveda ima. Nimajo vsi enake urne podstavke. Npr Tamal 1.5t bager lahko stranki racunas od 20 do 27€ odvisno od tega, za koliko velik posel gre(vec kot je ur nizja je cena).
Je pa ponavadi res, da se nekako pri takih poslih negleda na dejanske ure, ampak se prliblizno oceni in se na podlagi tega naredi nek predracun. Ker, ce bi racunali na koncu, vsako uro, in npr zraven pristevali se dodatnih 20% za pikamer (kladivo) bi bil na koncu strosek lahko tudi do 2x vecji.
Zato se ponavadi za kak tak posel postavi neka cena, ki je ugodna za stranko, in izvajalcu da nek zasluzek. Je pa tudi res, da je tu v igri tudi to koliko se izvajalec ceni
smile-1.gif

kaj ma veze kaki bager ma oni ko podira. če mi eden poruši vse in odpelje za 4500, ta drugi pa za to hoče 15000 za to ker ima večji bager????
pri meni bi v takem primeru rušil tist za 4500, z tamalim bagerjem, ta velikim, na roke, z dinamitom, airstrajkom, z biločem, odpeljal z samokolnico, tovornjakom, šleperjem ali pa v vrečki znosil na deponijo. zanimalo bi me samo v kolikšnem času bo porušeno in cena, to je vse. urne postavke za njihove bagerje in plače njihovih delavcev me ne zanimajo...
ti pa lahko za to plačaš 15000 enemu zato, ker ima tavelik bager...
lp
 

Negramodelo

Pripravnik
26. dec 2007
126
0
16
Kranj
Citat:
Uporabnik PiLLLe pravi:
Citat:
Uporabnik Negramodelo pravi:
Citat:
Uporabnik PiLLLe pravi:
Povej lokacijo, in velikost (tloris ze vidim) pa se bom pozanimal, koliko bi te okvirno kostalo.
Okolica Kranja.
7,5 X 8,5
Klet, pritličje in mansarda.
Zraven še garaža 4 X 4 visoka 1,90 m - prav tako zidana.

Kolkor se veselim tega vsega me je tudi strah komplikacij... Samo no bomo mel pa novo hiško...

HVALA

Okolica kranja je lahko, medvode, skofja loka, naklo, mogoce pa tudi za koga jesenice :DDD torej ce si lahko bolj natancna, bom lazje posredoval podatke kolegu, ki se ukvarja s takimi posli (sam imam nazalost premajhen stroj in kamion :D ).
Pa se to do koliko ste pripravljeni odsteti?
smile-1.gif


edit:
Je dostop do parcele/objekta mozen tudi z vecjim kamionom?
Naklo.
Ja dostop je možen s kamionom ja. Taveliiiikim kiperjem.
Do koliko hehe ne tle me pa ne boš - ker se bom takoj ujela v past...

Pa saj madoniš še vedno ma sosed bager. Pa kamionov mrgoli okoli.
Mene rušitveni načrt pa te birokratske zadeve zanimajo.

Za odvoz maš tle gramozno jamo, ki jo itak zasipajo... Kup lokalnih fint.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.372
5.884
113
pri taščici
zino: prav imaš če se zmeniš "na čez" (kar je pri takem poslu najbolj pametno)
Ko pa rabiš posametzno "storitev bo pa moja obveljala.
Avtor: potem pa pojdi najprej soseda vprašat (oziroma če njega ne boš niti vprašala, se ti zna kdaj to "maščevat"). Bolje dati sosedu 5% več in ga kdaj kasneje ponucat za kakšno majhno zadevo (uro dela )kot pa potem vedno nekoga od ne vem kje že vlačit....

Cena po uri je seveda precej odvisna od zasedenosti stroja in od "marže" ki si jo "podjetnik" lahko privošči.
Druga zadeva pa je vtem da lahko dva različna strojnika z istim strojem lahko naredita precej različno količino dela. En skoplje 100m3 drugi pa 200m3. Potem pa si tam kjer ni muh (in beri prvo vrstico)
 
Nazadnje urejeno:

PiLLLe

stranger
18. dec 2007
2.068
0
36
Ljubljana/Novo Mesto
Citat:
Uporabnik zino pravi:
kaj ma veze kaki bager ma oni ko podira. če mi eden poruši vse in odpelje za 4500, ta drugi pa za to hoče 15000 za to ker ima večji bager????
pri meni bi v takem primeru rušil tist za 4500, z tamalim bagerjem, ta velikim, na roke, z dinamitom, airstrajkom, z biločem, odpeljal z samokolnico, tovornjakom, šleperjem ali pa v vrečki znosil na deponijo. zanimalo bi me samo v kolikšnem času bo porušeno in cena, to je vse. urne postavke za njihove bagerje in plače njihovih delavcev me ne zanimajo...

ti pa lahko za to plačaš 15000 enemu zato, ker ima tavelik bager...
lp

Kot prvo se lahko nehas obnasati kot da si boga za jajca prjel, ker to da si dobil poceni ni nujno da si dobil kvalitetno. Kakor koli ze, sta dve vrste sklepanja posla. Na "pocez" ali pa striktno po ceniku (in od izvajalca je odvisno, katero si bo izbral. Hitri in manjsi zasluzek, ali pa vecji zasluzek, in posledicno izguba stranke). Ce se nisi vedel, obstaja cenik, in pa tudi normativi s katerim strojem se dela katera dela, in koliko dela naj bi v povprecju tudi ta stroj opravil v uri. Seveda je v igri tudi to, koliko se stranki mudi, in do kdaj ter pod katerimi pogoji hoce imeti delo opravljeno. Torej nebodi prevec pameten, ker se vsak dan ukvarjam s tem in vem kako zadeve stojijo.

Citat:
Uporabnik Negramodelo pravi:
Naklo.
Ja dostop je možen s kamionom ja. Taveliiiikim kiperjem.
Do koliko hehe ne tle me pa ne boš - ker se bom takoj ujela v past...
Pa saj madoniš še vedno ma sosed bager. Pa kamionov mrgoli okoli.
Mene rušitveni načrt pa te birokratske zadeve zanimajo.
Za odvoz maš tle gramozno jamo, ki jo itak zasipajo... Kup lokalnih fint.

V kolikor je dostopno, je seveda strosek nizji, ker je potrebno opraviti manj vozenj.
Glede tega mojega vprasanja, do koliko ste pripravljeni iti ni zaradi natega, ampak zaradi preproste racunice.
In sicer ni vredno izgubljati casa za nekatere "neresne" stranke, ki pricakujejo, da bo storitev opravljena za 1k€ ali 2.
Imamo delovnike, ki se ponavadi zavlecejo tudi pozno v noc, in zgubljati cajt za kaj takega je nesmisel. Raje tisti cas porabimo za pocitek. Ker ni samo vse ogled objekta, doma si je treba vzeti cas, izdelati neko oceno kolicine materiala, izracunati stroske, opraviti en kup klicev glede deponij....itd itd.
Ce te pa zanimajo birokratske zadeve, se pa obrni na obcino. Tam bos dobila konkretne podatke.
Kar se pa tice gramoznih jam, je pa tako da tudi ce jo ima sosed, se nesme kipati v njo, razen ce ima za to urejeno dokumentacijo.

lp.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.476
113
ne gre se za mene, prejsnji teden so kolegu rusili v mb. da je dobil poceni in nekvalitetno, o tem ne morem presojat, ker vidim da si ti večji stručko. lahko pa povem da so hišo 8x9 in višine 9 metrov in 7 metrov prizidka porušili v dveh dneh, počistili vse in odpeljali na deponijo. torej o kvaliteti jaz ne bi presojal. ne vem pa če se strinjaš z mano da je razlika v ceni med 4500 in 15000 za eno in isto stvar kar velika, ali pa se samo meni takole zdi... in to je stvar katero jaz komentiram.
lp
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.372
5.884
113
pri taščici
in kako veš da je bilo 4500 ugodno? ne zdaj gledat 15000 jurjev, ker ko bi nekdo tretji prišel mimo bi ti lahko rekel 3 jurje
 

Negramodelo

Pripravnik
26. dec 2007
126
0
16
Kranj
Citat:
Uporabnik PiLLLe pravi:
Citat:
Uporabnik Negramodelo pravi:
Naklo.
Ja dostop je možen s kamionom ja. Taveliiiikim kiperjem.
Do koliko hehe ne tle me pa ne boš - ker se bom takoj ujela v past...
Pa saj madoniš še vedno ma sosed bager. Pa kamionov mrgoli okoli.
Mene rušitveni načrt pa te birokratske zadeve zanimajo.
Za odvoz maš tle gramozno jamo, ki jo itak zasipajo... Kup lokalnih fint.

V kolikor je dostopno, je seveda strosek nizji, ker je potrebno opraviti manj vozenj.
Glede tega mojega vprasanja, do koliko ste pripravljeni iti ni zaradi natega, ampak zaradi preproste racunice.
In sicer ni vredno izgubljati casa za nekatere "neresne" stranke, ki pricakujejo, da bo storitev opravljena za 1k€ ali 2.
Imamo delovnike, ki se ponavadi zavlecejo tudi pozno v noc, in zgubljati cajt za kaj takega je nesmisel. Raje tisti cas porabimo za pocitek. Ker ni samo vse ogled objekta, doma si je treba vzeti cas, izdelati neko oceno kolicine materiala, izracunati stroske, opraviti en kup klicev glede deponij....itd itd.
Ce te pa zanimajo birokratske zadeve, se pa obrni na obcino. Tam bos dobila konkretne podatke.
Kar se pa tice gramoznih jam, je pa tako da tudi ce jo ima sosed, se nesme kipati v njo, razen ce ima za to urejeno dokumentacijo.

lp.
Saj to ja. Če bodo tam dovolili oz kakšne imajo kriterije to je uganka. Ker do tja je pa 1 km.
V ponedeljek pot pod noge pa na sprehod pa vprašat. Gradbeni material sem videla tam notri. Vem, da jo zasipajo samo najbrž so pa kriteriji jasno - je le podtalnica pa še kup okoljskih reči v igri.
Pa na občino pa da vidim.

Sem našla podatek, da če je novogradnja je rušitveni načrt kar tel gradbenega za novo.

Moram resno kar zrisati opcijo A in B pa cene pripisati pa bomo videli kaj nas ceneje pride.

Iz kje pa si ti? To delaš? Če si z gorenjske bi prišel pogledat?
 

PiLLLe

stranger
18. dec 2007
2.068
0
36
Ljubljana/Novo Mesto
Jaz sem iz Ljubljane, kolega ki ima vecje stroje, je pa iz Medvod. Torej ko se odlocite katera opcija vam bolj ugaja, mi lahko pises na pm, pa se zmenimo za ogled.
 

Negramodelo

Pripravnik
26. dec 2007
126
0
16
Kranj
Mi trije smo se odločili. Čakamo se še da mami premisli in al reče ja al pa ne. Z vso pravico seveda. Samo mi2 pa fotr smo pa enotni.
JUHEJ
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
kaj rabiš nkup papirjev ne baši...

namebnost zemljišča za gradnjo
posnetek stanja nardi geodet
projektant ki ti naredi PGD in PZI in soglasja...

na drugi strani je skoraj enako, če ne še dražje odvisno od iznajdlivosti, kej bistvenega ne profitiraš

če bo šlo za nadomestno gradnjo isto rabiš projektanta, in še omejen si na kvadraturo bajte, drugače morš it čez vso proceduro + odvoz....

tolk na hitro.....