Rušenje hiše

Negramodelo

Pripravnik
26. dec 2007
126
0
16
Kranj
Zanima me če ima kdo izkušnjo z rušenjem hiše in posledično odvozom vsega tega materiala.
Strašijo me, da je to zelo zeloo drago pa me zanima če je to kdo dejansko delal.

Smo v fazi dokončevanja zapuščinskega postopka in do 19.6. se moramo odločiti katero pot bomo ubrali.

Vsaka info dobrodšla.
HVALA
 

Negramodelo

Pripravnik
26. dec 2007
126
0
16
Kranj
Prosim lepo.

Mi sedaj tehtamo...
Na eni strani je opcija A: rušenje, ureditev kleti in plate in hiška - vmes se pač znajdemo in se razselimo k babicam.
Opcija B: nakup parcele, plačilo vseh papirologi in komunalnih takst itd itd in izkop za klet in plata in hiška. Pa se ne razselimo ampak potem ko je končano preselimo in to prodamo.

Taka težka odločitev. Joj. Drugo kot dejanske številke dati na papir in se na podlagi tega odločiti ni.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.393
1.356
113
Vam trenutna lokacija odgovarja? Je parcela dovolj velika? Se lahko vidiš še čez 20, 30 let živeti tam?

Če se pri katerem od odgovorov obotavljaš, je verjetno vredno razmisliti o novi parceli - samo da ne bo ta dražja od rušenja...
 

Negramodelo

Pripravnik
26. dec 2007
126
0
16
Kranj
Jah odgovarja. Pa čustvena navezanost ker se še nikoli nisem selila...
Ni da bi rekla da umrem če me preselijo ni pa tudi ne da skačem v zrak od veselja da grem.

Saj to je vprašanje - rušenje, odvoz... VS parcela
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.372
5.884
113
pri taščici
Če ti paše kjer si, predlagam da ostaneš kjer si. Ker na novi lokaciji te lahko čakajo neprijetna "presenečenja". (raje da kot ne).
Rušenje/obnova: to je praktično nemogoče takole na oko reči..... vsak objekt in vsak investitor se obravana drugače.

Najprej je pomembna starost te hiške, ohranjenost, funkcionalnost itd....
Če je starejša od 50 let predlagam rušenje (razen če je redno vzdrževana) in postavitev nove hiše.
Najbrž lahko postaviš nadomestno gradnjo poleg obstoječe hiše (če ti teren dopušča). DOkler ne dokončaš nove hiše "trpiš" v stari, potem pa se preseliš in staro podreš.
Če to ni možno si naredi neko brunarico (ali bivalne kontejnerje, ali večjo počitniško prikolico....) se preseliš tja za nekaj mesecev, potem pa si v novi hiši hitro urediš nekaj prostorov (recimo v kleti- podstrehi) začasno da prebrodiš zimo. Vmes si urediš glavne prostore in potem uživaš.
Je pa res da potrebuješ recimo tako od oka vsaj 100kE za solidno hitro zaključeno gradnjo (ali pa več pridnih sorodnikov in nekaj manj evrov).
"Sosedje" trenutno živijo nad "hlevom" v dveh mescih pa so podrli staro hišo in imajo že novo pod streho (v lasni režiji in s pomočjo sosedov prijateljev...). Najbrž bodo šli že letos vno vo hišo (vsaj v začasne prostore).
Ni dobro v enem letu "zapret" hišo, ker potem imaš težavo z vlago. Beton, in malta morata se malo vlage znebit.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.675
1.597
113
nek blazni znesek to ne more bit pomoje. Je pa vse odvisno od tega kako se znajdeš. Če hiša ni neka ogromna, je ni preveč težko podret. Znajt pa se moraš v tej smeri da dobiš kak bager in kamion popoldne, čez vikend na črno. Za odvoz pa malo povprašaj kakega veleposestnika, če ima kje kako lukno za zasipat. Če mu je sila, bo deponiranje zastojn, če ne bo sile, mu vržeš par € pa bo srečen.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
ne vem sicer kako je s papirologijo (in koliko ta stane)

se pa da vedno najti kakega lokalca ki ima bager in kamion (oz. vsak svoje) ter ti stvari zvozijo za čisto znosen znesek na deponijo oz. za zasutje kake jame (če ima kdo željo po takem materialu za zasip).
 

grobo

Pripravnik
23. jul 2007
893
0
16
Za rušenje rabiš gradbeno dovoljenje. Glede na to, da imaš na tej lokaciji graditi nov objekt, predlagam nadomestno gradnjo. Projektant novega objekta naj v projekt za GS vključi tudi projekt rušenja. Uradno morajo ruševine iti na deponijo gradbenega materiala, je pa odvisno od UE koliko so striktni.
Mene je rušenje objekta in precej zahteven izkop dve leti nazaj prišlo 4500€, s tem da je bil odvoz na "lastno deponijo", ki je bila blizu.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
165
63
...ponovem ni več nadomestne gradnje.
je samo ODSTRANITEV OBJEKTA in NOVOGRADNJA (če boš zgradil nov objekt)
potrebuješ še Rušitveni načrt
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Rušitveni načrt kao rabiš, do določene količine pa ni potreben nujen odvoz na deponijo itd. Ne spomnim pa se kje to piše. Mogoče v zgo-ju?
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Pri nas so sosedje naredili škarpo , z bagrom podrli hišo in materijal porinili za škarpo. Pripeljali dva kamijona zemlje in zasejali travico
cool-1.gif
.
Špirovce in ostali les so pa počasi na kup metali in zažgali.
 

Negramodelo

Pripravnik
26. dec 2007
126
0
16
Kranj
U kup informacij. Sedaj pa na lov "kje to piše".
Sosed ima bager. Kamionarje tudi poznamo to ni problem. Torej googlam dalje za rušitveni načrt.
Ja nadomestna gradnja nam pa ne diši ker je sedaj hiša 7,5 X 8,5 mi bi pa potem 7,5 X 13-15
Prostor je pa bi ga izkoristili.

Škarpe so pa drage ane?
Najbolje, da delavce na kup navlečem pa naj mi predračune predložijo.

Sam še nekaj.. mogoče pa to že vi veste.

Če kupimo zazidljivo parcelo potem tam rabimo en kuuup papirjev.
Če pa tu podremo pa naredimo novogradnjo pa rabimo ta isti kup ali manj?

HVALA VAM
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
165
63
ravno tako rabiš kup papirjev... (rušitveni načrt za obstoječo hišo+načrt za novogradnjo(vodilna mapa in arhitektura))
oproščen boš pa komunalnega prispevka (če bo hiša istih dimenzij, drugače razliko doplačaš)

poleg tega imaš že vse priključke na parceli (elektrika, voda,...)
 
Nazadnje urejeno:

Negramodelo

Pripravnik
26. dec 2007
126
0
16
Kranj
Citat:
Uporabnik PiLLLe pravi:
Povej lokacijo, in velikost (tloris ze vidim) pa se bom pozanimal, koliko bi te okvirno kostalo.
Okolica Kranja.
7,5 X 8,5
Klet, pritličje in mansarda.
Zraven še garaža 4 X 4 visoka 1,90 m - prav tako zidana.

Kolkor se veselim tega vsega me je tudi strah komplikacij... Samo no bomo mel pa novo hiško...

HVALA
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.476
113
takole je zadeva...
rusila se je hiša 8x9 metra plus 7 metrov posebej prizidka, nekakšne vrtne lope. komplet rušenje z odvozom, odpeljeli so še nekaj asfalta, ploščo in ruševine je znašalo 4500 evrov.
je pa prleto en model z novim BMW X6 M serije in je takoj ponudo ceno za rušitev 15000 evrov. ko je kolega reko da je malo drago je takoj spusto na 10000 do 15000.
torej cene so različne.
je pa to rušenje bilo prejšnji teden, tako da cena je nova.
lp
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.372
5.884
113
pri taščici
bencin je džabe v primerjavi s fafing obrokom;)

Kar računaj strojna ura od 20-50 evrov (odvisno od velikosti stroja)... potem je pa še precej odvisno kako je z deponijo.(oddaljenost, cena....)
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.476
113
kaj pa ma veze strojna ura in velikost stroja...
vse so podrli, pospravili in odpeljali v dveh dneh za 4500 evrov, ta drugi bi enako storil za 15000.
confused-1.gif