RTV Prispevek

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.955
9.014
113
EU
To so včasih z anteno merili stare katodnike. Ne vem če danes novi televizorji imajo takšne izgube, da sevajo še zunaj hiše.
Pogledal sem svojega Sonyja skozi zadnje reže in je malo videti elektronike, ki ne bi bila obita s pločevinastimi kletkami. Zato tudi precej vaga pri prenašanju.
evil.gif

Monitor Eizo mi ima pod plastičnim pokrovom zadaj, še eden enaki pokrov iz perforirane pločevine. Celotna elektronika je v faradijevi kletki.
grims-1.gif
 

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
Citat:
Uporabnik Torque pravi:
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Ok, da nekaj vprašam. Ker TV-ja zadnje par let res ne gledam skoraj več. Gledam ga samo takrat, ko se zjeban zvečer zleknem na kauč in po 10-ih minutah zaspim. Zaradi tega, tudi, če TV-ja ni več. Radia v stanovanju ne poslušam. Oba avta, ki ju imam v "najemu", ker sta od lizing hiše in ne moja, torej tudi avtoradio v avtu ni moj. Poslušam pa v avtu samo iz USB ključka, ker radio, kot postaja hrešči na vsake toliko, ker ni signala in mi gre to pošteno na jetra. Da pa bi poslušal radio Slovenija....hahahhahahahhaa
bonk.gif

Mi tudi ni potrebno plačevati prispevka oz. kaj je v tem primeru?
No, da zaključim; rad bi se odjavil od kabelskega operaterja in RTV naročnine, internet pa bi si zrihtal preko mobitela.
LCD TV, katerega imam sedaj, bi prodal frendu, ker ga res za 10 minut na dan, ne rabim.
Bo pilo vodo z odjavo?

Mi2 dejansko nimava TVja, niti radia, internet imava pa preko Simobila. RTV prispevek je odjavljen in ga že leto in pol, kar sva tu, ne plačujeva. Če koga od RTVja zanima, kako eno redkih stanovanj brez TVja, naj kar pride na ogled. TV je res en ogromen motilni signal v družini in je razlog za slabe odnose. Rajši knjigo zvečer v roke kot pa, da se zavališ na kavč in gledaš Gostilno, Kmetijo, Bar ali pa slovenske telenovele - da Slovencem odmirajo še zadnje možganske celice.

zmaga.gif
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.955
9.014
113
EU
Zamenjam lahko dobavitelja električne energije, internetnega providerja, telefonskega operaterja in podobno...
Zakaj ni možno menjavati TV operaterja. Izbral bi recimo POP TV, ali nevem katerega drugega, in jim lepo mesečno plačeval naročni..ehm.. prispevek. Zakaj mora biti RTV SLO.
confused-1.gif
 

asteliks

Fizikalc
5. mar 2013
1.442
94
48
Citat:
Uporabnik Gonzo pravi:
Zamenjam lahko dobavitelja električne energije, internetnega providerja, telefonskega operaterja in podobno...
Zakaj ni možno menjavati TV operaterja. Izbral bi recimo POP TV, ali nevem katerega drugega, in jim lepo mesečno plačeval naročni..ehm.. prispevek. Zakaj mora biti RTV SLO.
confused-1.gif

Ker tako pravi zakon
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.955
9.014
113
EU
Vem da tako pravi zakon, vendar bi država zadevo naredila bolj konkurenčno in transparentno (kako bi temu rekli politiki).
Zakaj bi forsirali monopolista.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik Torque pravi:
TV je res en ogromen motilni signal v družini in je razlog za slabe odnose. Rajši knjigo zvečer v roke kot pa, da se zavališ na kavč in gledaš Gostilno, Kmetijo, Bar ali pa slovenske telenovele - da Slovencem odmirajo še zadnje možganske celice.

Tudi splet, tudi splet....
Politika, šport, begunci, Alter, pametovanje dveh miljonov kavč selektorjev, komentarji, lajki in unlajki celo na vreme in izmerjeno temperaturo.

Skratka, tudi če si veliko na spletu, odmirajo možganske celice!

Se vam zdi, da je kdo posebej pameten, če 6 ur dnevno drka tač ekran? Jaz takšnega še nisem srečal...

Bi znali biti dosti bolj pametni tisti, ki hodijo v knjižnice po knjige! Če jih potem preberejo...
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Operaterja lahko zamenjaš. Rtvslo pač ni operater ...

RTV je lastnik omrežja (right?)... ampak, kar je vseeno brezvezno dejstvo je, da tudi če njihove arhitekture ne uporabljaš, jo moraš še vseeno plačevat. Davek, kot da ostalih ni dovolj
uf-1.gif


Čaki da se zmislejo, sej nismo več daleč, da moraš pri registraciji avta vinjeto kupit. Tudi če nimaš avtoceste blizu. Pač davek za avtoceste (ker navadne ceste pokriješ s cestnino), a ma oni bi tudi malo več €€ za avtoceste rabli. In ne boš imel kaj. Ampak pač tako bo pisalo v zakonu
rolleyes-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
RTV že dolgo ni lastòik oddajnikov, če to mislite pod omrežje, ampak je za to firma oddajòiki in zveze. In večina evropskih držav ima zaščiteno državno televizijo in radio tako, da obstaja nek prisilni prispevek.

Sem vam pa že enkrat prej napisal, da je odjava sorazmerno preprosta, le net je treba preiskat in prebrat.
 

asteliks

Fizikalc
5. mar 2013
1.442
94
48
Citat:
Uporabnik Gonzo pravi:
Vem da tako pravi zakon, vendar bi država zadevo naredila bolj konkurenčno in transparentno (kako bi temu rekli politiki).
Zakaj bi forsirali monopolista.

Ja, v Sloveniji smo a ne? Z logiko zakonopisci se pač ne morejo pohvaliti. Aja, pa kar dober prihodek imajo vsak mesec.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.955
9.014
113
EU
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
RTV že dolgo ni lastòik oddajnikov, če to mislite pod omrežje, ampak je za to firma oddajòiki in zveze. In večina evropskih držav ima zaščiteno državno televizijo in radio tako, da obstaja nek prisilni prispevek.

Sem vam pa že enkrat prej napisal, da je odjava sorazmerno preprosta, le net je treba preiskat in prebrat.

Na nivoju EU bi lahko predpisali podobno kot pri elektriki in ostalih.
Plačali bi omrežnino za oddajnike (kot pri vodovodu), preostali znesek bi nakazovali izbrani RTV hiši, ki bi oddajala kodirani program.
Konkurenca bi izboljšala storitve in pometla s priskledniki. Ava
grims-1.gif
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik Odisej pravi:
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Operaterja lahko zamenjaš. Rtvslo pač ni operater ...

RTV je lastnik omrežja (right?)... ampak, kar je vseeno brezvezno dejstvo je, da tudi če njihove arhitekture ne uporabljaš, jo moraš še vseeno plačevat. Davek, kot da ostalih ni dovolj
uf-1.gif


Čaki da se zmislejo, sej nismo več daleč, da moraš pri registraciji avta vinjeto kupit. Tudi če nimaš avtoceste blizu. Pač davek za avtoceste (ker navadne ceste pokriješ s cestnino), a ma oni bi tudi malo več €€ za avtoceste rabli. In ne boš imel kaj. Ampak pač tako bo pisalo v zakonu
rolleyes-1.gif
ker v tujini nikjer ne plačujejo prispevka za nacionalno televizijo samo pri nas je to pač slovenski izum ne pa še to smo začeli zgleda lani in je iz leta v leto hujše
uf-1.gif
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.063
5.748
113
blizu močvirne prestolnice
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
RTV že dolgo ni lastòik oddajnikov, če to mislite pod omrežje, ampak je za to firma oddajòiki in zveze. In večina evropskih držav ima zaščiteno državno televizijo in radio tako, da obstaja nek prisilni prispevek.

Sem vam pa že enkrat prej napisal, da je odjava sorazmerno preprosta, le net je treba preiskat in prebrat.

Potem pa imajo 5 -6€ za enostransko poročanje čisto dovolj. Ne moreš ukiniti, če imaš pakete pri operaterjih.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Prvo ukinemo "zračno" predvajanje in gre vse na kabel, potem uvedemo popolni video on demand, kar naročiš to plačaš! Prvi bo crknil Tlelemach, ker jaz jih že par let zajebavam naj mi ukinejo 100+ nepotrebnih programov in naj mi pustijo tistih 5, 6, ki jih gledam.
Bi pa vseeno plačeval za nacionalni program, ker ni vse dnevnik in Studio City!
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.315
2.411
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
RTV že dolgo ni lastòik oddajnikov, če to mislite pod omrežje, ampak je za to firma oddajòiki in zveze. In večina evropskih držav ima zaščiteno državno televizijo in radio tako, da obstaja nek prisilni prispevek.

Sem vam pa že enkrat prej napisal, da je odjava sorazmerno preprosta, le net je treba preiskat in prebrat.

Potem pa imajo 5 -6€ za enostransko poročanje čisto dovolj. Ne moreš ukiniti, če imaš pakete pri operaterjih.

A bi ti res rad gledal skoke in polete na Planetu?
17758-icon_confused.gif
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik trance0 pravi:
Če nimaš TV sprejemnika v gospodinjstvu in izpolniš obrazec za odjavo od RTV prispevka, mislim, da ne bi smelo biti problema. Samo glej, da boš potem res odstranil TV, ker bodo čez čas prišli preverit na lokacijo.
RTV prispevek je davek na TV in na radijo! Torej ni dovolj, da nimaš TV sprejemnika, ne smeš imeti niti nobenega radija. Radio pa se lahko nahaja v posebnem ohišju, v avtomobilu, na mobilnem telefonu...
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.063
5.748
113
blizu močvirne prestolnice
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
RTV že dolgo ni lastòik oddajnikov, če to mislite pod omrežje, ampak je za to firma oddajòiki in zveze. In večina evropskih držav ima zaščiteno državno televizijo in radio tako, da obstaja nek prisilni prispevek.

Sem vam pa že enkrat prej napisal, da je odjava sorazmerno preprosta, le net je treba preiskat in prebrat.

Potem pa imajo 5 -6€ za enostransko poročanje čisto dovolj. Ne moreš ukiniti, če imaš pakete pri operaterjih.

A bi ti res rad gledal skoke in polete na Planetu?
17758-icon_confused.gif

Kdo je to rekel? Odpustiti pol folka, tiste partijskke novinarje zvestim tako levi kot desni strani pa še posebej nagnati. Verjemi da gre mogoče pol denarja za program, vse ostalo gre za plače in hranjena hijen.