Problem LG TV 32LN5758

MJunior

Zelenc'
30. avg 2011
8
0
1
Pozdravljeni.!

Pred 5 dnevi sem kupil nov tv na eni izmed spletnih trgovin.Model LG 32LN5758. Lg sem vzel ker sem do sedaj imel dobre izkusnje tut pri prejšnjem LCD tv-ju in drugih aparatih ki jih imam.

Zadeva pride in jo sestavim, prižgem in deluje. Smart TV, Kanali, Slika super, internet povezava Wi-fi,aplikacije, vse. Drug dan ko prižgem se televizor ni hotel prižgat. Pokazal se je LG logo in ugasnil zadaj v ohišju je nekaj rahlo prasketalo. tik-tik. Potem pustim nekaj časa. Čez kakšnih 10min je spet delovalo. Mislil sem da se zadeva nadgrajuje ker je internet lučka na ruteru utripala. Nato je dva dni delovalo.

Včeraj popoldan med gledam skokov pa se je začela kar sama od sebe ugašat in ponovno prižigat. Zadeva se ugasne in ponovno prižge. Kakšno minuto dela kanal in nato ponovno ugasne in prižge in po tem zaporedju naprej. Jezen sem bil kot ris.
redface-1.gif

Smart-tvja skoraj da nisem rabil.

Probal sem izklopit Ruter in zadeva se ponovi, prav tako sem probal z opcijo v meniju povrni tov. nastavitve in enako.
Aplikacije ki sem jih prenesel VOYO in RTV, HBO ter druge sem pobrisal in nič.
Probal sem z drugo anteno in tudi dela enako.
Probal z drugim razdelilcem in tudi enaki.
Potem sem pustil tv izklopljen čez noč iz elektrike in zjutraj ko vžgem je takoj na novo zagnalo.

Več nisem vedel kaj bi, tako da mi ostane samo še servis.
bonk.gif
 
Nazadnje urejeno:

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Da se pridružim temi...

Tudi moj LG TV (47LA7909, star en mesec) mi je včeraj nagajal.
Sam od sebe se je sredi dneva prižgal, pa se ga sploh ni dalo ugasnit. Kot da ne bi nič pritisnil na daljincu. Pa ni delalo ne na original daljincu ne na tistem od STB Motorola od T-2, s katerim ponavadi prižigam/ugašam TV.
Zvečer pa obratna zgodba. TVja sploh nisem mogel prižgat. Sem ga 2x izklopil iz elektrike, pa ni pomagalo. Potem se je pa kar naenkrat normalno vklopil in je delal kot da ni nič.
Ko sem ga pa hotel ugasnit, se pa spet ni hotel ugasnit. STB sem ugasnil, TV se pa sploh ni dal, tako da sem potem vse skupaj izklopil iz elektrike.

TV mi je zadnjih nekaj dni "težil" s posodobitvijo programske opreme, tako, da sem jo včeraj "dovolil", pa ni bilo nič boljše.
 

MJunior

Zelenc'
30. avg 2011
8
0
1
Tudi meni je že prvi dan takoj ko sem priklopil na wi-fi pokazalo posodobitve pa sem jih dovolil naložit. Kar nekaj časa je vleklo dol. Trenutna različica prog opreme je 04.04.07. mislim da je bla sprva naložena 04.04.05.. Mogoče je to krivo.
Katero verzijo imaš ti Chimay?

Sem že mislil iz LG spletne strani potegnit dol tole nadgradnjo Software_File(Version_04.04.05).zip pa sem pol rajši ne, ker nevem če pol lahko garancijo uveljavljam.

Na koncu sem pustil vse tak ko je.
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Pred posodobitvijo sem imel 04.00.xx (se ne spomnim točno), po posodobitvi pa če se ne motim imam prav tako kot ti - 04.04.07.
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Si kaj izvedel?

Jaz ugotavljam, da je taka napaka, kot jo ima moj tv kar pogosta in ne nova. Že 4-5 let nazaj se je pojavljala in ni bilo ok dokler niso menjali matične plošče.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
pri tebi sumim, da je bil kriv napajalni kabel. Če je prasketalo, je bil premalo porinjen v tv. Je pa bil dovolj, da je tv dobil nekaj elektrike.
 

MJunior

Zelenc'
30. avg 2011
8
0
1
nic nisem zrihtal niso mi znali pomagat rekli so naj posodobim sistem. ampak to ne pomaga.
kabel je bil do konca porinjen v vtič tako da to ni pomojem vzrok. pol bi mi že prvič ko sem vklopil to naredilo. ne pa drug dan ko sem vklopil zjutraj. all.
ni prasketalo ne znam opisat tak zvok kot da bi se disk zaganjak nekak tako Tak -tak-tak zelo počasi je to delalo. potem pa čez kakih 10 min se je prižgal.

Ko sem dovolil posodobitev je vse delovalo normalno. Potem sem ugasnil in šel spat. Drug dan ko prižgem se televizor ni hotel prižgat. Pokazal se je LG-logo in ugasnil zadaj v ohišju je nekaj rahlo tik takalo. Tako se je slišalo kot tik-tik-tik. Potem pustim nekaj časa. Čez kakšnih 10 min je spet delovalo. Mislil sem da se zadeva nadgrajuje ker je internet lučka na ruteru utripala. Nato je dva dni delovalo brez problemov. Zdelo se mi je da dela malce počasneje, ko sem šel v smart tv je kar dolgo nalagalo.

enako dela kot tu
https://www.youtube.com/watch?v=9CN2HkZAr6Q

danes bom poklical servis, teden dni stara tv pa ne dela.
 
Nazadnje urejeno:
22. jul 2007
12.801
1.315
113
123
Sorry si nisem mogel tip v videu pravi; lg say life is good, I don,t think soo is good
hysterical-1.gif

Drugače nesi nazaj v trgovino in probaj uveljavit stvarno napako, če si pa kupoval po spletu jo pošlji nazaj in zahtevaj denar nazaj ter nekaj drugega vzami
zmaga.gif
 

ivi

Pripravnik
19. avg 2007
466
17
18
Če mene vprašaš je tv zrel za servis. Če si jo kupil preko spleta jo itak lahko vrneš v nekem roku. Zanimivo da jaz mam tud Lg smart tv kupljen je bil leta maja 2012 pa hvala bogu tega problema nimam tud 7 let star lg lcd tv tudi dela brez problema pa se jih glih ne špara. V glavnem če ti tv ne dela tako, kot bi mogel jaz nebi predolgo razmišljal z servisom ali celo z menjavo za novega. Sam se nebi niti trudil kaj popravit saj je garancija za to.
 

MJunior

Zelenc'
30. avg 2011
8
0
1
Moj prejšnji LCD LG tudi dela že 5 let pa nič narobe, prav tako LED MONITOR LG brez problema 2 leti,
nisem več nič poskušal poravljat.
klical servis in rekli naj ga pripeljem. lahko celo danes. klical sem tudi spletno trgovino in so mi rekli da po njihovem pravilniku al čem že gre izdelek najprej na servis v kolikor se izdelka ne da popravit v 45 dneh dobim dobropis ali nov izdelek.
 

MJunior

Zelenc'
30. avg 2011
8
0
1
Pozdravljeni,

danes pripeljal tv iz servisa, moram priznat da so bili zelo prijazni.
Zanič naj bi bila plošča v katero pride priključena napetost, in nadgradili so softver na verzijo 04.22.07 . opcijo samodejne posodobitve sem trenutno izklopil .

Chimay a si rešil tvojo težavo?