RTV Prispevek

asteliks

Fizikalc
5. mar 2013
1.441
93
48
bonk.gif
Ej , bedni so do amena. Prekinejo prenos veleslaloma s KG, pa dajo neko bedno reklamo za Delimano.
Si pa res privoščijo.
stupid-1.gif
 

Sniper

Fizikalc
24. jul 2007
169
34
28
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
RTV že dolgo ni lastòik oddajnikov, če to mislite pod omrežje, ampak je za to firma oddajòiki in zveze.

Lastnik oddajnikov je RTV SLO, upravljajo jih pa organizacijska enota oddajniki in zveze. Če že dlakocepimo.
 
22. jul 2007
12.801
1.316
113
123
klik
Optimisti
hysterical-1.gif


"Obveznost RTV-prispevka ni vezana na gospodinjstvo, temveč na družino, za družinske člane pa po Pravilniku o načinu prijavljanja in odjavljanja televizijskih in radijskih sprejemnikov ter o načinu plačevanja prispevka za programe Radiotelevizije Slovenija štejejo zakonec oziroma zunajzakonski partner in njuni otroci, ki nimajo svoje družine. Če si je torej otrok že ustvaril svojo družino in z njo živi na istem naslovu kot starši, je mlajša družina prav tako zavezana k plačevanju RTV-prispevka ne glede na to, da je v hiši en elektro priključek," še pojasnujejo na nacionalni televiziji.

Še dobro, da ne računajo po glavi kot komunala.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #9334

In - zakaj ne bi naredili majhnega referendumčka na to temo?

- Je to primerno orodje za majhne ljudi?
- Imamo morda tudi še kako močnejše orodje, glede na dejstvo, da je ta prispevek kraja pri živem telesu?
- Obstaja morda tudi kaka evropska komisija za presojo tega odiranja pri živem?

..... itd, ... , (Musarca, kje si!??? Vse povsod, samo tam ne, kot treba!
crazy1.gif
)
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.561
2.414
113
ksz....


Kaj tele nove televizije se štejejo kot računalniki....zadnjič sem šel po štacuni je na vsaki tretji pisalo android TV?
sprasujem se.gif
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.954
3.250
113
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Kaj tele nove televizije se štejejo kot računalniki.
Po razlagi RTV se vsak računalnik šteje kot TV, saj TV Slovenija lahko gledaš online.

btw.

Citat:
V zadnjem času po spletu kroži dopis za podporo peticiji "Zahtevamo ukinitev 152,40 evra letne prisilne RTV-članarine - RTV-programe naj si kodirajo".

Razlogi, navedeni v peticiji, izhajajo iz zelo ozkega pojmovanja, če ne celo nepoznavanja vloge in pomena delovanja javnih medijskih servisov, so v izjavi za javnosti opozorili v vodstvu Radiotelevizije Slovenija. Obenem so v peticiji uporabljeni nekateri podatki in mnenja, ki jih lahko razumemo le kot namerno manipuliranje in zavajanje, so dodali.

"Nasprotujemo posploševanju poslanstva RTV Slovenija zgolj na ustvarjanje televizijskih informativnih vsebin in na podlagi te posplošitve k pozivanju posameznikov in posameznic, da prenehajo s plačevanjem RTV-prispevka. Izkrivljeno prikazovanje dejstev v peticiji škodi vsem, tako javnemu medijskemu servisu, našim zaposlenim kot tudi vsem našim uporabnikom," so zapisali.

"Poleg verodostojnega in nepristranskega informiranja RTV Slovenija razširja kulturne, izobraževalne, športne, otroške in druge vsebine, skrbi za jezik in krepitev nacionalne zavesti vseh prebivalcev Slovenije, širi pozitivne družbene vrednote ter spodbuja k družbeni odgovornosti do invalidov, manjšin, nemočnih in drugače mislečih," so zapisali.

"Predvsem pa pomeni nasprotovanje RTV-prispevku nasprotovanje kulturnim in izobraževalnim vsebinam, vsebinam za otroke, za manjšine in druge ciljne skupine, prilagojenim vsebinam za senzorne invalide ter vsem drugim programskim vsebinam in storitvam, navsezadnje tudi velikim športnim dogodkom, kot so Planica ali olimpijske igre, ki jih na medijskem trgu ponuja izključno RTV Slovenija," so dodali.

citat je s strani RTV Slovenija, o sebi govorijo kot o tretji osebi
aplauz.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ko sem začel brati tale tvoj citat, me je obšlo, da tudi mene stranke gledajo kot premalo pomembnega sodržavljana in mi nočejo vsaj 1x letno prinesti v mlin vsaj skromnih 20 Ejev
rolleyes-1.gif
.

Sem zelo pomemben, brez mene in moje dejavnosti bi bila Slo neprepoznavna. Če se lahko pobira "v puščico" RTV prispevek, pa dimnikarske meritve ki to niso (niti ne hasnejo), itd, ... zakaj torej ne bi imeli še enega zakona, da mora sleherni državljan Slo z uradno priznano opravilno sposobnostjo (državljanstvo) in sinaptično aktivnim možganom, torej vsaj enkrat letno priti k meni zapravit npr. 20 Ejev ?

Je to dovolj za direkt na državni zbor, ali bi bilo treba delati referendum?
cheer.gif
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.016
5.725
113
blizu močvirne prestolnice
Glede jezika so lahko samo tiho. Nazadnje je pravilno govorila le gospa Kalanova, danes prevladuje čefurska - ljubljanščina. Poleg tega pa bodo ukinili edino otroško oddajo, katera je zelo priljubljena tako pri otrocih kot pri starejših. In to zaradi banalnih vzrokov.
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
K nam v firmo sta v preteklem letu prišli posnet prispevek obe hiši, rtv in pop. Iz pop tvja so prišli voditeljica in 2 člana, iz rtv-ja pa 2 voditeljici + 9 članov. Še sami nismo mogli verjet kaj ves ta folk dela. Prišli sta 2 maskerki, ki sta imeli vsaka po 30s dela, 2 koordinatorki, ki sta govorili kako naj se posname, snemalec, tonski mojster, lučkar, fotograf in še nekdo za katerega nikakor nismo ugotovili kaj počne.
in to je pač treba plačat
smile-1.gif
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.400
113
Citat:
Uporabnik hooger pravi:
K nam v firmo sta v preteklem letu prišli posnet prispevek obe hiši, rtv in pop. Iz pop tvja so prišli voditeljica in 2 člana, iz rtv-ja pa 2 voditeljici + 9 članov. Še sami nismo mogli verjet kaj ves ta folk dela. Prišli sta 2 maskerki, ki sta imeli vsaka po 30s dela, 2 koordinatorki, ki sta govorili kako naj se posname, snemalec, tonski mojster, lučkar, fotograf in še nekdo za katerega nikakor nismo ugotovili kaj počne .
in to je pač treba plačat
smile-1.gif

Stavim, da gre za voznika kombija.
hysterical-1.gif

Žal resno.
stupid-1.gif
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.427
5.416
113
Iz PRO PLUS sicer ponavadi prideta dve novinarki - ena za 24ur, druga za Svet.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik hooger pravi:
K nam v firmo sta v preteklem letu prišli posnet prispevek obe hiši, rtv in pop. Iz pop tvja so prišli voditeljica in 2 člana, iz rtv-ja pa 2 voditeljici + 9 članov. Še sami nismo mogli verjet kaj ves ta folk dela. Prišli sta 2 maskerki, ki sta imeli vsaka po 30s dela, 2 koordinatorki, ki sta govorili kako naj se posname, snemalec, tonski mojster, lučkar, fotograf in še nekdo za katerega nikakor nismo ugotovili kaj počne.
in to je pač treba plačat
smile-1.gif

Iz katerega uredništva pa oz za katero oddajo? Ker me dostikrat obiščejo, pa več kot 1+2 pri informativcih ne doživim.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.981
113
EU
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
ksz....


Kaj tele nove televizije se štejejo kot računalniki....zadnjič sem šel po štacuni je na vsaki tretji pisalo android TV?
sprasujem se.gif

Verjetno bo nova finta , da bo višina prispevka odmerjena po velikosti diagonale ekrana.
hysterical-1.gif
 

asteliks

Fizikalc
5. mar 2013
1.441
93
48
Citat:
Uporabnik Gonzo pravi:
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
ksz....


Kaj tele nove televizije se štejejo kot računalniki....zadnjič sem šel po štacuni je na vsaki tretji pisalo android TV?
sprasujem se.gif

Verjetno bo nova finta , da bo višina prispevka odmerjena po velikosti diagonale ekrana.
hysterical-1.gif


Vedno znova in znova si zmišljujejo neke nove zakone in pravilnike, samo da raji pomolzejo benar. Ba*nda
10.gif