RTV Prispevek

asteliks

Fizikalc
5. mar 2013
1.441
93
48
Ja, fora je v tem, da nisem dobil domov nobenega obrazca za izpolnit. Smo dve položnici z različno številko sklica.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ok, da nekaj vprašam. Ker TV-ja zadnje par let res ne gledam skoraj več. Gledam ga samo takrat, ko se zjeban zvečer zleknem na kauč in po 10-ih minutah zaspim. Zaradi tega, tudi, če TV-ja ni več. Radia v stanovanju ne poslušam. Oba avta, ki ju imam v "najemu", ker sta od lizing hiše in ne moja, torej tudi avtoradio v avtu ni moj. Poslušam pa v avtu samo iz USB ključka, ker radio, kot postaja hrešči na vsake toliko, ker ni signala in mi gre to pošteno na jetra. Da pa bi poslušal radio Slovenija....hahahhahahahhaa
bonk.gif

Mi tudi ni potrebno plačevati prispevka oz. kaj je v tem primeru?
No, da zaključim; rad bi se odjavil od kabelskega operaterja in RTV naročnine, internet pa bi si zrihtal preko mobitela.
LCD TV, katerega imam sedaj, bi prodal frendu, ker ga res za 10 minut na dan, ne rabim.
Bo pilo vodo z odjavo?
 

Troll

Pripravnik
25. feb 2016
136
5
18
Ne.

Oz. če odjaviš še električni priključek, potem imaš možnost da uspeš. Dokler pa imaš na naslovu odjemno mesto za elektriko in si na območju DVB-T signala, pa so možnosti, da uspeš z odjavo RTV prispevka skoraj nične.
 

trance0

Fizikalc
13. jan 2013
466
15
28
Slovenija
Če nimaš TV sprejemnika v gospodinjstvu in izpolniš obrazec za odjavo od RTV prispevka, mislim, da ne bi smelo biti problema. Samo glej, da boš potem res odstranil TV, ker bodo čez čas prišli preverit na lokacijo.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Citat:
Uporabnik trance0 pravi:
Če nimaš TV sprejemnika v gospodinjstvu in izpolniš obrazec za odjavo od RTV prispevka, mislim, da ne bi smelo biti problema. Samo glej, da boš potem res odstranil TV, ker bodo čez čas prišli preverit na lokacijo.

Kar naj pridejo. TV bom odstranil, ker je večina časa ugasnjen in na tisto mesto premaknil računalnik in ostalo šaro, ker to, da pride 8 ljudi res posnet intervju je tehtnico premaknilo do tega, da sva se začela s mojo pogovarjat o tem in je rekla ona, da ji je vseeno, če je TV v bajti ali ne, ker ona pa gleda TV 0 minut na dan. In padla je odločitev, da TV-ja ne rabimo. Radia pa ne poslušamo, ne v avtu, ne doma. Zakaj bi torej plačeval 12 al 13€, kolikor je prisilna naročnina + 38 kabelski operater. Skupaj znese 50€ na mesec oz. 600€ na leto.
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Moj fotr je odjavil. Radia nikoli ni imel, TV je prodal, ker ga je čedalje manj gledal. Poslal izjavo, da nima ne radia, ne televizije in so mu nehali pošiljati položnice. Nikoli ni nihče prišel preverjati.
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
Žlahta ima odjavljeno imajo vseeno tv-lcd, ampak nekak plombiran tuner, ne vem točno, lahko vprašam ob priliki in RTVja ne plačujejo.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Večina vas malo na pamet, ali pa kar tako, da cajt mine.

Noben problem odjavit, je pa to "začasna" odjava in mislim, da jo je vsakih par let treba obnovit.
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Citat:
Uporabnik trance0 pravi:
Če nimaš TV sprejemnika v gospodinjstvu in izpolniš obrazec za odjavo od RTV prispevka, mislim, da ne bi smelo biti problema. Samo glej, da boš potem res odstranil TV, ker bodo čez čas prišli preverit na lokacijo.

Tudi če pridejo, ne smejo vstopit v stanovanje,hišo. Še policija ne more brez sodnega naloga kaj šele neki birokrat iz RTV-ja.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.298
-8.463
113
Citat:
Uporabnik Diablo pravi:
Žlahta ima odjavljeno imajo vseeno tv-lcd, ampak nekak plombiran tuner, ne vem točno, lahko vprašam ob priliki in RTVja ne plačujejo.
Pol ima pa zraven DVB-T sprejemnik in preko hdmi povezanega na tv
evil.gif
 

asteliks

Fizikalc
5. mar 2013
1.441
93
48
Citat:
Uporabnik trance0 pravi:
Če nimaš TV sprejemnika v gospodinjstvu in izpolniš obrazec za odjavo od RTV prispevka, mislim, da ne bi smelo biti problema. Samo glej, da boš potem res odstranil TV, ker bodo čez čas prišli preverit na lokacijo.

Tako je bilo v mojem primeru. Ker sem jinm prvič poslal izjavo z vsemi mogočimi podatki (moj naslov, naslov kjer plačujem prispevek, naslov in parcelna številka kje gradim) ni pomagalo. Naslednji mesec zopet dobil dve položnici. Ker mi ni bilo nič jasno, sem spet klical na RTV.No takrat je bila druga gospa-pismena in mi je lepo ražložila, kako naj postopam. V izjavi sem moral cirtirati tekst o odjavi TV- ja, ki je naveden na zadnji strani poližnice. Od takrat je v redu. Sem pa moral vseeno plačati opomin z mesec, ko TV ni bil pravilno odjavljen
bonk.gif
. Birokrati
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
kzs
zakaj imajo tak butast spored? metropolis vrtijo ob enajstih ponoči, ker je dolg 3 ure moraš bit do dveh pokonci da to vidiš. neke butaste oddaje dajo na bolj geldan termin namesto res dobrih filmov kot metropolis.
 

Torque

Pripravnik
22. jul 2007
815
7
18
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Ok, da nekaj vprašam. Ker TV-ja zadnje par let res ne gledam skoraj več. Gledam ga samo takrat, ko se zjeban zvečer zleknem na kauč in po 10-ih minutah zaspim. Zaradi tega, tudi, če TV-ja ni več. Radia v stanovanju ne poslušam. Oba avta, ki ju imam v "najemu", ker sta od lizing hiše in ne moja, torej tudi avtoradio v avtu ni moj. Poslušam pa v avtu samo iz USB ključka, ker radio, kot postaja hrešči na vsake toliko, ker ni signala in mi gre to pošteno na jetra. Da pa bi poslušal radio Slovenija....hahahhahahahhaa
bonk.gif

Mi tudi ni potrebno plačevati prispevka oz. kaj je v tem primeru?
No, da zaključim; rad bi se odjavil od kabelskega operaterja in RTV naročnine, internet pa bi si zrihtal preko mobitela.
LCD TV, katerega imam sedaj, bi prodal frendu, ker ga res za 10 minut na dan, ne rabim.
Bo pilo vodo z odjavo?

Mi2 dejansko nimava TVja, niti radia, internet imava pa preko Simobila. RTV prispevek je odjavljen in ga že leto in pol, kar sva tu, ne plačujeva. Če koga od RTVja zanima, kako eno redkih stanovanj brez TVja, naj kar pride na ogled. TV je res en ogromen motilni signal v družini in je razlog za slabe odnose. Rajši knjigo zvečer v roke kot pa, da se zavališ na kavč in gledaš Gostilno, Kmetijo, Bar ali pa slovenske telenovele - da Slovencem odmirajo še zadnje možganske celice.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik feler pravi:
Citat:
Uporabnik trance0 pravi:
Če nimaš TV sprejemnika v gospodinjstvu in izpolniš obrazec za odjavo od RTV prispevka, mislim, da ne bi smelo biti problema. Samo glej, da boš potem res odstranil TV, ker bodo čez čas prišli preverit na lokacijo.

Tudi če pridejo, ne smejo vstopit v stanovanje,hišo. Še policija ne more brez sodnega naloga kaj šele neki birokrat iz RTV-ja.

Hm dimnikarju moras omogocit dostop v bajto. Glihkar fasal prijavo ker tega nisem naredil.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik feler pravi:
Citat:
Uporabnik trance0 pravi:
Če nimaš TV sprejemnika v gospodinjstvu in izpolniš obrazec za odjavo od RTV prispevka, mislim, da ne bi smelo biti problema. Samo glej, da boš potem res odstranil TV, ker bodo čez čas prišli preverit na lokacijo.

Tudi če pridejo, ne smejo vstopit v stanovanje,hišo. Še policija ne more brez sodnega naloga kaj šele neki birokrat iz RTV-ja.

to je res...ampak v izjavi ti potem piše,da moraš omogočit vstop, če ne pač štejejo da imaš TV in spet plačuješ
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Citat:
Uporabnik feler pravi:
Citat:
Uporabnik trance0 pravi:
Če nimaš TV sprejemnika v gospodinjstvu in izpolniš obrazec za odjavo od RTV prispevka, mislim, da ne bi smelo biti problema. Samo glej, da boš potem res odstranil TV, ker bodo čez čas prišli preverit na lokacijo.


Je še vedno v veljavi krajevni monopol glede merjenja plinov al kaj že merijo?
Tudi če pridejo, ne smejo vstopit v stanovanje,hišo. Še policija ne more brez sodnega naloga kaj šele neki birokrat iz RTV-ja.

Hm dimnikarju moras omogocit dostop v bajto. Glihkar fasal prijavo ker tega nisem naredil.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.984
113
EU
Citat:
Uporabnik Rambo013 pravi:
Ponavadi jim ni treba, še posebej če imaš tv prižgan
evil.gif

Uf, sem mislil nabaviti TV simulator za takrat ko me ni doma in sem na dopustu.
Za to se tudi plačuje naročnina, saj v programih ni velke razlike.
evil.gif


n5c-Simula.jpg
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.762
359
83
Vipavska dolina
No ja, za to ne vem kaj bi naredili. V bistvu če imaš tv odjavljen pa ga gledaš...
Če pridejo takrat preverjat, samo pomoli iz avta neko "anteno" in si "pečen". Videl na lastne oči...