Robotski sesalci

baufix

Pripravnik
5. nov 2008
155
0
16
Obala
Vzdrževanje:
- ga praktično ni. Enkrat tedensko izpraznimo 'kontejner' za smeti, vsake toliko časa pa še filter.

Cena:
- najprej nisem bil najbolj prepričan, ampak po prebranih tujih testih sem poskusil. Ni mi žal. Kot rečeno, sem brez dvoma zato kupil še enega (za drugo nadstropje).
- ko sem v živo videl Roombo, je bilo že na prvi pogled videti, da gre za dva različna izdelka s podobno funkcijo
- Trilobite je pravi robotski sesalec, ki izmeri prostor, in ga do potankosti posesa
- Roomba je sesalec, ki v primerjavi s Trilobite-om posesa bolj napol
- Trilobite (predvsem tepihe) posesa precej bolje (v to sem - dokler nisem poskusil, tudi sam dvomil).

Sesanje ob stenah:
- sam praktično smeti ne opazim, saj pride res skoraj čisto do stene (ustavi se nekaj mm pred steno). Tako na oko bi rekel, da se stene skoraj dotakne.
- sesalec ima dokaj močan motor, tako da (v narekovajih rečeno) posrka tudi umazanijo, ki je kakšen cm stran od roba sesalca

Ne vem, zakaj bi rabil kolešček ob stenah? Kako ima to Roomba, ne poznam. Sicer pa ima Trilobite po svojih robovih postavljenih več senzorjev, ki mu pomagajo meriti prostor ter se približati povsem do roba.

Morda še tole: menda ima nek podoben robotski sesalec tudi Siemens (model VSR 8000). Zadeva je (menda) še dražja, ima pa celo sistem, ki mu pomaga, da sam izprazni 'kantico' za smeti v nek zbiralnik. Vendar te zadeve ne poznam podrobneje.
 

baufix

Pripravnik
5. nov 2008
155
0
16
Obala
Morda bi dodal le še to, da po mojem mnenju noben od teh sesalcev ne more popolnoma nadomestiti klasičnega sesalca.
Vendar pa je količina prahu v prostoru bistveno manjša (tudi zrak je verjetno bolj čist). To recimo opaziš na TV-ju, ki je bil prej poln prahu, sedaj pa ga je le za vzorec. Ker sesalec dela vsakodnevno, je prahu v prostoru bistveno manj, zato se ga bistveno manj lahko tudi nabere ob robovih (če sploh).

S tem sesalcem lahko med tednom brez težav vzdržujete precej soliden nivo čistoče.
Po mojem tudi Roomba dokaj dobroo opravlja svojo funkcijo, zagotovo pa je Trilobite pri tem bolj natančen.

Vendar bo konec tedna kljub temu potrebna generalka, ne glede, ali imate Roombo ali Trilobite.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.106
6.480
113
Kako pa je z kabli in podobno "navlako" ki se najde na tleh? Recimo copati, nogavice, hlače... ?
 

baufix

Pripravnik
5. nov 2008
155
0
16
Obala
Glede tega pa moraš imeti toliko reda, da stvari ne pustiš kjerkoli.

Ampak lahko se zgodi, sploh če so otroci.

Če bo našel na tleh nogavico..., jo bo zelo verjetno toliko časa vlekel, da bo zablokiral.
Copati so že prevelika zadeva, zato jih večinoma odrine. Se zgodi, da najdeš en copat na eni strani sobe, drugega pa nekaj metrov stran, kamor ga je robot odrinil.
Če pa copate recimo povozi 'od pete naprej', pa se rado vse skupaj zatakne, in potrebna je pomoč.

Sicer pa se še ni zgodilo, da bi se kaj tako zataknilo, da bi bil potreben kakšen ekstra poseg.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.106
6.480
113
Kaj pa tisti tepihi, ki imajo na straneh "nitke", oz "cofeke", ali kak bi temu rekeli...
 

baufix

Pripravnik
5. nov 2008
155
0
16
Obala
V enem prostoru imamo tepih, ki ima naokrog takšen 1/2 cm rob. Sesalec se lepo zapelje čez, kot da ni nič.

Če pa si prav predstavljam tvoj tepih s 'cofki' pa se mi zdi, da bi to znalo biti problem. Se bojim, da ne bi šlo čez, oz. da bi se sesalec tam zagozdil.
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
kakšno je stanje s temi sesalci sedaj.

V bližnji prihodnosti imam namen nekaj nabavit, po mislih mi roji Roomba, pa ne vem...bi nebi, bi nebi.

Torej bi jo vi še vedno vzeli za dnevno čiščenje Roomba + generalke po potrebi drug sesalec.
Katero bi vzeli za 3 sobno stanovanje....530, 560 (zidovi, svetilniki) bi pomojem še prišli prav 580 pa mislim, da ne pride v poštev dalinca se mi zdi da ne bi potreboval.
 

damek1a

Pripravnik
13. okt 2007
659
0
16
mb
sam sem prejšnji teden kupil roombo 560. cena 270eur s poštnino z angleškega ebaya. Deli so smešno poceni (5 krtač + filtrov mislim da je 15 dolarov s poštnino). Dokupiš lahko daljinec in dodatne svetilnike. Skupaj je do sedaj delala cca 3h, v različnih prostorih. Glede na kratek čas uporabe lahko povem, da se zadeva obnese po pričakovajih (pred nakupom sem ogromno brskal po spletu in bral forume). Na preprogi in tepihih se obnese zelo dobro. Sicer bi naj imel probleme, če so črni odtenki v preprogi - baje zaznava kot globino in se ustavlja. To sem prebral na forumih, vendar še nisem poskusil v praksi. Tudi na laminatu se obnese dobro. Poskusil sem še na granitu, kjer je tudi ok, problem je, če so raztreseni kakšni majhni koščki smeti (ala sladkor, razdrobljeni keksi ipd.), saj si z metlico porine smeti daleč stran od dosega. Malo ga mučijo tudi visoki prehodi med sobami - 2,5cm in več ne uspe premagat. Rekel bi, da ne more nadomestiti navadnega sesalca, lahko pa je dobra kombinacija - npr. vsak dan z roombo in potem 1x na teden normalno sesanje. Skratka, po teh nekaj urah sem zadovoljen in priporočam nakup, več pa bomo videli v prihodnosti.
 

b_t

Pripravnik
17. okt 2007
306
6
18
Citat:
Uporabnik prijam pravi:
kakšno je stanje s temi sesalci sedaj.

V bližnji prihodnosti imam namen nekaj nabavit, po mislih mi roji Roomba, pa ne vem...bi nebi, bi nebi.

Torej bi jo vi še vedno vzeli za dnevno čiščenje Roomba + generalke po potrebi drug sesalec.
Katero bi vzeli za 3 sobno stanovanje....530, 560 (zidovi, svetilniki) bi pomojem še prišli prav 580 pa mislim, da ne pride v poštev dalinca se mi zdi da ne bi potreboval.

Jaz si lastim Roombo 530 nekje od začetka maja. Laufa skoraj vsak dan. Od takrat sem samo 1x uporabil pravi sesalec in to zaradi pajčevine po kotih in stropu. Kontejnerček za smeti izpraznim cca. 1x na teden in lase navite okrog krtačk 1x na mesec.
Zadovoljen ful!

Nabavil tudi iRobot Scoobo za mokro čiščenje tal in tudi ta zadeva je vredna svojega denarja!
Res pa je, da tepihov nimam, tako da imata obe zverinici lažje delo.
 

damek1a

Pripravnik
13. okt 2007
659
0
16
mb
zgoraj sem pomotoma navedel ceno brez poštnine...
http://cgi.ebay.co.uk/BNIB-iRo...id=p3286.c0.m14

cca 320eur te pride potem (odvisno od tečaja funta). Sem pa ravno včeraj Geldal na MOS-u, kjer so jih na veliko reklamirali - akcijska cena mislim da 550eur, kar je še vedno dost več. Jih je pa kar nekaj tudi na bolhi za solidno ceno.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
ksz....na Celjskem sejmu so jih ponujali po 300 EUR/kos.

Proizvajalca ne vem..naj bi bilo 2 leti garancije.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
ksz....na Celjskem sejmu so jih ponujali po 300 EUR/kos.

Proizvajalca ne vem..naj bi bilo 2 leti garancije.

Ce misliva istega bordo rdecega, ma tisto je meni bolj kitajska roba delovala.

To je sam lepotno, spet ena stvar vec za katero pa se vedno rabis pravi sesalec.

Slisal eno storijo da naj bi se teli sesalci cisto zmedli ko pridejo na crno podlago, da se ustavijo ker mislijo da je pod njimi globina in nekateri naj bi imeli funkcijo da se ta senzor izklopi. uff teska znanost.
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
delovali so kitajsko ja
smile-1.gif



samo fora je v tem da to sploh niso sesalci ampak pometači..tako da...naziva se jih napačno. Ker ne sesajo, zgolj vrtijo krtačo - zato tudi problemi z delovanjem (navijanje las...itd).
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Kolegica ima tega "kitajskega" in je zadovoljna z njim, edino kar jo moti to, da ni bila pred nakupom pozorna zaradi višine. Pravi, da se ji včasih zatakne pod omaro in potem nažiga kar v eno.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik karantanka pravi:
Kolegica ima tega "kitajskega" in je zadovoljna z njim, edino kar jo moti to, da ni bila pred nakupom pozorna zaradi višine. Pravi, da se ji včasih zatakne pod omaro in potem nažiga kar v eno.

nej mu pa poveca visino, nekaj naj da na streho sesalca pa se nebo zatikal ampak zaletaval.