Robotski sesalci

Toro

Pripravnik
20. avg 2007
112
0
16
OK, po dveh tednih življenja z roombo 560, kupljeno za 375 EUR v Pixmaniji:
- revca čisti sto kvadratov brez pripomb
- leta naokoli več kot eno uro
- hrup je znosen, čeprav jo raje puščam samo
- timer je za zdaj zgrešena investicija, lahko bi vzel tudi roombo 530
- stoli in podobno niso težava
- presenečen sem, koliko prahu se nabere vsak dan, samo na filtru je kos prahu 50 mm x 25 mm x 4 mm
- večji kosi so težava, iglice rada potiska sem ter tja po sobi
- čiščenje je mala malica, vključno s filtri in krtačkami

Skratka, priporočam.
 

fijatovPES

Fizikalc
1. okt 2007
446
30
28
kak pa je z tepihi... mamo keramiko po celi spodnji etaži in smo malo ene par tepihov dali.. okrogle iz ikeje vsi poznate... skratka lušni.. vendar omahujem z to rombo samo zaradi tepihov ker se bojim da nebo plezala po njih....


sem pa gledal tud scoobo... je tud od i robota, in je še čistilec ob enem notr naliješ vodo pa ti že kr tla umiva poleg...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.093
6.479
113
Tepihi in kosi obleke, žice, rože..to tudi mene mantra kako se obnese v tej zmedi.
 

Toro

Pripravnik
20. avg 2007
112
0
16
Jah, z učinkovitostjo roombe na tepihih nimam izkušenj, ker jih nimamo. Če te skrbi samo višina tepiha, zagotovo ni težav, ker prepleza tudi kakšen višji rob proti kopalnici. Bolj bi me morda skrbele kakšne zelo mehke in dlakaste preproge.

Glede žic in podobega pa: roomba pomalem rine lažje stvari sem ter tja, recimo lažje lončke za rože in podobno, tako da jo je treba uporabljati malo po pameti. Če imaš po tleh odvržene cunje, jih boš potem zagotovo iskal po celem stanovanju.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.323
372
83
Toro, kako je s pošiljanjem robe iz Pixmanie v Slovenijo? Namreč, če izbereš Slovenijo, se nabor artiklov bistveno zmanjša v primerjavi z npr. Nemčijo. Tako Haushaltsgeräte niso več na voljo. Lahko Roombo naročiš iz nemške strani?

B.
 

Toro

Pripravnik
20. avg 2007
112
0
16
Pošiljanje ni težava, pride DPD-jev kombi. Na Pixmanio sem prišel z tukaj. Večjih težav potem ne vidim.

Zanimivo pa je, da jim je modela 560 zmanjkalo.

Ne bi rad izpadel kot zagovornik Pixmanie; tam sem pač kupil en izdelek. Na Idealu imajo dokaj mešane ocene. Kdove kako bi bilo, če bi šlo z naročilom kaj narobe. Pa garancija mi ni jasna, verjetno je treba izdelek poslati nazaj, ampak pod črto se vseeno splača.
 

Toro

Pripravnik
20. avg 2007
112
0
16
Da se sproži ob določeni uri. Ne vem, zame je to brez veze, ker roombi itak najprej odprem vrata in razmaknem kakšne stole, potem pa stisnem knof in grem zdoma.

Mogoče bom uporabil timer, da mi posesa stanovanje, predem se vrnem z dopusta, recimo. Ampak, kot rečeno, drag dodatek. Tudi navideznih sten ne uporabljam, recimo. Model 530 bi bil po mojem razumnejša izbira.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.323
372
83
Še bolj zanimivo je, da so Roombe za Nemce 10-20€ cenejše
13.gif


In za dostavo pravijo:
Citat:
Delivery charges are a minimum of 2000 SIT.
uf-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.093
6.479
113
Hm, pri nas se pri pc plus dajo dobiti CleanMate robotski sisesalce, na videz so enaki kor Roomba, so pa občutno cenejši, osnovni model je celo 200 eur z DDV.

Izkušnje?
 

andmer99

Pripravnik
11. okt 2007
160
0
16
Imel bi par vprašanj glede Roombe, odgovorov zaenkrat nisem uspel najti nikjer na netu. Mi lahko mogoče pomagaš kot njen lastnik?

- Kakšen je premer tega sesalca? Našel sem samo podatek, da je škatla velika 45x50 cm
- Kakšen tip akumuiatorjev se uporablja? So toliko standardnih dimenzij, da ni težave z menjavo?
- Kakšna je v SLO cena za filtre?

lp
 

Toro

Pripravnik
20. avg 2007
112
0
16
Citat:
Uporabnik andmer99 pravi:
Imel bi par vprašanj glede Roombe, odgovorov zaenkrat nisem uspel najti nikjer na netu. Mi lahko mogoče pomagaš kot njen lastnik?

- Kakšen je premer tega sesalca? Našel sem samo podatek, da je škatla velika 45x50 cm
- Kakšen tip akumuiatorjev se uporablja? So toliko standardnih dimenzij, da ni težave z menjavo?
- Kakšna je v SLO cena za filtre?

lp

Evo, po najboljših močeh:
- 560 ima premer okoli 33 cm
- tip akumulatorjev je po mojem čisto poseben, nov stane v Nemčiji 85 EUR
- filtrov pri nas še nisem kupoval; na Bolhi najdeš recimo filter in metlico za 15 EUR, samo filter je pa v Nemčiji 1,99 EUR
 

Toro

Pripravnik
20. avg 2007
112
0
16
Morda po treh mesecih vseeno eno kratko poročilo, da ne bo zgledalo, da roombo hvalim brez zadržkov. Ker je ne in ne bi bil rad kriv za kakšen napačen nakup.

Vsekakor nima smisla jemati modela 560/580 . Model 530 pokrije vse potrebe, vse dodatne značilnosti so brez zveze, razliko v ceni, če vas tišči denar, lahko nakažete Rdečemu križu.

Prahu je v stanovanju očitno nenormalno veliko, tudi če ga ne vidiš in tudi če sesaš vsak dan. Roombo bi po sedanjih izkušnjah težko pogrešal.

Težave, ki jih opažam:

- Prah je treba prazniti po vsakem čiščenju, še posebej če je to več dni po glavnem čiščenju.

- Lasje na vrtljivih krtačah - praktično jih je treba pobrati vsak dan.

- Ustavila se je stranska vrtljiva krtača: očitno jo je treba enkrat na mesec odviti in počistiti svinjarijo, ovito okoli nje. Potem deluje brez težav.

- Vrtljiv kolešček nabira na osi kupe las, ki jih je treba čistiti. Po kakšnem mesecu zaradi zguljene plastike kolešček odpada in je treba malo paziti, da ga kje ne pozabiš.

- Imel sem težave z utripanjem senzorja za umazanijo in hkratnim ropotom v sesalcu. Naparavo na hitro odpreš, tako da odviješ sedem vijakov, prečistiš, in težave so odpravljene.


Povzetek:

- Roomba zelo učinkovito pobira neverjetne količine prahu in podaljšuje razmik med glavnimi čiščenji.

- Po vsakem čiščenju zahteva dve minutki pozornosti. Če tega ne zmorete, potem Roomba ni za vas.

- Izvijač je vaš prijatelj. Za vzdrževanje potrebujete nekaj volje in skoraj nič znanja.
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.234
54
48
ne vem samo tole za mene so kar pomankljivost, ker v teh 2 minutah vsak dan imas skoraj posesano kar veliko fleho

pa se nobene svinjarije nimas po rokah oz. po tleh ko čistiš
 

Toro

Pripravnik
20. avg 2007
112
0
16
Imaš tako zelo prav, da sem moral malo razmisliti.
smirk-1.gif


Po mojem gre za vprašnje lenobe: Res je, sesalec lahko kadarkoli potegneš iz omare in v nekaj minutah posesaš sobo, pa še nobenega zezanja ni s stresanjem prahu in podobnim. Samo da meni to ni uspevalo več kot enkrat na teden kot dodatek k glavnemu tedenskemu čiščenju. Milijon faktorjev: sesalec je v omari, ima cev, ki jo moram dati gor (kako neskončno težko, a ne), stanovanje je tako veliko, da moram zamenjati tri vtičnice, težko se pripravim na sesanje po delih ...

Roombo vključim vsak dan, in sicer v sobah, kjer takrat ni nobenega. Poleg tega si predstavljam, da čiščenje roombinih krtač v družinah, zakonskih zvezah in registriranih skupnostih, v katerih ni kakšnih dolgolasih osebkov, niti ne vzame veliko časa.

Vsak se odloči glede na svoj življenjski slog in preference, kajneda. Enim pač ustreza navaden sesalec, drugemu metla, tretji raje mokro briše, četrti roomba, peti čaka na veter, komu drugemu vse skidajo starši.

Če dodam še en razlog pšroti roombi - dobrih 300 evrov se mi zdi kar velik znesek glede na pričakovano življenjsko dobo sesalca. Imam ga na sumu, da bo zdržal kakšno leto, dve, več pa že zelo težko.
 

Toro

Pripravnik
20. avg 2007
112
0
16
990 EUR se mi je zdela prehuda cena za nekaj, v kar nisem bil prepričan, da sploh potrebujem. Še vedno se mi zdi malo veliko.
 

baufix

Pripravnik
5. nov 2008
155
0
16
Obala
Sam imam 2 Trilobite-a, v vsakem nadstropju enega. Delata na timer, vsak dan ob 8h, razen med weekendom.
Prvega sem tudi sam kupil z zadržkom, čez nekaj mesecev sem šel kupit še drugega (kar potrdi moje dobre izkušnje).

Zadeva dobro posesa tako klasična tla (parket), kot tepihe.
 

Toro

Pripravnik
20. avg 2007
112
0
16
Super, nisem še srečal nikogar, ki bi imel trilobite. Prijatelji(ce) imajo zgolj roombe.

Malo poročaj, ali imaš kaj težav, kako "težko" je vzdrževanje? Pa cena te ni nič zmotila? Recimo trikratna cena roombe 530? Res pa je, da mi vsaj na fotkah trilobite zgleda bolj robusten kot roomba.
 

kihko

Pripravnik
15. sep 2007
474
0
16
Citat:
Uporabnik baufix pravi:
Sam imam 2 Trilobite-a, v vsakem nadstropju enega. Delata na timer, vsak dan ob 8h, razen med weekendom.
Prvega sem tudi sam kupil z zadržkom, čez nekaj mesecev sem šel kupit še drugega (kar potrdi moje dobre izkušnje).

Zadeva dobro posesa tako klasična tla (parket), kot tepihe.
Kako ti pa posesa po ob stenah? Namreč, kolikor sem zasledil, naj bi imel le ta senzor, da se ne bi zaletaval v stvari in ta senzor ga ustavi nekaj proč, tako da ne more pobrati vsega praha ob stenah. Ravno tam se pa običajno ga največ nabira. Poleg tega tudi nima tistega koleščka kot Romba za ob stenah.
Kakšne so torej tvoje izkušnje glede tega?