Robotski sesalci

melov

Pripravnik
19. jun 2011
34
0
6
Imam Xiaomija mop p, zanima me če ima sesalnik kakšni omejitev glede skeniranja. Ne uspe mi zajeti vseh prostorov. Vedno mi takrat spet ene izbriše ko dodajam nove. cca. 180kvad. m hocem imeti na zemljevidu?
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
Nevem, izbrisi vse mape, odpri vsa vrata in ga spusti s ketne, da znova skenira. Bi moral iti v vse sobe in jih poskenirat. Zna pa bit problem, da ce mas ob naslednjem ciscenju vrata zaprta zna mogoce shranit novo mapo brez teh prostorov.
 

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Meni moj Roborock S5 vedno ohrani celotno mapo, tudi če mu zaprem vrata v katero izmed sob.
Ga pa vedno iz polnilne postaje zaženem. Če ga nesem nekam in štartam, mi zabluzi z mapo (jo gre "popravljati". Morda zadnje posodobitve več ne počno tega (nisem že lep čas poizkusil).
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Samo da vprašam ker se mi ne sanja, a glede teh robotov se sedaj kupuje Xiaomi? So zelo dobri na svojem področju? Kaj pa je z iRoboti? Predragi za svojo kvaliteto ali...? Sicer imamo doma tega navadnega Hoferjevega robota ranga 100€ in moram rečt da za ta denar kar opravlja svoje delo.
 

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Bi rekel da je Roborock nekako najbolj priznan med kitajskimi robo sesalci. So pa povezani s Xiaomi podjetjem ja. Roborock ima dobro razmerje med ceno in tem kar dobiš. Imajo dober software support (vsaj S5 jo ima) in napredni razvoj sesalcev. Pestra ponudba modelov, različnih cenovnih rangov.
iRobot so seveda dražji, jih pa zato dobiš pri nas na vsakem vogalu in imaš razširjeno servisno mrežo ter rezervne dele.
 
  • Všeč mi je
Reactions: matofill

Steve

Guru
13. avg 2007
9.606
1.526
113
Dele dobiš na internetu, ni problema. Za garancijo pa imaš upanje da ne crkne v roku :) ampak koliko spremljam sceno, šaomi ne crkuje kaj dosti.
Če nočeš gemblat z garancijo ga kupiš pri nas za zasoljeno ceno, ali pa rombo, ki je tudi super in z garancijo, ampak je cena x2.

Jaz sem svojega kupil pri eu kitajcih, torej garancija bi teoretično morala bit. Je pa mi zdaj že vseeno, ker je že mimo garancijska doba
 
5. apr 2015
1.325
685
113
Sam imam ne dolgo xiaomi s9, ki se sam prazni. Zadeva dela super, imam dve etaži shranjeni, komot izbereš, kje kako sesa, kje ne. Moppa za moje pojme ok, moram pa priznat da nimam primerjave. Prej smo imeli eno staro roombo ki je posesala ok.
Je pa seveda s9 tišji, učinkovitejši ter user friendly app.

Kaj več pa mora dobit kilometrino. Bom pa poskušal objavit tule moje pripetljaje.

Kupljen je bil prek kajkupiti.si, prek aliexpressa iz eu skladišča. Naj bi bila 1leto garancije.
 
5. apr 2015
1.325
685
113
569 s poštnino. Prišlo pa tudi v ene 5 dneh.

3 vrečke so zraven, pa ene 10 moppov in ena trokraka krtača. Rezervni deli pa še pridejo na trg, jaz jih nisem zasledil.
 

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Ma to prepoznavanje s kamero še morajo izpopolnit. Dela, ampak za moje pojme še ne dovolj dobro. Včasih prepozna ovire, spet drugič gre čez, kot da ni nič.
Drugače pa škoda, da S9 samoizprazna enota uporablja vrečke za izsesavanje. Ve kdo, iRobot enota je tudi na vrečke ali je brez?
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
IRobot izsesevalna enota je na I7 in S9 na vrečke, ki trajajo tam do 2 meseca.

Kamera ni nikakor odveč, pri Roombah celo osebe prepozna in preskoči, kak prostor in gre dalje in nazaj grede, potem tam postavi.

Ja kitajčkom, je ja lažje, ko počakajo na Irobota, pa potem kopirajo ........
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic