Revolut bančni račun

gr69

Guru
15. dec 2009
11.291
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Svašta - pri meni se je prejšnji teden prikazala številka račun, sedaj je ni ...

Se mi zdi, da imajo kar malo zmede pri njih - in račune malo vklapljajo in izklapljajo - kakor se jim pač zazdi. :confused:
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.323
5.357
113
Kake težave se pojavljajo? Ne zafrkavam. Vendar moram reči, da jaz se z nobeno nisem imela težav, res pa je da je šlo za kartice (MCji in Vise) naših klasičnih bank, od teh zastonjskih imam samo N26 pa tiste parkrat ko sem jo rabila ni bilo nič posebnega.

Edina izjema je bila leta 1999 v Tokiu, ko sem z MCjem na fotrov račun vezan plačevala. Ni bilo sicer nič narobe, so jo pa izdatno preverili. So zahtevali še osebni dokument, jaz pa mladoletna... Drugje jim je bilo vseeno...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.361
9.103
113
mene zanima kako bi naša davkarija zvedla, da nimam prijavljenega revolut računa?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.323
5.357
113
So djal v temi n26, da svabi 1x letno poročajo. Najkasneje takrat bo pač prijavljen. In pa spet nekje, da odkar revolut tudi dodeli IBAN, torej lahko tja prejemas plačo in ne gre samo za neko denarnico, spada tudi ta v isto kategorijo
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.323
5.357
113
Ne vem, bom kdo drug povedal ali je to fora EU ali bančništva, kjer meje ne sovpadajo nujno s sengenom.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.291
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
EU dogovor + bilateralni => 1 x letno “državne” (krovna organizacija) banke eni drugi sporočajo o odprtih bančnih računih nerezidentov.

SLO zakonodaja => moraš prijaviti vsak račun v tujini - če ne prekršek, pa kazen

Jajc z Revolutom je, da imajo “kaos” in tisti IBAN aktivirajo lih kak se jim zazdi - lani brez mojega OK aktivirali, jaz prijavil FURSu, R “ukinil” moj IBAN, jaz odjavil, prejšnji vikend slučajno pogledal - spet aktiviran IBAN, danes ni aktiven ... (ne - nism pijan - nečak je zraven “gledal”). Vmes dobil še IBAN za GBP račun, ki ga seveda nisem sam aktiviral.

Moram prav pogledat na FURSu kaj imam sedaj tam vse prijavljeno.
 

Marburg

Fizikalc
18. avg 2007
976
63
28
EU dogovor + bilateralni => 1 x letno “državne” (krovna organizacija) banke eni drugi sporočajo o odprtih bančnih računih nerezidentov.

SLO zakonodaja => moraš prijaviti vsak račun v tujini - če ne prekršek, pa kazen

Jajc z Revolutom je, da imajo “kaos” in tisti IBAN aktivirajo lih kak se jim zazdi - lani brez mojega OK aktivirali, jaz prijavil FURSu, R “ukinil” moj IBAN, jaz odjavil, prejšnji vikend slučajno pogledal - spet aktiviran IBAN, danes ni aktiven ... (ne - nism pijan - nečak je zraven “gledal”). Vmes dobil še IBAN za GBP račun, ki ga seveda nisem sam aktiviral.

Moram prav pogledat na FURSu kaj imam sedaj tam vse prijavljeno.
No, to bi nam lahko Tvoj necak bolj podrobno povedal.
Meni so EU IBAN takoj aktivirali, Revolut VISE pa niso mogli, da bi z njo placeval ali dvigal na bankomatu. Lp
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
hm, glede na to, da imata obe kartici svoji cifri, bi dommneval, da moram vsako posamezno "nafilat"? nekaj keša nakažem na virtualko, nekaj na fizično. al kako to gre? sedaj sem nakazal samo na virtualko, ki jo imam vezano na druge storitve, fizična je še "nedolžna"...
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
Ti filaš svoj revolut račun... kartice (vseeno katera) pa praznijo tvoj revolut račun. Tako kot imaš lahko pri banki Viso, MasterCard, Maestro... in vse praznijo isti račun.
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Bo pa zanimivo, kako bo z Revolutom po Brexitu. Nakazilo preko IBAN, jamstvo sredstev... Verjetno bo greba potem na N26 presaltat.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
Jaz drzim pesti, da bodo brexit se preprecili. Sicer pa... n26 ni zamenjava za revolut. Eno je banka, drugo pa prepaid kartica z dodatnimi storitvami. Za konkurenco glej wirecard boon.
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Boon imam na Applu. Samo Revolut pocasi prevzema vlogo banke. Imas svoj IBAN, oddali so prosnjo regulatorjem, da padejo pod jamstveno shemo, ipd.
 

Marburg

Fizikalc
18. avg 2007
976
63
28
Kako napisete sklic pri placevanju poloznic v Sloveniji: spredaj pred sklicem SI12 ali brez? Sam SI12 izpuscam.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Bo pa zanimivo, kako bo z Revolutom po Brexitu. Nakazilo preko IBAN, jamstvo sredstev... Verjetno bo greba potem na N26 presaltat.
Prijavili so se za (polno) evropsko bančno licenco v Litvi.
https://blog.revolut.com/why-a-euro...will-be-a-huge-deal-for-your-revolut-account/

Izdana naj bi bila naslednji mesec. Če pride do težav pri pridobivanju te licence so se ta mesec prijavili še za eno bančno licenco v Luksemburgu. Če zgornje licenco ob brexitu ne bo, bodo namesto britanske uporabili licenco iz Luksemburga za EU.
https://www.businessinsider.com/revolut-emoney-license-luxembourg-2018-9

Revolut se širi tudi v ZDA, Kanado, Avstralijo, ... Tam bodo imeli svojo bančno licenco (za vsak trg svojo).
 
Nazadnje urejeno:

obby2

Zelenc'
7. okt 2018
9
0
1
Od zacetka imam EUR IBAN racun ki sem ga prijavil... zdaj pa sem se nekaj igral in po pomoti vklopil GBP account, kateri ostane ceprav ga das na inactive.

Pod local pise moje ime, st. racuna in sort code, nima pa standardnega IBAN-a.

Kako je s tem? To je tudi potem placilni racun in ga je potrebno prijavit?

Res je nerodno, ker te nic ne opozori, kar kreira ga...