Revolut bančni račun

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
ja, dobra izkušnja, sprašujem, ker baje nakateri debetne ne prebavijo kreditne pa- za razne rezervacije. Torej na PAYPAL gre tudi z debetno revolut? Ker to prej ni šlo.

Revolut imam jaz na PayPalu ze od prvega dne, ko sem jo dobil... pa nisem imel se problemov ... Res pa je, da nima 3D secure ... Ampak pri placilu preko PayPala tega se nikoli nisem rabil ...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Tisti, ki ste prijavljali IBAN račun v eDavkih prehko obrazca DR-02, ste dobili kak odgovor od Fursa in kdaj? Kolikor gledam, je moja vloga še vedno v obdelavi (že ca. 2 meseca).


Od FURS ne dobis nobenega odgovora, ker oni so "bogovi" in za njih ne veljajo nobena pravila glede 8 dni, 15 dni in te fore, ki veljajo za priijavo racuna ... Se celo vec... Ko sem klical, kaksen je status me je zenska na telefonu se skoraj nadrla, da naj ne klicarim zaradi tega, ker oni nimajo rokov, in ce bo kaj narobe, bodo oni mene kontaktirali ... :( ...
 

dwight

Pripravnik
29. nov 2013
210
9
18
Sem šel pogledat zdaj svoje prijavljene račune na edavki in vidim, da so dodali revolut račun.
 

Dale

Fizikalc
21. jul 2007
819
41
28
Danes sem prejel Revolut kartico in sicer Viso (Mastercarda ni bilo na voljo). Tudi virtualna je na voljo samo Visa.

Do sedaj sem imel VIso prepaid kartico Banke Koper, ki pa jo bom upokojil. S pregledom in kontrole prometa preko aplikacije je daleč spredaj.
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.020
117
63
okolica mesta
A mene sprašuješ? Sam imam primarni račun na N26, tam imam debetno mastercard. Načeloma to uporabljam za plačila po štacunah, dvige na bankomatu in pa SEPA nakazila in trajne naloge.
Nikjer nisem zasledil koliko lahko mesečno dvigneš na bankomatu z n26? Da ni omejeno kot pri revolutu cca 400eur. Kolikšna je provizija za nakazovanje na revolut in za trajnik, če sploh je? :)
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Nikjer nisem zasledil koliko lahko mesečno dvigneš na bankomatu z n26? Da ni omejeno kot pri revolutu cca 400eur. Kolikšna je provizija za nakazovanje na revolut in za trajnik, če sploh je? :)
N26 imaš AFAIK limit za dvig na bankomatu 20k € mesečno oz 2,5k € na dan (ali manj, če tako nastaviš v appu), s tem, da je prvih 5 dvigov mesečno (ne glede na znesek) free oz 1,7% fee, če dviguješ izven € območja, nad 5 dvigov je pa potem še 2€ za dvig. Govorim za free account.

Za Revolut pa nisem zasledil limita za dvig, verjetno nek limit je, ampak skoraj sigurno ni 400€. Je pa do 200€ na mesec free (ne glede na valuto in število dvigov) potem pa 2% fee.

Lahko pa tako Revolut kot N26 kombiniraš s Curve kartico za brezplačne dvige (do 200GBP na dan oz 3500GBP na mesec), ki se vsaj zaenkrat potem zabeležijo kot spletno plačilo in ne dvig na ATM, tako da ni dodatnih feejev.

Sem tudi sam razmišljal o uporabi N26 kot enega in edinega accounta, nekaj časa sem ga celo uporabljal skoraj eksluzivno, nisem pa še zaprl slo accounta, vendar sem se po določenem času nekako odločil, da jim celotne plače vseeno ne bi zaupal. Sta tako N26 kot Revolut super za določene stvari, vsak ima svoje prednosti in slabosti, uporabljam oba, imam nekaj denarja vedno ne enem in drugem, plačo in glavnino denarja pa še vedno držim na slo accountu. Slo account me košta minimalno (trenutno free, kasneje v paketu s poslovnim za s.p.), pa za določene stvari, je vseeno lažje (manj komplikacij), če imaš možnost predložit SLO IBAN (čeprav bi morali pravilo vzeti katerikoli EU IBAN). Večino transakcij v zadnje pol leta vseeno opravim preko Revoluta (Google Pay, Visa, plačila položnic pa tudi dvig gotovine), kar ne gre preko Revoluta pa N26 (avtomatske bencinske, zahtevan secure 3D, slo issued kartica ali večji dvig na bankomatu). Za backup poleg njihove Vise (namerno nosim Viso, čeprav imam tudi MC, ker se mi je zgodilo, da je imel MC probleme in mi noben MC ni delal, ne slovenski ne N26 ali Revolut, medtem ko Visa je) s sabo nosim še N26 MC in Maestro od slo banke. Gotovine pa minimalno ali skoraj nič.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gamero
22. jul 2007
12.793
1.312
113
123
Tole so mi odgovorili iz paypala;
I have reviewed this transaction and I can confirm this is still pending as ________ have not completed your order. If you contact them, they can cancel this for you.
Tako da jutri bom kontaktiral podjetje, da vidim v čem je težava.
No včeraj sem opozoril podjetje na problem in so zgleda ukrepali.
Tako da sem danes že dobil potrdilo od revoluta o speljani transakciji.
Očitno se je nekaj zataknilo na relaciji revolute-paypal, no važno da je to sedaj rešeno.
 

Dale

Fizikalc
21. jul 2007
819
41
28
Mogoče kdo ve - Revolut
ima IBAN račun, ki se začne na GB33, BIC calculator pa pravi da je Revolut stacioniran v Litvi. Je lahko koda države IBANa drugačna
od države, kjer je banka locirana ?
Screen Shot 2018-10-13 at 09.56.13.png
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.020
117
63
okolica mesta
Sem tudi sam razmišljal o uporabi N26 kot enega in edinega accounta, nekaj časa sem ga celo uporabljal skoraj eksluzivno, nisem pa še zaprl slo accounta, vendar sem se po določenem času nekako odločil, da jim celotne plače vseeno ne bi zaupal.

Zakaj jim nebi zaupal plače, so bile kakšne zlorabe? Verjetno je kakšn Nemški zakon ki nas varuje.
 
Nazadnje urejeno:

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.348
243
63
Due to popular demand, we've extended our Free Card promotion until Christmas. Order your first Revolut card for free, while stocks last!
Poglej.
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.567
5
38
Hej
Koliko so stroški nakazila iz Rvolut računa (če sploh so??) na TRR npr na NLB preko IBAN?
Dodal račun naše banke zdaj ma pa ne spusti naprej ker hoče REFERENCO???
napišem NRC pa ne spusti naprej..Tudi to rešeno (premajhen znesek se m si nakazal.hoče vsaj 10€)

Razmišljam, da bi si počasi nakazal plačo na revolut in NLB zaprem.
 
Nazadnje urejeno:

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
725
113
www.jernej.org
Ne bo imel težave. Le provizijo bo plačal. Sicer pa jaz osebno odsvetujem menjavo banke za predplačniški račun na Revolutu. Potem raje N26 (dokler Revolut ne postane prava banka).
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Tudi jaz bolj priporočam N26, sploh če gre za prilive plače. Direktne obremenitve so urejene skoraj že pri večini javnih služb: Vzajemna, d.v.z., Poceni elektrika - GEN-I, d.o.o., Triglav, zdravstvena zavarovalnica, d.d., Telekom Slovenije, d. D., A1 (bivši Simobil) ...
Mastercard kartico dobiš v roku cca 6 dni, brezplačna je tudi poštnina.
Na povezavi imaš poleg vseh drugih navodil tudi povezavo in kodo, kako priti do 10 EUR (dobroimetja na računu (nepovratna sredstva).

Imam obe kartici, torej N26 in Revolut, v večini uporabljam N26. :)