Revolut bančni račun

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Ukinjam predplačniško kartico Mastercard (Payoneer) in se sedaj nagibam k eni od naslednjih možnosti:
- N26,
- Revolut,
- mBills.

Načeloma potrebujem le brezplačno Mastercard za spletne nakupe in (res redko) za kakšno drugo plačilo (predvsem) v tujini. Zato se mi zdi, da je N26 premočan paket. Mislim, da je od naštetih tudi edini, ki je pravi račun in ga je treba prijaviti na FURS?
Pri drugih dveh pa me moti, da kartici ne podpirata 3D secure.

Kako Alterjevci komentirate zgornje pomisleke?

EDIT: Po dodatnem preverjanju na Revolut strani sem skoraj prepričan, da je treba prijaviti na FURS (piše namreč, da dobiš Euro IBAN Account).
 
Nazadnje urejeno:

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Nevem zakaj bi bil N26 "premocan" paket... Saj je ravno tako brezplacen, kot ostala dva, ki jih omenjas ... Imam vse tri... ampak najvec uproabljam ravno N26... Ena izmed zadev je ravno 3D secure, ki je pri spletnih nakupih dostikrat pogoj za uspesno placilo ... FURSu moras pa prijavit N26 in v vecini primerov tudi Revolut ... mBills je pa samo predplacniska kartica... in za nakazovanje sredstev najmanj enostavna ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: krava

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Hvala za tvoje mnenje, bom še enkrat pogledal.
"Premočan" pravim zato, ker načeloma potrebujem samo predplačniški Mastercard. Enostaven, hiter, z enostavnim nakazovanjem na kartico in možnostjo hitre omejitve/blokade. Zato se mi zdi odpiranje celega IBAN računa kar overkill. Sicer nimam nič proti.
Nimam pa namena plačevati kar koli drugega, saj imam račun pri naši banki (s paketom, ki me ne omejuje).
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Hvala za tvoje mnenje, bom še enkrat pogledal.
"Premočan" pravim zato, ker načeloma potrebujem samo predplačniški Mastercard. Enostaven, hiter, z enostavnim nakazovanjem na kartico in možnostjo hitre omejitve/blokade. Zato se mi zdi odpiranje celega IBAN računa kar overkill. Sicer nimam nič proti.
Nimam pa namena plačevati kar koli drugega, saj imam račun pri naši banki (s paketom, ki me ne omejuje).
Imam oboje, meni je glavna prednost Revoluta brezplačen in instanten top-up direktno z Meastro kartico, ki je vezana na moj primaren TRR (ali celo kreditno MasterCard). Nimam nikoli prav dosti denarja gor, tako da mi pride prav, da ni treba nakazovat in čakat plačilo, sploh če je kak vikend pa pomožnosti še prazniki vmes.

Poleg tega imam več kartic. Eno imam recimo kompletno onemogočeno razen takrat, ko kaj plačujem preko neta, medtem ko je druga vedno aktivna za razne naročnine ala Netflix, Spotify, Google gsuite, itd, je pa ne vpisujem nikamor drugam. Pa na ločeni fizični, ki jo okrog nosim imam izklopljena spletna plačila.

Po drugi strani ima pa N26 res Secure3D in dela tudi na nekaterih avtomatskih bencinskih (sicer nepomembno za spletno uporabo), kjer Revolut ne, ker je N26 MasterCard Debit, medtem ko je Revolut prepaid.

Sem pa v resnici do sedaj naletel samo na 1 stran, ki je res zahtevala Secure3D (mislim da Coinbase) , drugje sem brez problema plačal z Revolutom, samo dodatnega secure 3d koraka ni bilo. Kar se varnosti tiče, je itak bolj varno, da spletna plačila kompletno izklopiš, ko jih ne rabiš.

Prijavit moraš pa oba, ker tudi pri Revolutu sedaj dobiš lasten IBAN po defaultu, če se ne motim. Je pa to realno mabj kot 10 min dela, če imaš dostop do edavkov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik in krava

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Tudi mBills bo kmalu dobil funkcijo Top-up. Ta kartica bo glede na nacrte razvoja postala resen konkurent Revolutu na globalni ravni.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Saj tale mBills mi je tudi všeč. Nekaj "šinfanja" sem sicer videl, ampak čisto brez konkretno navedenih razlogov.
Načini polnjenja mBills so navedeni tukaj. Sem mislil, da je točka 2 (Polnjenje z bančnega računa) že takšno instantno polnjenje, vendar pri pregledu slike, ni ravno instantno :)
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ce rabis instantno polnjenje, potem je res Revolut verjetno najboljsa izbira ... je pa pogoj, da imas se kaksno drugo kartico preko katere potem polnis Revolut... Pri MasterCard ali Visa ni problem, pri Maestro pa moras imeti aktivirano tudi spletno placevanje... ponavadi je treba za to kontaktirat svojo banko ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: krava

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ce polnis na Petrolu z gotovoino, so sredstva menda takoj nalozena ... Nisem pa se nikoli probal ...

https://www.mbills.si/pogosta-vprasanja/

Pogosta_vprasanja_-_mBills-20190308-074319.jpg
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Ja, tole sem bral in tudi sklepal, da je račun takoj napolnjen.
Mogoče bom res poskusil kar tale mBills.
Samo, da do konca porabim tisti je..ni Payoneer, ki me je razjezil. :mad:
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Visa je tako predvsem v ZDA bolj uporabna. Pa tudi pri spletnih plačilih še nisem naletel na primer, ko z Viso ne bi mogel plačati.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Problem je edino, da jim z Viso ne dela Google Pay, če ti to kaj pomeni. Lahko pa še vedno dobiš MasterCard, če vzameš premium ali metal.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Ravno danes ugotovila s kolegom, da imajo Metal kartice za nas očitno slovensko BIN kodo (za razliko od običajnih, ki so bile vsaj do sedaj vedno UK issued), tako da Google Pay ne deluje. Supportu sicer ni bilo jasno, zakaj se je ne da dodat na Google Pay, sem pa potem preveril BIN kodo in je dejansko slovenska, kar so kasneje potrdili tudi na supportu. Je kdo v zadnjem času naročil Premium kartico. Me zanima če je isto.

Meni sicer Google Pay deluje, ker imam še staro navadno MasterCard kartico, ki je UK issued.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Samo za info, če je komu relavantno. Pčitno imajo tudi Premium MC sedaj slovensko BIN. Še nedolgo nazaj, si dobil UK kartico, ki je delovala z Google Pay....