Revolut bančni račun

22. jul 2007
12.810
1.316
113
123
Ali mogoče kdo ve, kako je možno da mi pri obvestilu pri transakciji piše - insufficient balance - please top up, čeprav imama predvidena sredstva na kartici.
Namreč pred enim mesecem sem opravil nakup s paypalom - revolut kartica vezana nanj, izdelek sem dobil takoj in ob nakupu so bila in so še vedno ta sredstva rezervirana kartici.
Zakaj transakcija ne steče?
 

obby2

Zelenc'
7. okt 2018
9
0
1
Od zacetka imam EUR IBAN racun ki sem ga prijavil... zdaj pa sem se nekaj igral in po pomoti vklopil GBP account, kateri ostane ceprav ga das na inactive.

Pod local pise moje ime, st. racuna in sort code, nima pa standardnega IBAN-a.

Kako je s tem? To je tudi potem placilni racun in ga je potrebno prijavit?

Res je nerodno, ker te nic ne opozori, kar kreira ga...

zgleda pa nekako tako...
 

Priponke

  • revolut_gbp_account.jpg
    revolut_gbp_account.jpg
    156,1 KB · Ogledi: 213

obby2

Zelenc'
7. okt 2018
9
0
1
Malo sem povprasal na supportu, ce je mozno tak gbp account zapret, zaenkrat ni opcije in je sledil taksen krajsi pogovor:

Jaz:
I’m asking because the regulatory reason in my country.
We must report every EUR IBAN account and i don’t know, if this is the case with this GBP accounts.

Support:
You have one account with us, the EUR, GBP,.. are only additional pocets, account is still only one.
And also we are not a bank, so you can double check if that still counts

Jaz:
So Eur and Gbp are not seperate accounts? This is actualy only one account, one IBAN ?

Support:
Yes, you have only one account with us. The IBANs are different due to the fact that those are two different currencies.
We cannot have the same IBAN for every account. It is a multi-currency account so it works differently. When it comes to tax or legal connected questions, I am afraid that you will need to check it with your country law.


Sorry for my english...
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ali mogoče kdo ve, kako je možno da mi pri obvestilu pri transakciji piše - insufficient balance - please top up, čeprav imama predvidena sredstva na kartici.
Namreč pred enim mesecem sem opravil nakup s paypalom - revolut kartica vezana nanj, izdelek sem dobil takoj in ob nakupu so bila in so še vedno ta sredstva rezervirana kartici.
Zakaj transakcija ne steče?
Preveri na Paypalu
 
22. jul 2007
12.810
1.316
113
123
Na paypalu mi piše samo authorazation;

This is a temporary authorization to make sure your payment method will cover the payment. Your payment method will be charged when ________ completes your order.
 
22. jul 2007
12.810
1.316
113
123
Očitno, ampak na revolutu piše takšno obvestilo insufficient balance - please top up, kot da ne bi bilo dovolj sredstev gor, čeprav je denarja seveda dovolj:bonk:
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Očitno, ampak na revolutu piše takšno obvestilo insufficient balance - please top up, kot da ne bi bilo dovolj sredstev gor, čeprav je denarja seveda dovolj:bonk:
Sicer ne bom trdil, da je v tvoji situaciji tako... ampak sem že videl primere, ko je bila pri debit kartici rezervacija sproščena šele po izvedbi transakcije. Torej je za uspešno transakcijo moralo biti na računu 2x toliko denarja, kot je bil znesek transakcije.
 
22. jul 2007
12.810
1.316
113
123
Tole so mi odgovorili iz paypala;
I have reviewed this transaction and I can confirm this is still pending as ________ have not completed your order. If you contact them, they can cancel this for you.
Tako da jutri bom kontaktiral podjetje, da vidim v čem je težava.
 

dwight

Pripravnik
29. nov 2013
210
9
18
Tisti, ki ste prijavljali IBAN račun v eDavkih prehko obrazca DR-02, ste dobili kak odgovor od Fursa in kdaj? Kolikor gledam, je moja vloga še vedno v obdelavi (že ca. 2 meseca).
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.857
3.878
113
Nobenega odgovora ne dobiš, status vloge se ne spremeni, vidiš pa tam med tvojimi računi dodan nov račun (traja par dni od oddaje vloge).

Glede plače oz. primarnega računa sam imam sedaj že 1 leto+ samo še račun v tujini (n26) tja tudi prejemam plačo, zraven imam še Revolut račun odkar so ga "aktivirali" vsem. Revolut sicer uporabljam za spletno plačevanje in google pay.
 
  • Všeč mi je
Reactions: paci

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.416
9.163
113
kako imaš rešeno paypal? in kreditno recimo za kakšne rezervacije kjer bi lahko revolut počepnil?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.857
3.878
113
A mene sprašuješ? Sam imam primarni račun na N26, tam imam debetno mastercard. Načeloma to uporabljam za plačila po štacunah, dvige na bankomatu in pa SEPA nakazila in trajne naloge.

Paypal, alipay, google pay ipd. imam vezano na revolut virtualno kartico in topupam račun preko N26 debetne kadar kaj plačujem (+ nekaj rezerve imam za razne naročnine in kot backup* ipd.).

* od Revoluta imam tudi fizično kartico (dobil 1x zastonj ko je bila ravno akcija) tako da fizično imam dve "debit" kartici vezani na dva računa. Če se kdaj kaj zaštrika enemu od ponudnikov bi moral drugi delovat, če je pa kolaps sistema pa itak nimaš kaj.

Glede rezervacij večina sistemov vsaj po EU/USA rezervira neko logično vsoto, ki je ponavadi cena produkta + potencialno zavarovanje (recimo rentacar). Pri debetnih gre to lepo skozi, slaba stvar je da imaš sredstva potem "zaklenjena" dokler se rezervacija ne sprosti. Skratka dokler imaš na računu dovolj denarja se tudi rezervacije, ki zahtevajo kreditno kartico izvedejo. Vsaj kar sem sam take zadeve uporabljal, res pa da nisem ravno navdušen "turist" in rentacarjev pa letalskih kart okoli sveta pol leta vnaprej še nisem rezerviral!:D

Kar se tiče ostalih izkušenj če še napišem. Z n26 sem do sedaj (odkar podpirajo "secure code",) uspel plačat še povsod oz. nisem imel tudi enega problema, Revolut ima probleme ker kartica nima te secure code in plačevanje preko spleta v določenih sistemih ni možno.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.416
9.163
113
ja, dobra izkušnja, sprašujem, ker baje nakateri debetne ne prebavijo kreditne pa- za razne rezervacije. Torej na PAYPAL gre tudi z debetno revolut? Ker to prej ni šlo.