Rent a car Sicilija

moonrush

Pripravnik
13. nov 2009
41
1
8
Sedaj sem rezerviral preko autoeurope z supercover opcijo, ker 400+eur pa ne dam za zavarovanje. Vzel sem pri AVISu 308sw za 290eur/10dni. Po podatkih na autoeurope naj bi na kartici ob prevzemu blokirali cca. 200eur.
 

brainstorm

Pripravnik
15. nov 2008
160
0
16
Ali se je rentanje avtov na Siciliji pocenilo ali kaj narobe gledam, namreč berem prispevke v tej temi in vidim, da so uporabniki plačali tudi do 250€ za en teden pande z full cover opcijo.
Zdaj pa gledam cene na autoeurope.eu in najem pande pri sicilybycar.it stane manj kot 70€ z zavarovanjem "Refundable Excess with Super Cover" ki vključuje zaščito Wheels, Glass, Roof and Undercarriage Damage, Key and Lockout cover.
Če prav zastopim, je to maksiimalno zavarovanje, ki ga lahko izberem in če pride do poškodbe avtomobila, nesreče itd, bom škodo poravnal pri lokalni agenciji, autoeurope pa mi bo naknadno povrnil vse stroške.

Additional Information pri zavarovanju, je to ok?
  • Unlimited Kilometers.
  • C.D.W. Deductible: EUR 1,098.00, VAT included.
  • Theft Insurance Deductible: EUR 1,708.00, VAT included.
  • Liability Insurance: Included in rates . Provides coverage for bodily injury and property damage outside the rental vehicle up to EUR 20,000,000.00 .
 
Nazadnje urejeno:

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
36
Sam isto gledam za Silijo zdele preko autoeurope.eu, za 7dni Fiat500 z "Rental with Refundable Excess with Super Cover " pride cca 155€ (pri europecar), na kreditni ti bukirajo še 500€. Men se zdi kar OK cena, edino če so še kakšne skrite fore v ozadju in dodatni stroški... ?
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Jaz sem vzel avto preko ryanair strani (ponudnik goldcar) in potem axa dodatno zavarovanje in je skupaj za 13 dni prišlo 100eur. Isto fiat 500.

Vedi pa da so na šalterju cigani ki te hočejo prepričati da MORAŠ vzeti še pri njih dodatno zavarovanje. In jim rečeš da naj odjebejo. Prav tako pravkar gledam zadnji email od njih in na sliki poškodb pri prevzemu sploh niso označili, medtem ko so označene pri oddaji avta. Na srečo imam vse poslikano, zapisnik pri prevzemu in stanje avta ob prevzemu. Če bi kdaj kaj probali.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.220
3.370
113
Goldcar ja nebi več dirao ni štabom.
Cigana pravi, so me hoteli nategniti za 500 eur kao da je avto poškodovan. Sicer sem se z njimi jebal 2 meseca preden sem dobil denar nazaj. Tak da jaz jim ne grem več na limance.

Najboljše je kakšen lokalec ki je v vasi ali pa v hotelu.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.018
828
113
Cez dva mesca gremo tud mi na Sicilijo in edina stvar, ki se ni dorecena je ravno najem avta. Vidm da najboljs kako firmo vzet (Avis, Europcar...) k s temi low budget firmami ocitno ni cesenj za zobat... Je dost teh firm na letaliscu, neki bom menda najdu, sam mi je pa mrzko... nateg na nateg...
 

moonrush

Pripravnik
13. nov 2009
41
1
8
In kako si bil zadovoljen?

Pozen odgovor, pa vseeno.....

Ob prevzemu avta je gospodična na šalterju ponudila še neko njihovo dodatno zavarovanje, katerega sem prijazno odklonil. Vsiljevala ni.
Avto je že imel vpisani 2 poškodbi (praske) in ob pregledu se jih je našlo kar še nekaj + odrgnjena alu platišča. Tipu kateri izdaja avtomobile na parkingu sem rekel naj dopiše vse poškodbe, kar mu sploh ni bilo všeč češ, da je to normalno in ni neke panike.:poreden: Ko sem avto vračal je bil tam seveda nek drug tip, kateri je avto pregledal v nulo in ni našel nič novega:cheer: Ker sem vzel poln tank, sem 4km pred letališčem natankal do fula....tip preveri z neko app na telefonu stanje in pravi da je samo 9/10 notri....kazalec v avtu seveda stoji na F(ul):nigladek: Na papirju ob prevzemu je bilo označeno, da je kazalec na F.....in s tem sva zaključila pogovor.

Moj nasvet: autoeurope, supercover opcija, večji/znani ponudnik (avis, europcar ipd.), avto ob prevzemu temeljito pregledat in vse poškodbe napisat na prevzemni list, pazit makaronarje na cesti in ne bo težav na dopustu (vsaj z avtom ne:fredi:).
 

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
36
Avto rezerviran Avis, max zavarovanje itd, za 1 tedn 133€. Upam sam da mi rata pridet do dol, da naujo celo IT zaprl konc marca zarad koronce.... Za spat še ni rezerviran, glih zarad vsega tega sranja k je zdej...
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.018
828
113
Jst tud glih rezerviral avto, Europcar, 5 dni, Supercover ... 250€. Zdej samo se cakam da gremo, menda se to z virusom raskadi do konca aprila :)
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
tocno to jaz vedno prakticiram, pa ni tezav nikoli - autoeurope, supercover, europcar.