Ogrevanje kletne sobe

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
V kleti preurejam sobo, ki bo služila nekajkrat tedensko za 1 do 2 uri (pralnica, likalnica, čiščenje psa,..). Čez zimo jo rabim ogrevati v tem času, oz. že prej, da se zagreje.
Imam sicer radiator, ki pa zaradi določenih napak v dizajnu ni sposoben ogrevati ne vem kaj. Ga bom uporabil, da bo vsaj malo dodal v prostor, a definitivno potrebujem drugo opcijo ogrevanja, ki bo na zahtevo ali na urnik ogrevala sobo na željeno temperaturo.

Kakšno ogrevanje bi priporočali? Sam sklepam, da kaj drugega kot na elektriko ne bo šlo, ampak kaj? Paneli, oljni radiator, kaj tretjega? In obvezno na Wifi, da lahko kontroliraš s telefona ali urnika. Ima kdo kakšne dobre izkušnje s kakšno firmo/modelom in seveda, da ni zelo potratna?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.344
5.387
113
Kvarcna pečka. Preko nekega pametnega šuko vtica, ki ga reguliras z namenskim appom. Urnike, koliko casa po vklopu naj se izklopi, simpl on/off, kar ces.

Hitro segreje ko rabis in potem izklopis
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

mags

Fizikalc
11. nov 2020
197
91
28
Za dve uri na dan parkrat tedensko pa res ne bo klime montiral, no. IR pečka bo za to najprimernejša.
No, odločitev je , ali v štartu nekaj več ,pa potem manj, ali obratno, odločitev na investitorju , kot pravi montaža klime ni možna.
Sem imel nekaj podobnega na vikendu, oljni radiator , vklopljen toliko da prepreči zmrzal , SAMO EN MESEC, do položnice za EE., sledila montaža klime
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Radiator, ki sem ga omenil zgoraj, mi segreje kopalnico v desetih minutah, Konvekcijski pomeni, da topel zrak rahlo piha. Prednost pred IR je v tem, da ti ta segreva samo predmete, ne pa zraka.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Radiator, ki sem ga omenil zgoraj, mi segreje kopalnico v desetih minutah, Konvekcijski pomeni, da topel zrak rahlo piha. Prednost pred IR je v tem, da ti ta segreva samo predmete, ne pa zraka.
Zakaj bi bilo to recimo boljše (da ne segreva zraka)? Bolj udobno za notri bit?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.344
5.387
113
Ni bolje...

Zal je za obcasno zadevo ko rabis hitro segreti in potem ti je vseeno, ce se takoj shladi najboljsa resitev nasih starih mam in njih kopalnice... Nic sofisticiranega, nic novega, nic "oh, so 21th century". Mogoce facelift z wifijem in appom malo doprinese k modernosti...
 
Nazadnje urejeno:
V kleti preurejam sobo, ki bo služila nekajkrat tedensko za 1 do 2 uri (pralnica, likalnica, čiščenje psa,..). Čez zimo jo rabim ogrevati v tem času, oz. že prej, da se zagreje.
Imam sicer radiator, ki pa zaradi določenih napak v dizajnu ni sposoben ogrevati ne vem kaj. Ga bom uporabil, da bo vsaj malo dodal v prostor, a definitivno potrebujem drugo opcijo ogrevanja, ki bo na zahtevo ali na urnik ogrevala sobo na željeno temperaturo.

Kakšno ogrevanje bi priporočali? Sam sklepam, da kaj drugega kot na elektriko ne bo šlo, ampak kaj? Paneli, oljni radiator, kaj tretjega? In obvezno na Wifi, da lahko kontroliraš s telefona ali urnika. Ima kdo kakšne dobre izkušnje s kakšno firmo/modelom in seveda, da ni zelo potratna?

potratno bo vse našteto, zizjemo klime, ki pa žal ne pride v poštev

poglej malo argo, olimpia splendid, delonghi, ti so dokaj močni proizvajalci manjših ogrevalnih zadevšn.


https://www.olimpiasplendid.it/stufette-elettriche-ceramiche/caldo-sky ta zgleda da ma wifi
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.771
2.656
113
Zakaj bi bilo to recimo boljše (da ne segreva zraka)? Bolj udobno za notri bit?
Bizi je nerodno napisal. IR je manj udoben ker ne segreva zraka.
Drugače pa z bizijevim predlogom ne boš sfalil. Za manjši denar boš verjetno težko dobil kaj z wifijem. Poraba bo pa pri vseh podobna.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Sodec o namenu uporabe, bos verjetno imel probleme z vlago, plesnijo ce bo Tbprecej nihala.
Ne vem kaj ti greje radiator, zamenjaj ga za vecjega. Magar z bolhe
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
V kleti preurejam sobo, ki bo služila nekajkrat tedensko za 1 do 2 uri (pralnica, likalnica, čiščenje psa,..). Čez zimo jo rabim ogrevati v tem času, oz. že prej, da se zagreje.
Imam sicer radiator, ki pa zaradi določenih napak v dizajnu ni sposoben ogrevati ne vem kaj.

Ne vem za kako 'napako' gre, pa vseeno..a ne bi bilo boljše se najprej posvetiti že obstoječemu viru ogrevanja in pogledati v smeri, da obstoječi radiator zamenjaš z večjim oz. mu zagotoviš večji pretok?
Če je prostor mrzel in vklopiš nek grelec (sevalo, puhalo) je to kr' nekaj. Verjetno vam bo kmalu presedalo hodit prej vklapljat, da se nagreje, potem izklapljat..če bo grelec šponal, ko boš noter bo moteč ..sevalo te hoče spražit, ventilatorski ti bo šponal dlake (pes) vse naokoli...kakor obrneš, ničemur podobno.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Ne vem za kako 'napako' gre, pa vseeno..a ne bi bilo boljše se najprej posvetiti že obstoječemu viru ogrevanja in pogledati v smeri, da obstoječi radiator zamenjaš z večjim oz. mu zagotoviš večji pretok?
Če je prostor mrzel in vklopiš nek grelec (sevalo, puhalo) je to kr' nekaj. Verjetno vam bo kmalu presedalo hodit prej vklapljat, da se nagreje, potem izklapljat..če bo grelec šponal, ko boš noter bo moteč ..sevalo te hoče spražit, ventilatorski ti bo šponal dlake (pes) vse naokoli...kakor obrneš, ničemur podobno.
Problem je po moje precej širok in me je strah, da bo mojster, ki bi prišel to reševat podrl kar mi deluje ok. Saj lahko napišem, pa da kdo ideje ali pa se mogoče celo spozna.

Vir ogrevanja je trenutno še olje, klet ima radiatorje, dobro izolirana hiša pa talno gretje. Poraba olja je precej nizka. Iz kurilnice gresta ven dve veji, ena v talno gretje, druga pa v radiatorje v kleti IN v gornjo kopalnico (talno gretje), kjer ni termostata - kontroliram lahko le preko peči na približno. Torej radiatorji in talno v kopalnici so na isti veji. Kopalnica se greje po 2 do 3 ure zjutraj in 2 do 3 ure zvečer. Zaradi višje temperature, ki se spusti v sistem je to več kot dovolj, tla pa so na otip topla, kar je bila želja ljudi, ko se je tole gradilo. To seveda pomeni, da radiatorji grejejo enako le v razponu tistih dveh ur zjutraj in popoldan, kar je premalo za normalno gretje kleti.

Jaz rešitve tukaj brez hude predelave ne vidim? Lahko vejo tretiram kot klasično talno gretje, kar pomeni, da bodo tla mrzla, ampak temp. v prostoru bo ok, potem pa dodam neko električno ogrevalno telo, s katerim dogreješ ko rabiš več. Ampak na tak način so radiatorji v kleti mrzli. Če radiatorje kurim na polno, bo kopalnica savna. Ideje normalno dobrodošle.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Torej talno v kopalnici reguliras lahko samo s "časom" ogrevania in temperaturo peči preko radiaotrske veje, ceprav imas drugje v hisi vejo talnega gretja?
Res salabajzersko.
Kako kopalnico priklopit na vejo talnega gretja pa ne moras sam ugotovit.