Ogrevanje ene sobe

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Hvala Daniel da si sel preracunavat. Na grobo skoraj 3 evre na noc za teh nekaj ur za eno sobico. 90 na mesec. Moram pogledat kolk plina dobim za te tri evre, da ni na koncu isti strosek ce laufam centralno samo za to sobo...

Saj je preračunal, a narobe ;).

Če konstanto greješ neko sobo potem grelec (katerikoli že to bo) ne bo stalno delal, ker bo imel nek termostat, preko katerega se bo vklapljal (tako po moči, kakor po času). Običajno so grelci 2 kW moči (oljni radiatorji, sevala, kaloriferji)---in pod pogojem da ti dela na polni moči (torej urno troši 2 kWh el. energije) lahko računaš cca 30 centov na uro.
Zdaj koliko bo dejansko delal je pa čista ZF, ki zavisi od izolacije objekta, velikosti sobe, nastavljene temperature, temperature ostalih sob (izgube preko notranjih sten)....in ti bo edino merilo to, da ga vklopiš (in nastaviš npr. da drži 21 stopinj) in vidiš porabo v 24ih urah (rabiš še merilec). In spet..eno bo zdaj poraba ko je zunaj 10 stopnj, nekaj povsem drugega bo ko bo ničla in spet ko bo globok minus.

A nekdo ti je že napisal..montiraj klimo - notranjo enoto nekam na hodnik in naj ta deluje 24 h/dnevno in ogreva celotno nadstropje, potem pa ti s centralno kurjavo zgolj dogreješ (seveda če je hiša tvoja, če si v najemu..se probaj zmenit z lastnikom). Realno računaj jurja+ z montažo (vsaj inverter mora biti).
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: zino in philips

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Ta Glamox mi je zanimiv, ali pa pač neka podobna stvar. Stropa v sobi ne morm prekrivat ker so štuakture. Z zgornje strani na podstrešju pa tut ne bom zdele delal česa takega.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.115
2.464
113
Če porabi 3 kw na uro in imaš et po 0,098 ti porabi 9,8 centov na uro brez vseh ostalih prispevkov. Torej 0,686 eur energije brez omrežnine, ddv in prispevkov v 7 urah. Naj me kdo popravi, če sem udaril mimo. 11 ur delovanja na polno, je potem nekje 1 eur + vse ostale dajatve.
Edit:

Ja moram se popraviti, pozna ura je že bila. Dejansko gre vse x 3. Torej na uro pri 3kW 29 centov ET, 35 centov VT ali 25 centov NT. Odvisno kdaj greješ. Pred časom sem si izdelal v Excelu en tak hobi kalkulator za osnovni izračun, če koga zanima. Se da sicer še dodelati, pa že en čas nisem preverjal če so podatki za obračunsko moč in ostalo pravilni:

 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Klinc, nisem. Ljubljana.

Mulcu ne morem dopovedati da se mora ponoč pokrit ko spi in je mrzel zjutraj, zdaj pa še nekaj kašlja. Tak tip zadeve kot je Glamox mi je še najbolj všeč. Cele dneve delam in se sploh ne morm vsest in premislt kaj bi vzel. Ali se potem strinjamo, da je laufanje pumpe čez noč, da se ogreva samo ena soba potratna in neumna ideja? Jaz ne ugašam peči, samo pumpo za cirkulacijo. Nekako hišo ogrevam med tretjo popoldne in deseto zvečer. Se pa hiša do tretje ure popoldne (vsaj v dnevni kjer mam senzor) ohladi na 18 stopinj.. Vsakič.

Malo mi je samo glupo dajati skoraj 300evrov za tak radiator, da ne bom potem na istem kar se tiče stroškov. Izračune za porabo je naredil Daniel ampak to je itak če laufa skos, ne pa samo če dogreva prostor. Jaz imam svojo tabelo za Petrol in če bi stvar delala v unih 8 urah 4 ure na 2.5kw, je to potem 10kw. Pri 0,05995 na kw v pocen taraifi je to 60 centov štroma. Pa še nekaj za prispevke pa drugo.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.115
2.464
113
Če imaš take izgube, da temperatura pade na 18 stopinj bo radiator delal kar precej časa. Mi v teh dneh zakurimo vsake 2 dni za toplo vodo in obenem še malenkost dogrejemo hišo. Je pa res, da je solidna izolacija na hiši.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Klinc, nisem. Ljubljana.

Mulcu ne morem dopovedati da se mora ponoč pokrit ko spi in je mrzel zjutraj, zdaj pa še nekaj kašlja. Tak tip zadeve kot je Glamox mi je še najbolj všeč. Cele dneve delam in se sploh ne morm vsest in premislt kaj bi vzel. Ali se potem strinjamo, da je laufanje pumpe čez noč, da se ogreva samo ena soba potratna in neumna ideja? Jaz ne ugašam peči, samo pumpo za cirkulacijo. Nekako hišo ogrevam med tretjo popoldne in deseto zvečer. Se pa hiša do tretje ure popoldne (vsaj v dnevni kjer mam senzor) ohladi na 18 stopinj.. Vsakič.

Malo mi je samo glupo dajati skoraj 300evrov za tak radiator, da ne bom potem na istem kar se tiče stroškov. Izračune za porabo je naredil Daniel ampak to je itak če laufa skos, ne pa samo če dogreva prostor. Jaz imam svojo tabelo za Petrol in če bi stvar delala v unih 8 urah 4 ure na 2.5kw, je to potem 10kw. Pri 0,05995 na kw v pocen taraifi je to 60 centov štroma. Pa še nekaj za prispevke pa drugo.
Za 300€ dobiš cenejši radiator + elektriko ki jo bo pokuril...
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.771
2.656
113
Malo mi je samo glupo dajati skoraj 300evrov za tak radiator,
Saj ti pišemo da se dobijo podobne zadeve za dosti manjši denar. Od Thermor 1500W je 159EUR v Bauhausu (so se pa najdil tudi za okrog 100eur sam so bolj kot ne razprodani drugje) Malo poglej po netu če se še kje najde.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Klinc, nisem. Ljubljana.

Mulcu ne morem dopovedati da se mora ponoč pokrit ko spi in je mrzel zjutraj, zdaj pa še nekaj kašlja. Tak tip zadeve kot je Glamox mi je še najbolj všeč. Cele dneve delam in se sploh ne morm vsest in premislt kaj bi vzel. Ali se potem strinjamo, da je laufanje pumpe čez noč, da se ogreva samo ena soba potratna in neumna ideja? Jaz ne ugašam peči, samo pumpo za cirkulacijo. Nekako hišo ogrevam med tretjo popoldne in deseto zvečer. Se pa hiša do tretje ure popoldne (vsaj v dnevni kjer mam senzor) ohladi na 18 stopinj.. Vsakič.

Malo mi je samo glupo dajati skoraj 300evrov za tak radiator, da ne bom potem na istem kar se tiče stroškov. Izračune za porabo je naredil Daniel ampak to je itak če laufa skos, ne pa samo če dogreva prostor. Jaz imam svojo tabelo za Petrol in če bi stvar delala v unih 8 urah 4 ure na 2.5kw, je to potem 10kw. Pri 0,05995 na kw v pocen taraifi je to 60 centov štroma. Pa še nekaj za prispevke pa drugo.
Dej malo bolj resno napiši, na kaj se greješ. Ker tale sistem ti ne prinese nič, razen tega, da prideš vsak dan v bajto ohlajeno na 18 stopinj. Investicija v kako regulacijo ogrevanja ne bi škodila vključno s termostatskimi ventili na radiatorje, pa namest da daješ 300 EUR za električni radiator, investoraj v najboilj čip stiropor in ga nameči na zgornjo plato. Sem šel pa zadnjič v shopster po seltronove senzorje, pa folk ven vlači to električno grelno robo, k bi bla zastonj. Sobico pa dogreješ z običnim kaloriferčkom, ki ga vežeš na čist enostaven termostat. Zdajle ko je nam padlo v bajti pod 20, ker smo brez ogrevanja, se da brez težav mal dogret s točno temle. Vozmo to drugač v Avtodomu za kabino, ko je res res mraz.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.220
3.374
113
Povsem resen komentar na karolifer: Nikoli ga ne puščaj prižganega, kadar te ni zraven, ker lahko zagori. No vsaj meni je, na srečo ne v hiši. Zgodilo se je v 15min. Ko sem odšel je delal, ko sem se vrnil je gorelo.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Odkrivate toplo vodo.

Če avtorja samo zanima koliko elektrike bo porabil.
Naj si sposodi 2kW kalorifer (ali kupi za 10EUR), in pa merilec porabe za vtičnico (spet 10EUR).

Čez par dni bo vedel ;)

PS: Nižja, kot bo zunanja temperatura, večja bo poraba.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad