Rent a car Sicilija

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.633
142
63
Jp, točno tako.

Mislim da je opcija zavarovati tudi izgubo ključev in oseben zadeve
 

memberx

Pripravnik
8. feb 2009
118
0
16
Da še delim svojo svežo izkušnjo s Sicilijo, sem se vrnil prejšnji teden.

"Potovanje" je trajalo 8 dni, letel iz Benetk do Catanie, kjer sem prevzel avto. Po predlogi ostalih sem ga rezerviral 1 mesec vnaprej pri Europcar (vsi so odsvetovali lokalne ponudnike) in plačal 387,00 EUR (8 dni) pri čemer sem že dodal dodatna zavarovanja itd... (Ford Fiesta or similar). Pridem v Catanio, grem do Europcar in mi dajo ključe, še pred tem pa mi delavka na "šalterju" preda 2 A4 lista opozoril na nevarnosti na katere naj bom pozoren in mi seveda zelo priporoča dodatno zavarovanje (medium paket 207,00 EUR ali premium skoraj 400,00 EUR). Seveda cel prestrašen se odločim za medium paket, ki mi zagotavlja, da tudi v primeru kraje ne plačam ničesar (in še ne vem kaj vse).

Sicer ne vem ali mi je delavka prodala "zrak" ali ne, ampak po 30 min vožnje v Catanji nikakor nisem obžaloval plačanega. Vsakemu, ki ima rad adrenalin predlagam, da se poda na vožnjo z avtomobilom po Catanji, ker je posebno doživetje
bonk.gif


V glavnem z avtomobilom (dobila sva popolnoma novega Ranoult Clio) sem (sva s partnerko) naredil skoraj 2000 km, in sicer Catania-Taormina-Messina-Cefalu-Palermo-Trapani-Marsala-Agrigento-Caltanissetta-Ragusa-Sirakuze-Catania. To je bila okvirna relacija, vendar sva obiskala še številne druge kraje, sploh pot do Torre Salsa je bolj primerna za tank kot osebno vozilo
grin1.gif


No da povzamem, plačal 600,00 EUR za 8 dni, dobil novega Renault Clio, bilo ni nobenih problemov. Vozil po brezpotjih in pre/ozkih ulicah, kamor z lastnim vozilom ne bi šel nikoli in nikdar, ampak takšna je realnost na Siciliji (ne pričakovati urejenih cest/avtocest razen na skrajnem jugu, v okolici Raguse). Vsekakor kaj večjega od Renault Clia ne priporočam, večina je teh, Fiat Fanda, Fiat 500, tukaj pa se skoraj konča...

Po mojem mnenju, če se odločate za "road trip" in si imate namen ogledati številne kraje in naravne znamenitosti (ne samo kar piše v knjigi), je priporočljivo plačati nekaj več in se zavarovati. Slednje je po mojem mnenje sploh priporočljivo, če se boste nahajali v bližini Palerma in Catanie. Jug (beri od Marsale do Raguse) se mi ni zdel tako problematičen.

Lp
 
Nazadnje urejeno:

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.245
187
63
No ja, jaz sem Sicilijo prevozil (naredil skoraj cel krog po obali razen skrajnega zahoda) z lastnim vozilom, pa se mi ni zdelo tako hudo, kot opisuješ ti. Rabiš dan ali dva, da padeš not, potem pa kar gre. Nazaj sem prišel brez prask, vloma ali kake druge nevšečnosti.
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.365
432
83
Citat:
Uporabnik memberx pravi:


"Potovanje" je trajalo 8 dni, letel iz Benetk do Catanie, kjer sem prevzel avto. Po predlogi ostalih sem ga rezerviral 1 mesec vnaprej pri Europcar (vsi so odsvetovali lokalne ponudnike) in plačal 387,00 EUR (8 dni) pri čemer sem že dodal dodatna zavarovanja itd... (Ford Fiesta or similar). Pridem v Catanio, grem do Europcar in mi dajo ključe, še pred tem pa mi delavka na "šalterju" preda 2 A4 lista opozoril na nevarnosti na katere naj bom pozoren in mi seveda zelo priporoča dodatno zavarovanje (medium paket 207,00 EUR ali premium skoraj 400,00 EUR). Seveda cel prestrašen se odločim za medium paket, ki mi zagotavlja, da tudi v primeru kraje ne plačam ničesar (in še ne vem kaj vse).

kaj si najprej - online zavaroval ? A z odbitno franšizo oz. lastni deležem ?
 
Nazadnje urejeno:

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Sem se tudi jaz ravnokar vrnil iz Sicilije in ko gledam cene, kot jih pišete, res ne vidim smisla v rentanju avta, če si več kot samo nekaj dni, sploh če greš še kampirat. Mene je za 4500 km poti prišla pot z bencinom, cestninami in povratnim trajektom okoli 750 evrov vse skupaj (dva tedna), od tega je Sicilije cca 1500 km. Pa zdaj, ko so Italijani poštimali avtoceste, popolnoma brez zastojev na njih, tako dol, kot nazaj (in to celo na feragosto vikend).

Glede na moje izkušnje izpred 7 let, ko sem bil nazadnje, imam občutek, da Siciljanci vozijo nekoliko bolje kot takrat, ceste so enako razrukane kot takrat, in še slabše označene. Vožnja v Cataniji ali Palermu je sicer precej napeta in skozi misliš, da te hočejo s ceste spravit, dejansko se pa samo rinejo in ni panike za avto, se navadiš. Mogoče je kriva tudi moja kilometrina iz Maroka in Laosa, kjer je prometna kultura čisto drug svet, pa se mi zdi potem Sicilija skoraj kot Nemčija
smile-1.gif

Dobil sem sicer nekaj majhnih prask, ampak za to so krive predvsem avtoceste z obupnimi dilatacijami ter parkiranjem preblizu (kar ni nič dosti drugače kot pri nam).

Fino je, da so sedaj skoraj povsod avtomati za plačevanje parkiranja (približno na nivoju cen v Ljubljani) in ne več sumljivi tipi za pobiranje parkirnine, na splošno se mi zdi, da je s tem kar precej več reda.
 

memberx

Pripravnik
8. feb 2009
118
0
16
Citat:
Uporabnik boc pravi:
Citat:
Uporabnik memberx pravi:


"Potovanje" je trajalo 8 dni, letel iz Benetk do Catanie, kjer sem prevzel avto. Po predlogi ostalih sem ga rezerviral 1 mesec vnaprej pri Europcar (vsi so odsvetovali lokalne ponudnike) in plačal 387,00 EUR (8 dni) pri čemer sem že dodal dodatna zavarovanja itd... (Ford Fiesta or similar). Pridem v Catanio, grem do Europcar in mi dajo ključe, še pred tem pa mi delavka na "šalterju" preda 2 A4 lista opozoril na nevarnosti na katere naj bom pozoren in mi seveda zelo priporoča dodatno zavarovanje (medium paket 207,00 EUR ali premium skoraj 400,00 EUR). Seveda cel prestrašen se odločim za medium paket, ki mi zagotavlja, da tudi v primeru kraje ne plačam ničesar (in še ne vem kaj vse).

kaj si najprej - online zavaroval ? A z odbitno franšizo oz. lastni deležem ?

tako je, ko sem zavaroval online, sem še imel nekaj lastnega deleža, potem pa se na kraju samem doplačal, da je bilo krito vse
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.365
432
83
@keber: koliko časa pa si porabil do Sicilije, koliko od tega na trajektu?
Če sem prav izračunal je v eno smer ~1500km.
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.365
432
83
Sem sedaj malo gledal polico tega zavarovanja (carhireexcess.com) pa tudi nekaj ostalih in imajo večina omejitev na do 10let stare avtomobile.
A zna biti to problem?
 
Nazadnje urejeno:

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Vmes sva sicer imela dvodnevni postanek v Tropei, ampak če bi direktno na Sicilijo fural, je to cca 15 ur do Villa San Giovanni (1430 km iz LJ), trajekt do Messine traja cca pol ure + čakanje. Jaz imam zelo komforten avto in mi ni bilo nobene panike furat 15 ur (to je skupaj s postanki), je pa to odvisno od človeka, eni se še do Istre spravljajo kot da gredo na Kamčatko. Cestnina Villese - Salerno znaša 65 €, na AC je bil bencin 1,42-1,71€. Med Bologno in Firencami za udobnejšo in hitrejšo vožnjo greš po A1 direttissima (panoramica je stara).
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
evo, tudi jaz pravkar iz sicilije.
14 dni, europcar preko autoeurope s super cover opcijo. prevzem in vracilo v palermu, rezerviral pando, dobil novo lancio Y s precej opreme (park senzorji, bt, hill holder, touchscreen...). cena 460 eur za 14 dni, ce pa bi full insurance vzel pri europcar pa bi me bojda stalo dodtanih 23 eur na dan (osnovna cena za avto bi bila seveda malce manjsa).
prvi dan po 20 minutah mi poci guma na avtocesti, klicem asistenco, me pridejo iskat in mi zamenjajo gumo za rezervo, nadaljujem pot in naslednji dan v trapaniju na letaliscu zamenjam avto za identicnega s celo gumo. po tem je bilo vse brez problema, je pa res, da zna bit promet v catanii in palermu problematicen, ce nisi ravno doma na cesti. meni je v 14 dneh uspelo avto obdrzat brez prask, je pa verjetno res najvecja nevarnost, da ti ga pobutajo na parkingu, ker ljudje pac rinejo avtomobile povsod kjer je pac prostor.
torej, nova guma me bo menda stala 150 eur + 75 eur stroskov, kaj bom dobil nazaj od autoeurope pa se pustim presenetit. lahko porocam, ce koga zanima.
 
Nazadnje urejeno:

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.437
113
Še jaz, torej rental sem avto na Hertz preko http://www.autoeurope.eu, supercover, torej naj bi bilo pokrito vse, vendar s kasnejšim povračilom, rezerviral grand c-max or similar (jasno, vedno dobiš similar in nikoli kar si naročil), dobil pa fjuli loaded Renault Kadjar, cena 270 eur za 8 dni. Ob prevzemu mi je seveda tudi Hertz skušal prodati dodatno zavarovanje, namesto tega sem podpisal da ne glede na krivdo prevzemam odgovornost v višini 1900 eur. Pred prevzemom sva še popisala vse praske (avto na prvi pogled kot iz trgovine, od blizu pa potem vse feltne počohane in ena guma prerezana, vendar še ok).

Na cesti ni bilo nobenih težav, enkrat mi je napisal naj dolijem olje, pa vsak drugi dan mi je jezik na ekranu prestavil na italjansko in se potem dal nazaj na slovensko in podobne renault fore....

V mestih je bil na momente kar shit in je šlo včasih na milimetre, takrat bi si želel manjši avto, pa enkrat me je navigacija pripeljala v eno vukojebino, kjer se je sicer navadna asfaltna cesta v nekaj km spremenila v komaj prevozno kamnito cesto s prehodi čez potoke, kjer sem nazadnje komaj obrnil da mi je uspelo še podnevi prit nazaj v "civilizacijo".
 

moonrush

Pripravnik
13. nov 2009
41
1
8
Koliko pa(če) so vam rezervirali na kartici ob prevzemu vozila?
Konec meseca se odpravljamo na Sicilijo, pa se najbolj nagibam k najemu preko autoeurope z opcijo supercover. Do sedaj sem brez problema naredil 9000km po ameriki (alamo ponudnik), pri italjanih pa me malo skrbi:)
 

Bakki33

Fizikalc
8. dec 2007
415
60
28
So mi... in to samo 1600€ rezervacije, ki se šteje kot enkraten nakup - ni to limit na kartici! Imel sem 1500 za enkraten nakup, zato sem doplačal 140€ in so mi rezervirali samo 750€.

Tako me je rent-a-car stal 240 namesto 100€:(
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
jaz sem vzel identicno, autoeurope s supercover. europcar lancia y, mislim da okoli 400 eur rezervacije.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Vzel pri autoeurope za sicilijo + supercover tako da na standu nisem rabil poslusat flancanja o zavarovanju. Rezervirali 400 eur. Po spominu je bil Europcar. Namesto F500 brez doplacila ponudili novi Clio. Vprasala je edino za navigacijo ki sem jo odklonil.
Je pa bilo to 2016 oktober.
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Mene je tudi hotela nasrati ena glupa uslužbenka naj vzamem se njihovo dodatno zavarovanje za 400 eur. Ni ji bilo jasno da imam sklenjeno zavarovanje drugje in da se to ne da. Na koncu podpisal nek dokument in šel na pot. Tako da ne se pustit prestrašiti, če imaš že drugje sklenjeno zavarovanje.