Renault ZOE 41 kWh

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Andy, kakšnim C5 in hidravliko si se že vozil?

Sem se vozil z CX-om, ki je imel hidravliko. Milina.

Ampak, ko se pa kaj pokvari, so pa strooooški. Pri zračnem vzmetenju tudi.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.337
761
113
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Andy, kakšnim C5 in hidravliko si se že vozil?

Sem se vozil z CX-om, ki je imel hidravliko. Milina.

Ampak, ko se pa kaj pokvari, so pa strooooški. Pri zračnem vzmetenju tudi.

Kaj pa kaki Maybach, preden darjan to vpraša...
 

pirpy

Zelenc'
21. jun 2010
18
0
1
Topolšica
na temu forumu ste res odlični v smetenju in"offtopic-u"
frown-1.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.092
3.575
113
Marlbor
A te moti, da ne drkamo na avte, ki ga je treba 2x dnevno priklapljati na napajanje po več ur?

Ko bodo sposobni narediti baterijo, ki mi bo telefon držala 2 dni brez polnjenja, in pa baterijo da se bo moj froc lahko vsaj 2 uri vozil z električnim avtkom, potem lahko sanjamo o uporabnosti elektrike tudi na resnejših stvareh kot so prevozna sredstva.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Andy, kakšnim C5 in hidravliko si se že vozil?

Sem se vozil z CX-om, ki je imel hidravliko. Milina.

Ampak, ko se pa kaj pokvari, so pa strooooški. Pri zračnem vzmetenju tudi.

Urbana legenda!!!
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
A te moti, da ne drkamo na avte, ki ga je treba 2x dnevno priklapljati na napajanje po več ur?

Ko bodo sposobni narediti baterijo, ki mi bo telefon držala 2 dni brez polnjenja, in pa baterijo da se bo moj froc lahko vsaj 2 uri vozil z električnim avtkom, potem lahko sanjamo o uporabnosti elektrike tudi na resnejših stvareh kot so prevozna sredstva.

Dejansko to že vse obstaja, samo razvoj se je po mojem mnenju ustavil pred leti - električni viličarji.
 

N75

Pripravnik
13. jul 2012
253
0
16
N.Gorica
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Jaz se z 120 km v eno smer ne bi igral s čistim EV. Plugin pa vprašanje če bo toliko manjša poraba...
Če imaš možnost polnjenja v službi ni 120 km več problem za EV. Poleg Ampere-E imaš še Zoe, i3 in e-golf ki so dobili večjo baterijo.
 

N75

Pripravnik
13. jul 2012
253
0
16
N.Gorica
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik pirpy pravi:
Prijatelj je pravkar kupil golfa 7 za 22 k€, katerega sem dodobra stestiral a ga nebi menjal za Zoe
smile-1.gif
In potem gre nekdo ter primerja Clia za 9k€ z Zoe

Sorry, ampak tule pa streljaš v temo. Zoe je pač primelrljiv (po prostornosti in ostalem) s Cliom, ne z npr Meganom. Je pač B segment in konec. Enaka medosna, praktično enak dolžina, podobni materiali, veliksot prtljažnika ipd ...
Sprejemam sicer, da ti osebno ne bi menjal, ampak primerjava Zoeja s Cliom je pač povsem na mestu.
Tisti ki avto kupuje ga ne zanima primerjava Zoe Clio, zanima ga primerjava Zoe, i3, e-golf .
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.337
761
113
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
A te moti, da ne drkamo na avte, ki ga je treba 2x dnevno priklapljati na napajanje po več ur?

Ko bodo sposobni narediti baterijo, ki mi bo telefon držala 2 dni brez polnjenja, in pa baterijo da se bo moj froc lahko vsaj 2 uri vozil z električnim avtkom, potem lahko sanjamo o uporabnosti elektrike tudi na resnejših stvareh kot so prevozna sredstva.

Če prav zastopim, telefona toliko časa ne boš uporabljal?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.492
6.589
113
Pa se ti zdi da bi bič zoe primeren za vsak dan 240km na cesti? Mogoče i3...

Pa še nekaj je verjetno važno, koliko kmh se hoče OP pelat.

Samo zato imam pomisleke ket je govora o 50.000km letno, jaz bi rekel da so trenutni EV bolj narejeni za mesto, kot takšne razdalje...

Mondro sicer obstaja v hibridni različici, ampak na AC pomoje skuri več kot dizl. Prius enako.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.092
3.575
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
A te moti, da ne drkamo na avte, ki ga je treba 2x dnevno priklapljati na napajanje po več ur?

Ko bodo sposobni narediti baterijo, ki mi bo telefon držala 2 dni brez polnjenja, in pa baterijo da se bo moj froc lahko vsaj 2 uri vozil z električnim avtkom, potem lahko sanjamo o uporabnosti elektrike tudi na resnejših stvareh kot so prevozna sredstva.

Če prav zastopim, telefona toliko časa ne boš uporabljal?
Polnjenje vsak dan in iskanje polnilca že med dnevom, če vem da bo dan dolg me grozno nervira. Pri avtu imam super alternativo zaenkrat. Lučka za prazen rezervoar se mi prižiga na vsakih 1200km. Na dnevno iskanje vtičnic moji živci še niso pripravljeni.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.067
1.471
113
39
Bodimo realni - za 240 kilometrov dnevno je en 2.0 ali manj dizelček, Euro6 in malo večja kravca.

Poraba 5 litrov ali kak deci več in to je to. Pri takih kilometrih ti bo bolj važno velikost in udobje vozila...

No, Tesla lahko
cool-1.gif
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.648
779
113
Pri taki dnevni kilometrini bi jaz razmišljal o preselitvi, ali vsaj kakšen dan v tednu o delu od doma. 240 km na dan je 3-4 ure zapravljenega časa, odvisno od ceste. Da o strošku ne govorimo, vsak avto bi bil po nekaj letih za odpis.
 
Nazadnje urejeno:

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.337
761
113
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
A te moti, da ne drkamo na avte, ki ga je treba 2x dnevno priklapljati na napajanje po več ur?

Ko bodo sposobni narediti baterijo, ki mi bo telefon držala 2 dni brez polnjenja, in pa baterijo da se bo moj froc lahko vsaj 2 uri vozil z električnim avtkom, potem lahko sanjamo o uporabnosti elektrike tudi na resnejših stvareh kot so prevozna sredstva.

Če prav zastopim, telefona toliko časa ne boš uporabljal?
Polnjenje vsak dan in iskanje polnilca že med dnevom, če vem da bo dan dolg me grozno nervira. Pri avtu imam super alternativo zaenkrat. Lučka za prazen rezervoar se mi prižiga na vsakih 1200km. Na dnevno iskanje vtičnic moji živci še niso pripravljeni.

Ampak gre, a ne? Čeprav je alternativa v kakšni stari nokii, ki bi ravno tako naredila ''1200km'' z enim polnenjem.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.