Renault Media Nav Toolbox

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
To imaš Medianav 3. generacije (Android OS), z zadnjo verzijo softwera, ki se v kodi programa precej razlikuje od prejšnjih dveh generacij, ki sta bazirala na WinCE. Za tvojo verzijo še ni "javnih" rešitev in kvalitetnega supporta po forumih, zato te tudi nimam kam usmerit. Če si kje iz štajerskega se oglasi na ZS pa uredimo..
 

fatalist

Pripravnik
15. maj 2008
169
7
18
Pozdravljeni,sem novi lastnik Clia 4 I Feel Slovenia letnik 6/2018.Pri pregledu navigacije sem ugotovil,da je verzija programske opreme 9.1.1 ter kart od 2013 do 2016Q2.
Samo update programa sem naredil na verzijo 9.1.3 ssedaj pa me zanima kako na najlažji oz.razumljiv način nadgradim karte.Očitno prejšnji lastnik ni posodobil brezplačno kart v prvih treh mesecih po nakupu vozila.
Vsem že v naprej hvala za pomoč
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Lahkega načina ni, če se pogovarjamo o gusarski nadgradnji. Na spletu Imaš precej vodičev in različnih načinov kako se zadevi streže, je pa v vsakem primeru potrebna dobra mera razumevanja, saj lahko ob napačnem pristopu hitro zaciklaš celoten sistem, reševanje iz takšnega stanja pa je potem lahko prava nočna mora. Forum žal ne dopušča javnih objav materiala do prepovedane vsebine zato tukaj ne boš našel načina kako se zadevi streže step by step. Obišči kakšen tuj forum, recimo gpspower.net, kjer lahko najdeš vse kar rabiš. Potrebuješ samo zadostno mero potrpljenja, da se prebiješ skozi vse informacije, ki so nujno potrebne da se zadeve pravilno lotiš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: fatalist

fatalist

Pripravnik
15. maj 2008
169
7
18
V nasprotnem primeru pa najverjetneje obstaja pomoč tudi iz tvoje strani.Ali lahko preko ZS
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Če pogledaš katere verzije softwerov podpira omenjen postopek, potem je odgovor samoumeven. Medianav tretje generacije namreč ni več na WindowsCE OS-ju, kot sta prvi dve generaciji, temveč je na androidu, kar seveda spremeni vse (v kontekstu odklepa in neuradne posodobitve). Obstajajo rešitve tudi za omenjene enote s sw-jem 1.0.13.xx in 1.0.15.xx ampak zadeve (še) niso preveč javne in marsikaj lahko gre narobe, podpora pri reševanju raznih težav, ki lahko ob tem nastanejo, pa je zelo okrnjena. Sem že naletel na nepričakovano težavo in sem se kar namučil, da sem rešil, oz sem potreboval suport Italijanov. :oops1:..No sedaj zadevo že precej dobro razumem, dako da se že pripravljam na lasten projekt, kot sem ga naredil za MN1 in MN2.
 
  • Všeč mi je
Reactions: fatalist

inevern

Zelenc'
26. okt 2021
4
0
1
Pozdravljeni,
pred kratkim sem uvozil francoski Reno Clio 2016, navigacija ne dela saj so naložene le mape zahodne evrope do Italije. Berem po forumih a nikjer ne dobim navodila postopka od začetka do konca kako namestiti mape Slovenije in vsaj še okoliških držav. Na media nav imam naložen sistem 6.0.3., zemljevidi; Osnovni zemljevid 2013.06, Data Source: NNG Ltd.

Kakršne koli informacije in pomoči bi bil zelo vesel. Hvala in lep pozdrav
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
To je uradna rešitev in dvomim, da ga zanima le ta :)
Tovrstnih rešitev na tem forumu ne smemo objavljati z dejanskimi vodiči in datotekami, ker spoštujemo politiko foruma. To boš našel na kakšnem bolj namenskem forumu, kot je recimo gpspower.net ipd..
 
  • Všeč mi je
Reactions: boro in fatalist

inevern

Zelenc'
26. okt 2021
4
0
1
Najprej hvala za hitre odzive! Kar sem gledal bom najverjetneje najprej posodobil celoten sistem z toolboxom, nato pa še nadgradil navigacijo. Pa so te mape ko so enkrat kupljene in naložene uporabne za več let ali samo za 3(dokler so posodobitve) in jih je potem potrebno na novo plačati?

Se da mogoče na kakšen način posodobiti(ali zamenjati) tudi komplet operacijski sistem da je le ta hitrejši/bolj uporaben/dodatne funkcije, ali je bolje ostat na originalnem in ga posodabljat?

Že v naprej se zahvaljujem za vaše odgovore.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
1. Zadnja posodobitev softera za tvojo enoto je 9.1.3 (razlike po mojih izkušnjah ne boš občutil ali videl). Je pa zastonj in tudi škodit ne more.
2. Mape imajo neomejen "rok uporabe", ne glede na to, katera verzija in kdaj je bila naložena.
3. Ne, razen z zamenjavo komplet enote. Lahko jo menjaš z Medianav 3. generacije (Medianav Evolution II), ki je bistveno hitrejša, saj je za razliko od predhodnih dveh generacij, ki sta na WindowsCE, ta na Linuxu. Je bistveno hitrejša, dodani sta tudi funkciji Android Auto in CarPlay. Ima tudi kapacitivni zaslon, kar je bistvena razlika od predhodnic, ki sta na resistivnem. Se pravi ima neprimerno boljšo odzivnost in občutljivost...
 

inevern

Zelenc'
26. okt 2021
4
0
1
V renault Media Nav Toolbox mi kaže da imam zasedeno 500mb/2840mb Head Unit Space, V primeru da naložim mape vzhodne Evrope Version 99.0€ 10.2 (file 1816.30mb) bo to mogoče preveč za enoto in bo trokirala?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Čisto normalno bo delalo,
Pa še TMC ti bo delal v Sloveniji, kar je že za veliko avtov čudež.

Pa nebi rajši vzel paketa, kjer imaš 3 update free?

Saj je samo par eurov dražje..
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113

Prometne informacije preko FM radija
 

JernejMK

Zelenc'
5. mar 2021
16
2
3
Pozdravljeni,
Moja žena ima clio 4 (2013) in jaz sem si pred kratkim kupil clio 5 (2021) in ima dab radio. Zdaj je ratalo problem da bi ona tudi imela dab radio. Enkrat ko sem nekaj brskal po medianav in miconf sem vklopil dab, tako da ji zdaj kaže ko pritisneš na fm, sivo obarvano DAB. Kako bi zdaj to naredil da bi dab tudi deloval. Nekaj sem gledala na aliexpressu za neke pretvornik in anteno. A je kdo že kaj probala na teh stvari? Aja prosil bi še če ima kdo kakšno lažjo boljšo rešitev za prdet v micom.

Verjetno takrat ko sem bil v micom sem pozabil vklopi tudi za katere države naj bo DAB.
 

Podobne teme