Razočarani nad nefunkcionalnostjo stanovanj

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.750
2.553
113
Se se izniči z radioaktivnostjo sten
tongue-1.gif
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
Pezda, tebe pa res ne razumem, zagovarjaš komunajzarje, ki že leta in leta čefurčkom talajo stanovanja in imajo povsod prednost. Kresalka pa bo "izbrisanim" omogočila odškodnine in podarila državljanstvo, ki ga pri osamosvojanju nihče ni hotel...

kap...
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.122
10
38
Plesen je v kleteh in ne v stanovanjih, kolikor je razvidno iz slik. Problem prezračevanja, ker globoke kleti so vse vlazne, tja do prvega stuka se, ce sta dva ali trije je pa ze hudic, pa kolikor je videti je sploh vlazno, ker voda stoji po tleh. Za kar je pa kriva slamparija pomoje. Ampak za 60 € na mesec takoj vzamem, tud ce je 15 kv.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.958
3.070
113
Citat:
Uporabnik Schumi pravi:
Plesen je v kleteh in ne v stanovanjih, kolikor je razvidno iz slik. Problem prezračevanja, ker globoke kleti so vse vlazne, tja do prvega stuka se, ce sta dva ali trije je pa ze hudic, pa kolikor je videti je sploh vlazno, ker voda stoji po tleh. Za kar je pa kriva slamparija pomoje. Ampak za 60 € na mesec takoj vzamem, tud ce je 15 kv.

Ni problem v tem da plačaš manj ker je stanovanje neprofitn ampak da je novo stanovanje zjebano oz. blok nima veze kok je najemnina. Pa rečmo da jankovič teh stanovanj nebi odkupil in bi ljudje za 3k€/m dobil takle zmazek. Seveda moraš bit neumen da greš kaj takega kupit ampak večina jih je že del plačala preden je bila stvar narejena.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.591
9.268
113
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Pustimo sedaj kdo jam.ra nad nefunkcionalnostjo stanovanj, ampak dejstvo je, da so nekatera (ali morda celo vsa) stanovanja tam totalno nelogična. Arhitekte bi moral z družino noter zapret za 2 leti, pa da vidimo junaka, ki bi še enkrat spacal skupaj tako stanovanje.
Hmm, arhitekt je sicer bedak, a je svojo rešitev uspel prodati. Bolj bi bilo treba priviti tistega, ki je tako rešitev sprejel in izvedel (Vegrad), še bolj pa tistega, ki je nefunkcionalna stanovanja kupil za davkoplačevalski denar.
Malce dvomim, da je arhitekt to narisal, potem so pa šli ostali kupit to in gradit. Verjetno je investitor dal zahteve in je potem arhitekt to skupaj spacal. Zadeva je pa taka, da je njegov ugled na mizi. Če se je pripravljen skurbat za tako skropucalo, potem vemo, kje smo. Glede investitorja (Vegrad) in kupca stanovanj (Jankovič) pa ni treba skrbet, da jih skrbi za ugled.
grin1.gif
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.750
2.553
113
Cena 1700€/m2 je bila pa kar ugodna vseeno, tudi če kurcate jankoviča. V primerjavi z kakšno drvarnico, ki jo prodajajo za 80k€.
 
Nazadnje urejeno:

guardy

Guru
3. avg 2007
8.438
1.011
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Cena 1700€/m2 je bila pa kar ugodna vseeno, tudi če kurcate jankoviča. V primerjavi z kakšno drvarnico, ki jo prodajajo za 80k€.

Občina je doplačala mislim da 15k sit za vsako parkirišče
wink-1.gif
Torej je končna cena precej višja...
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Slišim, da so nekateri dobili stanovanja v najem za male pare, s tem da bodo (navkljub informacijam iz medijev) imeli po petih letih možnost odkupa stanovanja. Najemnina se bo odštela od kupnine, pa pet let po nakupu ne bodo smeli prodati. V petih letih se bodo že pokazale morebitne napake, tako da se mi zdi fina "testna vožnja". Sem bil včeraj v enem stanovanju na številki 6 v 1. nadstropju in moram reči, da je precej stvari narejenih šlampasto. Protivlomnim vratom so tesnila že odstopila, parket je v enem delu sobe neraven oziroma se upogne pod težo, knauf je šlampasto sfiniširan, prebeljeno je šlampasto. Ampak za okrog 50€ mesečno za dobrih 30m2 se mi zdi OK.
evil.gif
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Ali je to preverjena višina najemnine? Ker kakor se sliši, bo kar konkretno višja...no morda ne za vse
 

marko1

Pripravnik
1. jul 2008
274
0
16
Mislim, da si malo zamesal - rekli so da bo ~500eur najemnina (vkljuceni vsi stroski)
Tako so rekli na RTV SLO1
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.778
1.689
113
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Cena 1700€/m2 je bila pa kar ugodna vseeno, tudi če kurcate jankoviča. V primerjavi z kakšno drvarnico, ki jo prodajajo za 80k€.

zanimivo kako daleč ste že prišli prebivalci "premium" mesta, da se vam zdi to ugodna cena
hysterical-1.gif
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.591
9.268
113
Dvomim, da je to prava cena (50 EUR). Namreč še v vukojebini je socialno stanovanje vsaj 150 EUR mesečno + stroški.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.438
1.011
113
Obišči stran
Milsim da grejo te zadeve glede na dohodke.

V Trebnjem sestrična plačuje za cirka 40 kvadratov mansarko okoli 70€. Je pa to precej star blok.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Se ******, ker so dobili stanovanja večinoma tvoji?!

Jebeš tako politiko, ki podpira priseljevanje spodnjega sloja južnjakov, katerih otroci bodo (če že ne), polnili strani črne kronike!

Med priimki prejemnikov stanovanj in temi TUKJ ni neke velike razlike...

Kdo in zakaj je tukaj "moj"? Tudi ce bi sicer v qurtzu stanovanje dobil moj brat jaz pri tem ali od tega nimam nic. Ampak ce peljemo tvojo (sicer moronsko logiko naprej) "moji" placujejo za vse "vase" kmete, cerkve, obnove, itd. pa nihce k. ne jamra. Sicer pa ocitno nisi razumel teme....

Kdorkoli stanovanje dobi/kupi je stanovanje se vedno nefunkcionalno? Sledis?
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.678
748
113
Sledimo vsi, ampak dejstvo je, da si lahko za svoj denar tudi funkcionalnega kupijo, jim nihče ne brani, za subvencioniranega pa naj si kljub funkcionalnosti raje vse prste obliznejo pa ne samo na rokah, tudi na nogah ! Pa se skromno priklonijo pa rečejo HVALA vsem nam davkoplačevalcem !
 
Nazadnje urejeno:

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
a "oni" pa niso davkoplačevalci??
Ker po tej logiki lahko tudi Ljubljančani spustite glavo in si poližete še kaj druzga kot prste na nogi in roki ter ostalim v SLO tudi rečete HVALA za ( sicer mi dol visi za njih in vsega pompa okoli) Stožice, ker plačali jih bomo na koncu vsi.
Primerjava sicer....
stupid-1.gif
glupa....je pa tej temi primerna.
 
Nazadnje urejeno:

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik escada66 pravi:
a "oni" pa niso davkoplačevalci??
Ker po tej logiki lahko tudi Ljubljančani spustite glavo in si poližete še kaj druzga kot prste na nogi in roki ter ostalim v SLO tudi rečete HVALA za ( sicer mi dol visi za njih in vsega pompa okoli) Stožice, ker plačali jih bomo na koncu vsi.
Primerjava sicer....
stupid-1.gif
glupa....je pa tej temi primerna.

ja od sociane podpore gre 50% dohodnine (država plača sama sebi), tistega DDVja pa tud ogromno sproducirajo
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.315
3.746
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik turbobitch pravi:
Edina ki se ***** je slovenka. Jaz mislim da je večino tistih na iæ zelo veselih za ta stanovanja

To ni point. Point je, da so tisti na ič drugorazredni državljani in si tega itak ne zaslužijo.