Razbit ekran - podatki

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.253
113
Iskajoč brata
Zdravo, evo sem tudi jaz razbil ekran.... Padel plosko direkt na ploščice. Šel ekran in touch...

Sedaj pa imam težavo, da ne morem do podatkov. Preko USB ni nič, ker nimam USB debug vklopljen, tudi "disk" se ne pokaže, ko priklopim na računalnik.
Poskusil sem tudi preko USB-C-->HDMI, da bi "nadomestil" ekran, ampak ni nič. Je treba potrdit predvajanje na telefonu.

Ima še kdo kakšno idejo? Ali samo menjava ekrana? sem pogledal na hitro, za moj model je okol 200€. Kako je z ekrani na Aliju?

Hvala za pomoč
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.253
113
Iskajoč brata
Žal je Realme telefon. Miška ne bo pomagala, ker nič ne vidim na ekranu. Pa še bonus, alarm mi zvoni vsako jutro.... :bonk:
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
katerega pa ne? zadnjič sem nesla telefon popravit, ker se je nekaj ferderbalo pri zagonski tipki in tisti nek konektorček za filanje je šel (ne baterija, ta dela). ne poznam terminov ta pravih, kar kar nekaj pove o težavnosti teh poslov, za katere so mi hoteli vzeti 85€, če se ne bo pokazalo, da bo kaj več, pa sem sama nabavila dele in zrihtala za 5.

nabavi sam, pa zamenjaj. Legice so bolj zajebane kot tole.
 

serviser!

Fizikalc
21. jun 2021
231
34
28
katerega pa ne? zadnjič sem nesla telefon popravit, ker se je nekaj ferderbalo pri zagonski tipki in tisti nek konektorček za filanje je šel (ne baterija, ta dela). ne poznam terminov ta pravih, kar kar nekaj pove o težavnosti teh poslov, za katere so mi hoteli vzeti 85€, če se ne bo pokazalo, da bo kaj več, pa sem sama nabavila dele in zrihtala za 5.

nabavi sam, pa zamenjaj. Legice so bolj zajebane kot tole.
nekateri so res oderuhi
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
bodimo pošteni, tudi čas ni zastonj. ampak moja urna postavka, pa ni majhna, je praviloma nižja od 80€/h.
 

serviser!

Fizikalc
21. jun 2021
231
34
28
menjava polnilnega priključka je vsaj pri meni cca 45€ max.
ponavadi vsaj 10€ ceneje. Odvisno od naprave.
 

B81

22. jul 2007
34.489
8.958
113
Žal je za ta telefon to kar realna cena.
Mi lahko zamenjamo zaslon od 130€ naprej.

Za več informacij pa lahko preko zasebca
SZ
Če je kakšna ideja okoli tistega "fena", s katerim greješ fon, da lepilo odstopi, da ga lahko odpreš?

Torej razbil P30 PRO (IMO en izmed boljših telefonov ever). Enako kot avtor te teme imam alarme vsako jutro, ne morem klikat nič. Nabavil HUB, gor povezal gsm, miško in HDMI kabel in zdaj vidim na monitorju, lahko klikam. Ustavi se pa pri aplikaciji, ker to je HUAWEI, jaz tepec pa sem kupil XIAOMI POCO X4 pro in zdaj ti phone clone appi ne delajo, ker tisto je za easy huawei transfer. Ostali appi pa polni reklam.
Pocota bom poskušal vrnit na A1 (star 5 dni) in vzel nek huawei, mogoče kaj rabljenega P30 pro.
Kupil sem še LCD zaslon, pogledal YT, sicer riskantno, zato bi rad naredil transfer prej, če se pri menjavi kaj zalomi.

Kaj lahko torej uporabim namesto fena za gretje? navadni fen in zvijem in prilepim karton, da bo bolj usmerjeno pihalo po telefonu?
Kje vi servisirate?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
Jaz sama... Ce bi vsakic na servis peljala, kaj sele novega kupovala, ko eden ali pa drugi nekaj unici, bi bankrotirala. Zdajle ravno narocen nov ekran za pocota... Nic posebnega za to nimam, imam pa res orenk fen za lase :rolleyes:
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
fen za lase...
ekrana še ne, to še čakam, da pride z aliexpressa. sem pa telefon že 2x razstavila. Enkrat je bila volume tipka zlomljena (potrebna tudi za zbudit telefon), enkrat je nehal filat, je bilo treba menjat tisti socket za kabel notri dati... zdaj je po tleh zletel in moram menjati ekran. To zdaj letos samo govorim, pri istem pocotu...
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.064
1.272
113
fen za lase...
ekrana še ne, to še čakam, da pride z aliexpressa. sem pa telefon že 2x razstavila. Enkrat je bila volume tipka zlomljena (potrebna tudi za zbudit telefon), enkrat je nehal filat, je bilo treba menjat tisti socket za kabel notri dati... zdaj je po tleh zletel in moram menjati ekran. To zdaj letos samo govorim, pri istem pocotu...

Domnevam, da ma tvoj telefon oled ekran? Upam, da te ne moti slabsa kvaliteta. Vse, kar sem narocal iz Alija, je bilo z zaprtimi ocmi videti, da ni ekvivalent originalu.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
kaj mene moti, je irelevantno. Če pa malemu ne bo všeč, je pa lahko še en čas brez in bo naslednjič bolj previden. Sem kupila sicer najbolje ocenjenega, ampak domnevam, da ne bo ekvivalent originalu. Za en cajt bo moral biti...


LCD že v osnovi...
 
Nazadnje urejeno: