Kako pripraviti telefon na razbitje ekrana?

frisk

Pripravnik
25. sep 2007
735
18
18
Domžale
Že drugič sem sesul ekran telefona (mrtev zaslon in touch) in ker je ponovno prestar, da bi se ga splačalo popravljat, je največja škoda izguba podatkov - ne zgolj fotk in videov. PC sicer telefon prepozna, ko ga priklopim, ampak je mapa "prazna", ker ne morem odklenit ekrana in omogočiti USB - prenosa podatkov. Vem, da obstajajo backup zadeve pa ADB, ampak me zanima kakšna bolj praktična varianta, torej da novi telefon tako nastavim, da ga v primeru razbitja ekrana samo priklopim na PC in lahko poberem podatke z njega - da ni treba ničesar potrjevat na ekranu, ker ta 99% ne bo delal.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
Že drugič sem sesul ekran telefona (mrtev zaslon in touch) in ker je ponovno prestar, da bi se ga splačalo popravljat, je največja škoda izguba podatkov - ne zgolj fotk in videov. PC sicer telefon prepozna, ko ga priklopim, ampak je mapa "prazna", ker ne morem odklenit ekrana in omogočiti USB - prenosa podatkov. Vem, da obstajajo backup zadeve pa ADB, ampak me zanima kakšna bolj praktična varianta, torej da novi telefon tako nastavim, da ga v primeru razbitja ekrana samo priklopim na PC in lahko poberem podatke z njega - da ni treba ničesar potrjevat na ekranu, ker ta 99% ne bo delal.

delaj si backup v oblakih... samsung ima svoj backup, pa google tudi... pa še namenske app imaš...
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.113
2.469
113
Nobenega zaklepanja ne smeš imeti vklopljenega, potem se načeloma da. So pa to pri Samsungu po moje namerno naredili, da se proda več zaslonov, z izgovorom na dodatno varnost. Ker prej si ga lahko odklenil z miško, tako, da si narisal vzorec, po zadnjih posodobitvah pa to ne gre več.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

B81

22. jul 2007
34.486
8.957
113
Že drugič sem sesul ekran telefona (mrtev zaslon in touch) in ker je ponovno prestar, da bi se ga splačalo popravljat, je največja škoda izguba podatkov - ne zgolj fotk in videov. PC sicer telefon prepozna, ko ga priklopim, ampak je mapa "prazna", ker ne morem odklenit ekrana in omogočiti USB - prenosa podatkov. Vem, da obstajajo backup zadeve pa ADB, ampak me zanima kakšna bolj praktična varianta, torej da novi telefon tako nastavim, da ga v primeru razbitja ekrana samo priklopim na PC in lahko poberem podatke z njega - da ni treba ničesar potrjevat na ekranu, ker ta 99% ne bo delal.
S tem si poskusil?


Sam sem tako rešil, ko sem razbil steklo.
 

bluub

Fizikalc
9. jan 2008
669
31
28
Če ima mobi usb-C, mogoče probaš preko usb-C priklopiti eksterni monitor in miško, ker avtomatsko naredi screen mirror, ali pa Dex način.
 

Morgoth

Majstr
27. sep 2018
752
870
93
Če imaš usb c 2.0 ne bo to delalo. Hdmi over usb podpira šele usb 3.0.
Usb 3.x imajo v glavnem samo dražji modeli. Pri Samsungu npr serija S to ima, serija A pa nima.
 

B81

22. jul 2007
34.486
8.957
113
Ja to je ravno to, o cem govorim. Ampak meni je fingerprint delal, spodaj ni bil razbit. Kako bi odklenil brez teg, ne vem.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Meni se koledar, stiki, itd. sinhronizirajo v oblak. Appe nastavit ni problem, če bi sesul telefon. Fotografije se mi samodejno sinhronizirajo na Onedrive. To je to.
Moraš pa o tem razmišljat malo prej, preden razbiješ telefon.
Če je cloud preveč scary in bav bav, pač delaj full backup enkrat tedensko na računalnik.
 

navihancek

Pripravnik
28. dec 2020
8
26
13
Nabaviš si konverter, s katerim lahko v USB-C port na telefonu vtakneš navadno PC tipkovnico. Mogoče si ga dobil že kdaj s kakšnim telefonom. Na kakšnem drugem telefonu stestiraš, katera kombinacija tipk na PC tipkovnici te pripelje do zaslona za vpis PIN-a (v kolikor imaš vstop zaščiten s PIN-om). Na mojem Samsungu sem 2x pritisnil neko številko (najbrž bi delovala poljubna tipka). Potem vpišeš PIN in enter in telefon se odklene (moj se zatrese in spusti nek zvok). Potem ga hitro preklopiš na USB kabel, ki je povezan z računalnikom in lahko vidiš in prenašaš datoteke.
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.819
204
63
Slovenija
Da malo ukradem temo, imam stari Galaxy S7, crknil ekran, telefon še dela. Kako ga lahko resetiram/zbrišem preko PC-ja?
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.258
150
63
V LJ je en servis, ki ti za 50 EUR montira rabljen ekran na marsikateri telefon... Če so podatki pomembni pač reskiraš ta znesek in usposobiš telefon