Kako priklopiti Samsunga na PC preko USB?

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Priznam, da so sedaj nikoli nisem počel tega. Kontakte imam na SIM kartci in na telefonu in tudi, če se telefon sesuje, mi kontakti ostanejo.
Ker pa je z Androidom prišlo na telefon ogromno ostalih zadev (fotke, filmi, glasba, ...), bi bilo pametno zadevo arhivirati na računalnik.

Torej priklopim Samsunga preko USB na računalnik, in valda se ne zgodi nič. Računalnik ga sploh ne zazna. Potem nekje preberem, da je potrebno instalirati Kies. Ali res ne gre enostavneje, recimo tako kot priklop zunanjega diska ali čitalca kartic?
Kako se vi lotevate te zadeve?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.771
626
113
Na Androidu idi v nastavitve USB povezave in nastavi na mass storage (ali kar pač je na voljo). KIESa za enostaven prenos fajlov ne boš potreboval.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Citat:
Uporabnik philips pravi:
Na Androidu idi v nastavitve USB povezave in nastavi na mass storage (ali kar pač je na voljo). KIESa za enostaven prenos fajlov ne boš potreboval.
V čem je sploh fora KIESa, na kratko, da vidim kaj zamujam?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.771
626
113
Nimam Samsunga, tak da točno ne vem. Mislim pa da se med drugim uporablja tudi za update firmware. Preberi na: http://en.wikipedia.org/wiki/Samsung_Kies

Za navadno prenašanje datotek pa ne boš potreboval nobenih dodatnih driverjev in software. Pač mass storage kot vsak navaden USB ključ.
 
22. jul 2007
12.827
1.319
113
123
ali pa ta program imaš še čas do 9.00 klik
ali pa naloži airdroid in delaš vse preko wi-fi
 
Nazadnje urejeno:
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
Imam Samsung Galaxy Tab2 tablico. Ugotovil sem, da računalnik ne prepozna tablice na vseh USB priključkih, ampak le na nekaterih. Ko priključiš tablico na PC, se ti spodaj desno (govorim za mojo tablico) prikaže znak za USB in če pritisneš na njega, se odpre okno, kjer je možnost dveh nastavitev: MTP in PTP. Povezava mi deluje, če je vklopljena možnost MTP.
Se opravičujem! Spregledal sem, da je govor o telefonu, ne pa tablici!
 
Nazadnje urejeno:

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.713
79
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Kies je program preko katerega lahko prenašaš in urejaš fotke iz gsm-ja na comp ... jst ga ne uporabljam, telefon priklopim kot večpredstavnostno napravo oz. kot "zunanji disk", moraš pa to omogočiti na telefonu.
wink-1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
telefon na pc prklopim samo, če se z romi in rootom igram. Vse ostalo kopiranje, backupiranje pa delam po luftu.
air droid, xplore file manager... Gre čist dost hitro, nobene jebe s kabli in gonilniki