Priklop zunanjenga (trdega) diska na Androida

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Ali je kdo že uspel priklopiti zunanji trdi disk na androidno tablico ali telefon in kako?

Moje izkušnje:
Na dve moji napravi, telefon Samsung Galaxy S3 (ICS 4.3) in tablico LG G PAD (JB 4.4) s pomočjo USB OTG kabla brez problema priklopim katerikoli USB ključek (največji, ki sem ga preizkusil je bil 64GB), zunanjega diska pa mi nikakor ne uspe. Pa sem pozkusil z diski, ki potrebujejo dodatno napajanje (MyBook), kot tudi s tistimi, ki na PCju dodatnega napajanja ne potrebujejo: ChiliGreena 1TB sem napajal preko vgrajenega dodatnega konektorja, Toshibo 1,5TB in Passporta 2TB pa z Y USB OTG kablom.

Obe androidni napravi sta prepoznali Passporta in MyBooka, ki sta formatirana v NTFS (žal pa zaradi NTFS ne tudi podatkov), oba druga diska, formatirana v FAT32 pa androida nista zazanala. Sem sklepal, da je problem v velikosti "clustrov", pa sem ChiliGreena nato formatiral v FAT32 z vsemi možnimi velikostmi clustrov, pa ga androida še vedno nista prepoznala.

Torej, kaj delam narobe, oziroma, je tak priklop sploh možen?
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Ni kriv file explorer, žal! Nič ne pomaga, če diska android ne zazna.

Bi bil pa zelo vesel, če bi mi sporočil katero verzijo androida si imel takrat na S3 in kako je bil formatiran zunanji disk ter kako si ga napajal?
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
Ufff, slaba. Težko ti povem.. Os je bil 4.2.2., kk je pa disk sformatiran, pa nimam pojma, ker ga trenutno nimam pri sebi..
Bom probal doma še z Note 3, da vidm če laufa, pa popoldne sporočim, ql ?
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.654
29
48
58
Horjul
Jaz sem na tablico ASUS TransformerPad TF300 priklopil trdi disk v velikosti 1Tb preko vhoda USB in mi ga je prepoznal in lahko sem brskal po njem.
 
22. jul 2007
12.816
1.318
113
123
Evo ravnokar testiral z chipšit 2 leti star goclever tablico android 4.0 z lahkoto prepozna 2TB zunanji disk-zunanje napajanje formatiran v NTFS.
Na tablici uporabljen program solid explorer, verjetno bi šlo tudi z kakšnim drugim file managerjem, originalni gor naložen program ES file explorer pa ne vidi diska, kaj posebno pa se tudi nisem poglabljal z njim zakaj ne gre.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
za ntfs usb ključek uporabljam prvo aplikacijo.
https://play.google.com/store/search?q=paragon%20ntfs

probaj še kero drugo.

Saj s ključki nimam nobenih težav, ključke (preizkusil sem do 64GB) lahko berem in nanje pišem brez problema! Problem se pojavlja pri zunanjih trdih diskih (preizkušam 1, 1.5 in 2 TB), pa naj bodo FAT32 ali NTFS - ne bereta jih ne S3 (ICS 4.3) in ne LG G PAD (JB 4.4).
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Žal ne delujejo (ne na LG G PAD in ne na S3) ne taki z zunanjim napajanjem (kot WD MyBook) in ne drugi (kot WD Passport), ki jih napajam preko USB OTG kabla z dodatnim konektorjem za napajanje (Y USB OTG kabel).