Smart STIKALO

Alko_man

gps navigator
26. avg 2007
972
1
18
Pozdravljeni,

ker sem pred kratkim nabavil nekaj pametnih vtičnic, ki jih lahko krmilim preko GSM in dela vse odlično, sem se odločil, da vzamem še pametno stikalo za vklop in izklop luči.
Tukaj pa nastane težava.

Vzel sem Tellur wifi smart switch stikalo. Skratka, v klasičnem dvojnem stikalu imam samo tri kable (fazo, kabel za luč 1 in kabel za luč 2). Na pametnem stikalu pa imam (kot se vidi na sliki) L, L1, L2 in N. Priklopim fazo na L in druga dva kabla na L1 in L2. Ozemljitve na stikalih nimam. Po diagramu v prilogi in opisu sodeč (rdeči tekst) mora biti priklopljena tudi NULA.

Mi lahko kdo svetuje, kaj je za storiti :) Prodati?
Namreč ne zgodi se nič, se pravi tudi fizično s pomočjo touch gumbov ne morem prižgati luči.

lp
 

Priponke

  • stikalo.png
    stikalo.png
    183,7 KB · Ogledi: 369
  • EN_Instalation-guide_Wifi-Switch-edit.pdf
    1,3 MB · Ogledi: 253

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
815
113
iz razdelilne doze do vtičnice potegneš manjkajoči N. Stikalo je namreč naprava, ki za delovanje potrebuje elektriko - tudi, ko je luč ugasnjena. Brez tega bodisi dela samo, ko je luč prižgana (torej lahko ugasneš) ali pa se zanaša na šibek tok, ki ga lahko pošlješ skozi luč, ne da bi ta zasvetila (tudi s pomočjo dodatnega kondenzatorja vzporedno s porabnikom). No, tvoje stikalo je pošteno, zahteva fazo in ničlo, torej mu pripelji ničlo. V večini primerov ni težko, v ostalih pomaga prijatelj z zajlo ali celo električar.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Seveda vse skupaj pade v vodo, če imaš še “klasično” gradnjo in “ploščate kable” pripeljane pod ometom - potem ali štemanje (z malo sreče morda samo vrtanje čez zid, ker je na drugi enojno stikalo, do katerega vodijo 3 žice) in prevzeva v dozi ali pa nakup “goljufivega” stikala (“no-neutral”), kar pa zna pomeniti, da rabiš dodatni app (drugi ponudnik).
Slednje (dvojno no-neutral) je danes končno prispelo in bom čez vikend montiral in poročal.
Dejansko pa čakam na eWeLink rešitev (imajo sicer sedaj končno enojno no-neutral) jaz pa rabim 2-3 dvojna).
 

Alko_man

gps navigator
26. avg 2007
972
1
18
Ja, res je... imam mogoče srečo, da je ta stena iz siporexa in točno nad stikalom tudi razdelilna doza. Mislim, da bom kar vrezal v siporex kanal za 1 kabel in potegnil nulo iz doze. Na koncu zakital in prebarval...

Če je možno kakšen link do no-neutral zadeve, če dela ok?
 
22. jul 2007
12.767
1.299
113
123
Super, samo bo potrebno še v vsakem primeru doze menjat, katere že pašejo od TEM-Čatež?
Enkrat je že bilo omenjeno, pa sem pozabil.:confused:
 

Alko_man

gps navigator
26. avg 2007
972
1
18
Sem nabavil GIRIER-ovo stikalo 2 polno NO NOUTRAL in načeloma deluje ok. Ampak mi na enem kablu, kjer imam vezanih 5 LED žarnic NO DIMM (12W) te žarnice po priklopu utripajo. Na drugem kablu stropna luč z enakimi LED žarnicami deluje OK.

Še zapis iz strani:
NOTE
1. Support most of lamps. We suggest to use over 5W LED lamp for L1. Not support dimmable lamps.
2. The capacitor must be connected with L and N of the lamp of L1. Not behind the switch.
3. This smart switch only works with 220V

Zgleda, da bi moral vezati še ta kondenzator, ki sem ga dobil zraven.
element.jpg


Glede na to, da imam žarnice v knaufu, me zanima, ali lahko to vežem pred prvo žarnico, ki jo seveda lahko vzamem iz ohišja. In na kakšen način?

Hvala!