Vezava stikala za luč / nadstrešek ?

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
In kaj je narobe z dovodom direktno v dozo stikala? Povsem običajna zadeva, če pride dovod od spodaj. To me res zanima, če že bluziš.
V osnovnem vprašanju nisi nič rekel od kje gre dovod.

Ni panike...

Prva shema vezave ki jo je postal Gargy je dovod od zgoraj ,od strani , oziroma recimo pod stropom...

In moj odgovor na to vezavo je bil takoj ,da to je pa to kar iščem.

Se pa popolnoma strinjam da v primeru dovoda od spodaj se situacija spremeni.
Kot sem zapisal ,odvisno od smeri dovoda,razporeda stikal ,porabnikov.
v mojem primeru je sigurno najbolj smiselno uporabiti samo en kabel ,oz dve žici od stikala navzgor do razdelilne doze ,tam pa potem povezati skupaj z dovodom in naprej na luč.

Bistveno je ,da sem dobil kar sem želel .



lp
 
Nazadnje urejeno:

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Alter. Iz pizde kozolc (ali kapelca). V sosednji temi pa doktorat iz tega ali je termostat še dober ali ne, še mal pa bo isti avtor spraševal zakaj mu je poleti vroče. A komunisti so že bili kaj omenjeni?
Nekje v tretji ali četrti temi pa berem(o), kako so naši politiki nesposobni.
bonk.gif
Hmmm..... Saj nam gre še kar dobro pravzaprav.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Sicer je k sreči ta tema zamrla, ampak...
Najbolj presenetljivo je, da je OP dejansko dobil konkreten odgovor. Takoj za tem pa dejstvo, da toliko alterašev v temah o POP TV in naročnini trdi, da tega sploh ne gleda.

Ker vzorec je čisto POP TVjevski. Človek bi napeljal kabel, pa se usujejo nasveti, "ne počni tega doma", "umrl boš, in to v najboljšem primeru" itd.

Kot je bil včeraj v POP TV na začetku dnevnika "nasvet" kolesarjem, naj se zaradi ledu ne odpravijo na ceste. (Jasno, kolesar, ki bi se v tem času odpravil na cesto, je najverjetneje preživel vso zimo in sneg in led in ostalo in ga yet another day ne bo ubil.) Pompozni populizem.

Damn.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Dobil je konkretni odgovor v stilu "štrom za telebane" in niti tega ni razumel. Torej, če niti tega ne razume, potem bolje, da ne dela.