RaspberryPI

22. jul 2007
12.794
1.313
113
123
Če se bo še kdo igral z malino 3, si lahko gor naloži IOT verzijo androida in dobi aplikacije na google playu za IOT
wink-1.gif
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Bolj kot gledam tele projekte... Vsak bi neki delal na šminki, kar je seveda super, folk zagrabi, po tem pa spaba volja ker je treba znat tudi nekaj z elektroniko. Zal, dokler ne bo kit kompleta mislim da tale PI zadeva ne bo zazivela. Se mi pa zdi vsekakor hvale vredno, da so tako na siroko zastavili projekt (komeksen front-end, elektronika, FW...)
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Jaz sicer nimam pojma o varjenju piva, ampak kruh si pa služim z industrijsko avtomatizacijo... Jaz bi se lotil z RPi in CodeSys, povezava preko EtherCat z vmesnikom od Beckhoffa in nato dalje z namesnkimi I/O moduli. Z kakšnimi poceni TouchScreeni in ustreznimi bloki v CodeSysu.
Morda se za hec spravim, če mi kdo pove postopek
smile-1.gif
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Saj ni toliko problem, kako bi zakompliciral zadeve, ampak kako bi naredil sofisticirano stvar, ki pa bo še vedno preprosta za razumevanje in izdelavo ter ne (pre)draga
467716-post_slo.gif


(pa ne razumi narobe, tudi jaz se preživljam z avtomatizacijo, samo po tem, ko sem enega pravnika spravil od tega, da se kabla ni pritaknil, do tega da zdaj zlota 5 modulov na arduino, razumem da vsak pač "iz nule" z elektroniko delat ne more. Sploh kaki Uber softweraši
aplauz.gif
)
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Nekaj takega sem imel v mislih...

https://www.youtube.com/watch?v=JAKm7Lg77uw

Kar mene pri RPi moti - če se recimo odločiš z pisanje preko pythona - hitro postane nepregleden. Tukaj CodeSys zmaga s svojim industrijskim (beri preprostim, grafičnim) pristopom. In če se že v startu odločiš za modularen pristop, potem razvijanje v vedno večje in kompleksnejše sisteme ni noben problem.

Cena je pa seveda relativna. Koliko je kdo pripravljen odštet za avtomatiko? eni bi to radi naredili z po možnosti 5€ vredni Pi Zero, pri SSR pa bi iskali poceni robo iz Kitajske. termometer stekleni... Sam mislim, da bi se dalo sistem spravit skupaj za manj kot 500€ za avtomatiko in pač koliko ostalo znese (SSR, termometri 4-20mA, morda senzor pritiska, pretoka, grelci, ventili).
 

ArcaneWater

Pripravnik
9. dec 2016
115
1
18
Evo sam sem se že lotil svojega projekta, izdelujem si svojo skripto/stran, Plan je da bi v sistemu določil recept katere je možno vnaprej dodajat, in potem nekako polavtomatizirano oziroma avtomatizirano izvajal po metodi HERMS. Stvar pišem v Pythonu(Django) sporočim pa ko kaj več nastane, trenutno imam postavljeno osnovo dodajanje receptov, hmelja, ječmena, opreme itd sedaj pa na bokj zahteven del :D
 

guliver

Pripravnik
18. feb 2016
573
0
16
Ali je kdo morda uporabil za BrewPi setup Arduino Mega 2560 plato?

Meni ga nikakor ne uspe "oživeti" v BrewPi kombinaciji, čeprav dela na Raspberry-u. Danes sem zasledil še, da menda ni podprt s strani BrewPija...
 

guliver

Pripravnik
18. feb 2016
573
0
16
Pa .... šel sem standardno instalacijo BrewPi-ja in se zadeva ustavi na delu, ko se update-a Firmware (updateFirmware.py).

Konkretni problem je tu:

#####
pi@rpi /home/brewpi/utils $ sudo python updateFirmware.py
Stopping any running instances of BrewPi to check/update controller...

Checking current firmware version...
Jan 30 2017 20:35:26 Opening serial port
Jan 30 2017 20:35:36 Errors while opening serial port:
Could not find compatible serial devices

Unable to receive version from controller.

#####

Potem sem našel pa še tole na webu, da Mega 2560 ni podprt s strani BrewPija:
BrewPi Wiki ....

Zdaj pa razmišljam, da bi investiral 5€ v UNOta ...

Aja, še to: preko Arduino IDE-ja dela Mega normalno in se ga da programirati ... težave z njim ima očitno samo BrewPi....
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Ok, torej ti Raspberry naloži zadeve na Mego? Hja, če ni podprto, ne bo šlo, ker je response plate drugačen na nivoju bootloaderja. Verjetno je sicer samo pramater za popravit/dodat, kar se tiče periferije je Mega mnogo močnejša plata. Če pa ne rabiš več kot uno/mini pro se mi pa zdi malo odvečno kompliciranje [ne vem, kako je na nivoju linux aplikacije to rešeno] Bi ti kakega ponudil, pa zdejle nisem več 100% da imam še kakega na zalogi, je šlo par projektov "ven"
smile-1.gif
(če pa rabiš pa povej in ti javim prihodnji teden ko bom doma, če si kitajci bli kaj pridni...)

Lp
 
Nazadnje urejeno:

guliver

Pripravnik
18. feb 2016
573
0
16
Ne bi kompliciral s tem, da Mego pripravim do tega, da bo furala BrewPi. Se mi ne da toliko po črevih brskat, ker bom verjetno preje obupal in nabavil UNO ... Zato bom verjetno kar takoj šel na UNO, da ne izgubljam časa in ne kompliciram ...
smile-1.gif


Ah do druzga tedna bomo pa že počakal ...
aplauz.gif
 

guliver

Pripravnik
18. feb 2016
573
0
16
Citat:
Uporabnik Odisej pravi:
Ok, torej ti Raspberry naloži zadeve na Mego? Hja, če ni podprto, ne bo šlo, ker je response plate drugačen na nivoju bootloaderja. Verjetno je sicer samo pramater za popravit/dodat, kar se tiče periferije je Mega mnogo močnejša plata. Če pa ne rabiš več kot uno/mini pro se mi pa zdi malo odvečno kompliciranje [ne vem, kako je na nivoju linux aplikacije to rešeno] Bi ti kakega ponudil, pa zdejle nisem več 100% da imam še kakega na zalogi, je šlo par projektov "ven"
smile-1.gif
(če pa rabiš pa povej in ti javim prihodnji teden ko bom doma, če si kitajci bli kaj pridni...)

Lp

Daj mi samo povej, če uporabljaš cenejše kitajske klone, ki imajo CH340 USB kontroler? Če da, ali si imel kaj problemov z nastavitvami?
 

anze92

Pripravnik
23. dec 2015
178
12
18
To maš napačen port nastavljen, jaz sem tut pri megi moral ročno popravit port v programu.
 

guliver

Pripravnik
18. feb 2016
573
0
16
Mega2560 ni podprta na BrewPi-ju. Sem dal vmes UNOta gor in dela ko šus ...

Kateri port si imel pa v mislih? Če misliš na /dev/ttyA..0, je bil pravilno nastavljen (tudi ArduinoIDE je jelal B.P.).
 

guliver

Pripravnik
18. feb 2016
573
0
16
Hvala za ponudbo, vendar ni panike, ker imam eno UNO na posodo, dokler moj ne pride. Če bo pomanjkanje, se pa oglasim ...
 

Bolfenk2020

Pripravnik
16. dec 2014
299
0
16
Maribor
www.facebook.com
Če koga zanima - CraftBeerPi scena ... fantje se kar trudijo ;-)

https://www.facebook.com/groups/craftbeerpi/

Sam se ze takooo dolgo zraven spravljam, da me je kar sram.
Vedno nek izgovor (rojstvo sina - mali dojencek;-) ... ni cajta, pa v krizu me vseka - ne mores, pol grem s tamalo smucat in mi ob tem ko pazim na njo, potegne njenobsmuco pod mojo in [cenzura] ga, gre koleno... spet poskodba... Vmes je treba kaj zvarit... in je leto naokrog.

Ja, nic. Danes zacnem. Imam nov Raspberrypi 3, 2 gre za risanke. Probal bom sestavit po craftberrpi (namesto ssr-ov bom dal navadne releje, za zacetek)... pa da vidimo.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Če je krmiljenje relejev (grelcev) PWM, potem ti bodo navadni releji zelo hitro crknili...