Računalnik se samodejno ugaša

Dwayne

Pripravnik
22. avg 2007
357
0
16
Maribor
Vem, da bo na moje vprašanje najbrž zelo težko dati odgovor, pa vendarle moram dobiti še vaša mnenja.

Včeraj sem v kišo dodal še eno komponento (nov dvd pogon) in notranjost kište by the way še malo posesal. Nato sem zagnal računalnik in začel z nekim delom. Po cca 30 minutah se je računalnik naenkrat ugasnil. Izgledalo je tako, kot da bi zmanjkalo toka.

Nato sem računalnik zagnal še parkrat nakar se je ugasnil v rekordno hitrem času (minuta-dve). Še enkrat sem pregledal kišto, dal novo komponento ven, misleč da jo morda računalnik ne prebavlja, nakar se je problem še kar ponavljal.

Sedaj tipkam to v upanju, da ne bo pred submitom posta še enkrat crknil.
pozdrav.gif
Torej ugasne se iznenadno. CF.

Študiral sem, da bi bila mogoče varianta, da sem med sesanjem kakšno vezje poškodoval, ampak pol najbrž sploh ne bi delovalo. Pa še previdno sem sesal. Porkodio.

A ve kdo kaj bi lahko bil problem?
 
Nazadnje urejeno:

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Kolk močen napajalnik imaš, pa kakšne komponente.... sem imel podobne simptome zarad zjebanga napajalnika.
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Je mogoče krivo pregrevanje? Tudi meni občasno crkne. Npr., ko sem enkrat poizkusil zagnati igrico (se ne spomnim katero), ki je zahtevala malo več od grafične kartice in procesorja so najprej na veliko začeli ropotati ventilatorji potem pa se je z klikom ugasnil. To ne pač ni motilo, ker računalnik ni namenjen za igrice in se tako še naprej držim daleč od njih.

Me je pa zmotilo, ko sem želel narediti backup diska, da bi zaradi te napake nesel računalnik na servis in se je pri kopiranju zgodilo isto...

Torej lahko morda kdo pomaga tudi meni (sem pristavil piskrček).
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
28
48
tud jaz mislim, da je napajalnik prešvoh

ko sem si jaz dokopil trdi disk in hladilnik za procesor, se mi tud računalnik ni več zagnal
 

Dwayne

Pripravnik
22. avg 2007
357
0
16
Maribor
@wacko, @nobody

ker sem na tem področju totalni analfabet, bom kar prepisal podatke z ohišja.

MB ASUS A7V8X/LAN, 266M FSB Skt.A ATX VIAKT400/VT
CPU AMD Athlon XP2100+ Boxed 266 MHz
VGA AGP Gainward GeForce4 MX-440, 64 MB DDR 5.0 ns
RAM PC2700 333MHz Transcend
+ohišje midi 300W

Ne sanja se mi, če ste s tem dobili podatke o napajalniku, če ne mi dajte navodila kako to pogledam...

@ tis

tudi men se računalnik ugasne s klikom. Dobil sem še eno informacijo, da bi razlog temu bilo lahko pregrevanje. A se da na netu dobiti kakšen programček, s katerim bi preveril ali se računalnik pregreva? Ventilator recimo - dela, ne vem pa če je z normalno (potrebno) hitrostjo.

Sicer pa ne vem zakaj bi se še pregreval, saj sem DVD komponento odstranil... vse je tako kot je bilo prej, kar se hardwarea tiče. Ugaša pa se še kar.

Pa hvala vsem za kakršnekoli koristne informacije.
 
Nazadnje urejeno:

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Citat:
Uporabnik tis pravi:
Je mogoče krivo pregrevanje? Tudi meni občasno crkne. Npr., ko sem enkrat poizkusil zagnati igrico (se ne spomnim katero), ki je zahtevala malo več od grafične kartice in procesorja so najprej na veliko začeli ropotati ventilatorji potem pa se je z klikom ugasnil. To ne pač ni motilo, ker računalnik ni namenjen za igrice in se tako še naprej držim daleč od njih.

Me je pa zmotilo, ko sem želel narediti backup diska, da bi zaradi te napake nesel računalnik na servis in se je pri kopiranju zgodilo isto...

Torej lahko morda kdo pomaga tudi meni (sem pristavil piskrček).

Tole diši po bad sectorju na trdem disku (sploh če ti crkne ko delaš samo backup)... Se mi je že 2x disk zjebal in so bile podobne težave, da se je ob določenih aplikacijah računalnik resetiral ali zamrznil (isto klikne, verjetno ker glava preskoči).
Ob pregrevanju komponent meni nikoli ni nič klikalo... pri grafični mi zamaže sliko ali pa se preprosto ugasne. Ropotanje ventilatorja je pa verjetno zaradi avtomatske regulacije števila vrtljajev...

Ti predlagam, da pomembne podatke čimprej prekopiraš nekam na varno...

@ Dwayne

Z Everestom lahko pomeriš temperature na procesorju, matični in disku.

Mislim da bi tale napajalnik moral biti dovolj, če deluje brezhibno... čeprav se mi še vedno zdi, da je nekaj z napajalnikom, ker pregrevanje procesorja/grafične s tem nima kaj veliko. Sploh pa se ti zaradi pregrevanja ne bi enkrat ugašal po pol ure drugič pa po 2 minutah.
Tako da... jst bi reku, da je napajalnik oz majhna verjetnost da bi disk kaj jamral.
 
Nazadnje urejeno:

Dwayne

Pripravnik
22. avg 2007
357
0
16
Maribor
Everestovo poročilo mi je vrglo naslednje vrednosti (pod razdelkom Senzorji)

Temperature:
Osnovna plošča 29 °C (84 °F)
CPU dioda 78 °C (172 °F)


V mejah normale ali ne?
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
28
48
napajalnik maš 300W

kupi napajalnik LC550W

bo delalo brez problema
 

redorange

Fizikalc
6. avg 2007
1.283
0
36
44
terra rossa
bojanm.blog.com
Praviš da si dal DVD pogon noter. Kar razumem je od takrat ko se ti ugaša.
Po mojem bo ravno tisto, ker imam enak problem. Odkar sem dal nov TEC DVD-R, se mi isto kot tebi kar ugasne, kot da bi elektrike zmanjkalo. Probaj ga izključit in boš potem videl kako ti dela rač.

lp
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Pri meni je sistem precej "toplejši"
Ime osnovne plošče Gigabyte 965P Series
Chassis Intrusion Detected Da

Temperature
Osnovna plošča 44 °C (111 °F)
Procesor 78 °C (172 °F)
GPU Diode 59 °C (138 °F)
WDC WD2500KS-00MJB0 [ TRIAL VERSION ]

Ventilatorji
Procesor 2377 RPM
 

Dwayne

Pripravnik
22. avg 2007
357
0
16
Maribor
@redorange

moj DVD je druge znamke, ampak kot sem že rekel sem ga odstranil (že včeraj) iz škatle, pa se še vedno ugaša. Računalnik sem imel izklopljen iz elektrike celo noč... pa ni nič pomagalo.

@vsem
Torej očitno ni stvar v pregrevanju... Grem te dni po nov napajalnik pa bom poročal, če smo ga pozdravili.
 
Nazadnje urejeno:

tomi

Guru
1. sep 2007
17.981
9.098
113
39
MB
daj poglej še v biosu temperature, ker everest bol tak pokaže to .. vsekakor pa to da maš skor 80°C pa glede na to da si verjetno zagnal samo everest, torej je komp v idle takorekoč pa tak vroč to ni ok
evil.gif
 

iceman47

Pripravnik
29. jan 2008
194
0
16
89
dežela leda, brrrrrrrrrrr
ksz

Nevem kakšne compe imate vi, ampak jaz imam v svojem 2 pogona+ disketnik, 2 diska+ vse normalne stvari ki zraven pašejo+ nek 8 al 9cm ventilator. Comp je prižgan nekje vsaj 12h na dan, pa se mi nič ne pregreva niti comp se ne ugaša sam. In comp je star nekje 7let
 

Dwayne

Pripravnik
22. avg 2007
357
0
16
Maribor
Računalnik je spregovoril....


... resno mislim. (poslušaj priponko)


Skušal sem zagnati računalnik nakar je zečel ženski glas v nedogled nekaj govoriti ..... System!)/"=Q$/Q#$=(Q&$

Je že kdo slišal kaj takega, kaj bi to lahko bilo?
 

Priponke

  • 219805-wtf.mp3
    131,8 KB · Ogledi: 288
Nazadnje urejeno: