Računalnik mi je zaklenil prtljažnik

Batate

hepan
21. jul 2007
240
0
16
Naslov pove fse, nea morem ga ofnit pa da s pajserjem probam. Gre za Citroen Xsara 2001. Na armaturki mi sveti ona rdeča lučka za odprte vrate pa na displayu piše "boot lid open", kar pa seveda ni res, ker je stvar zaprta in zaklenjena. Problem je tui, ker se zaj celega avta nea da zaklenit (ko zaklenem, se sam takoj odklene), ker pač misli, da je neke odprto ostalo.

Sn odklopil akumulator (saj tak se računalnik resetria, ne?) pa ni pomagalo. Peljem te na servis, popravijo, čez kaki teden spet isto. Prejšnji lastnik je imel isti problem ampak ko so zamenjali zadaj ključavnico, je fse normalno delalo pol leta. Pa grem še jaz zamenjat še enkrat, stvar dela dva dni, zaj me pa spet hebe na pune.

Zanimivo je, da se fsake toliko med vožnjo lučka za odprta vrata na hitro izklopi pa te spet vklopi (zram pa oni opozorilni pisk), pa se spet izklopi... ko da bi bil kaki kontakt fuč pa tak malo na radnom pošilja signal za odprta vrata pa s tim zmede računalnik. (računalnik so sicer takrat pri prvi menjavi ključavnice tui na servisu testirali pa je izgledalo, da mu nič nea fali, tak da je najbrž res kontakt kriv, čeprav se je takrat zadeva rešila z novo ključavnico kot sn že preje reko)

Kaj bi sicer še lahka bilo narobe, kaj se mogoče da še tak na hitro probat (sicer nisn ravno neki maher za avte), do zaj že na treh različnih servisih niso ravno trajno zrihtali. Kaki nasvet?

Za zmirom vaš, Batate
 

WhiteCell

Fizikalc
18. avg 2007
1.930
1
38
42
Kranj
Obišči stran
POglej kje imaš stikalo (tipko) za signal. poglej po robu dihtnge prtlažnika...pa na roko probaj pritisnit in glej kaj ti kaže na displeju....izgleda pa kot nek izrastek (lahko je tudi na samih prtlažnih vratih samo dvomim a vseeno preglej ) 0,5cm širok in 1-2 dolg.
ko ga pritisneš in če na displeju ugasne opozorilo je fuč stikalo. oz, če se da nastavljat slabo nastavljeno
 

Touge

Pripravnik
8. maj 2008
130
2
18
Poglej malo kontakte na ključavnici in senzorju za odprta vrata, da niso zarjaveli. Sm mel podoben problem na peugeotu 307, da se je prtljažnik enkrat odprl drugič ne
rolleyes-1.gif
in sem pol kar direkt kontakte zacinil pa ni blo več problemov.
 

Fe3

Thinc
13. avg 2007
1.054
16
38
55
Vzhodna Gorenjska
Veliko problemov z elektriko v zadnjih vratih nastane zaradi precvikanih žic v pregibu med vrati in karoserijo, tam v tisti črni rebrasti cevki.