Račun za telefon

panoramic

Fizikalc
20. mar 2010
1.837
0
36
A ni bila celo neka eu direktiva, da morajo operaterji postaviti limit in ko ga uporabnik doseže, ga morajo obvestiti? Ali to velja samo za roaming? Ne spomnem se zdaj točno.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.895
3.020
113
Pred časom je bilo po TV da v primeru takih porab ( oz. že veliko prej) najprej obvestijo lastnika in nato blokirajo prenos.
 

jagnjetina

Pripravnik
30. dec 2010
181
0
16
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Tisto vedezevanje je nekaksen kljub. Vsaj tako se je zadnjic neka zenska pritozevala. Vendar se je samo pritozevala da se kar dobiva sms -katere seveda zaracunajo, kljub temu da je samo enega poslala.
Sicer pa so tudi taki sms zavedeni, vsaj zdi se mi.

tile smsi so po 2,49 € ! Veš koliko ti jih morajo poslati da prideš do te cife ? uffff....ne ne ni šans da bi blo to!
bonk.gif
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Nisem še slišal za virus za win mobile 6.5, ki bi znal sam poklicat na eno slovensko 090 cifro....
Tudi sms, in ti klubi ne morejo bit. Očitno je, da je nekdo MORAL klicat na to cifro. Naj se preveri kdaj se je klicalo, po kak dolgo in kolikokrat. In pol že vidiš, al je blo v času službe, al zvečer in kje si bil takrat itd... Tu zaj ne moremo bit nevem kolko pametni, ker nimamo nič materiala...

Je pa bedna/nepoštena poteza to od simobila, da ne javi ogromne porabe.
crazy1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Citat:
Uporabnik badguy777 pravi:
Nisem še slišal za virus za win mobile 6.5, ki bi znal sam poklicat na eno slovensko 090 cifro....
Tudi sms, in ti klubi ne morejo bit. Očitno je, da je nekdo MORAL klicat na to cifro. Naj se preveri kdaj se je klicalo, po kak dolgo in kolikokrat. In pol že vidiš, al je blo v času službe, al zvečer in kje si bil takrat itd... Tu zaj ne moremo bit nevem kolko pametni, ker nimamo nič materiala...

Je pa bedna/nepoštena poteza to od simobila, da ne javi ogromne porabe.
crazy1.gif

Ker res večina virusov je tako sofisticiranih, da jih za 200EUR nikakor ne more nek osnovnošolec predelat tako da kličejo na številko novega "naročnika" virusa!
stupid-1.gif
V podzemlju se da tako stvar "kupit" za majhen denar (virus ki kliče na poljubno številko) ...

Sicer pa, številka je poznana, oseba ki stoji za njo tudi .. tako da samo še relacijo med piscem/modifikatorjem virusa in pa naročnikom rabiš pa imaš tudi plačnika previsokega računa!
zmaga.gif
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Ne vem sicer, kje si ti tolko slišal o kakeršnihkoli virusih za telefone, ampak ok.Bom poguglal.

Četudi je virus, ima od njega korist samo tisti, ki ima preko 090 linijo in stem se že delno razkrije.Tisti, ki pa zna napisat virus, pa verjemi, da ima dovolj logike, da ga raje sam uporabi in kasira, kot da ga za male pare da dalje.
 

masterr

Fizikalc
14. apr 2010
1.502
0
36
ok. Cerkno
Še dobro, d aimam brez naročnine, jaz sem se preko spleta prijavil na igre s svoj cifro in sem dobival sms, ki pa je vsak stal 2.5 evra, potem sem klical na simobil in so blokiral vse te nategavščine.

Če imaš tolk za plačat začni iskat odvetnika
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Lahko bi bil virus... Čeprav dvomim, da se da klicat na 090 v tujino, sploh pa brez predpone za določeno državo. Darko_sportline : javi kolko minut/ur je blo klicano na to cifro, da vidimo ceno/min.

http://www.ubergizmo.com/2010/04/windows-mobile-6-5-virus-makes-international-calls/

Uporabniki pa so ga dobili preko igre 3D Anti Terrorist.

edit: Je pa to "edini" virus, ki ti res naredi škodo( pustimo zaj podatke, ki jih takltak moraš met arhivirane, če so pomembni), tak da zadeva ni glih pogosta/običajna.Zato je tut malo znano.
 
Nazadnje urejeno:

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
a pa si že slišal za tak virus???? Sploh pa da bi klical na našo 090 linijo....

Prvič zgodbi ne verjamem, drugače pa izredno glup user.... Al pa si je kdo drug sposodil mobitel... Drgač majo vsi mobilni operaterji eno kvoto k potem bloknejo izhodne klice, zato se mi zdi zgodba neverjetna..
 

dobovsek

Fizikalc
27. nov 2008
1.121
1
36
predlagam da začnemo pobirat in mu pomagamo...
je kdo za?
ker na simobilu ne bo zrihtal a ma nič!
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.636
6.469
113
Ma sem prepričan, da je nekdo klical z njegove številke! Najprej naj preveri babo, ker babe so cepljene na te šlogarce in lahko da mu je klicala vsak dan, sedaj pa laže, ko je videla kaj je naredila ( govorim iz lastnih izkušenj ). na izpisku piše ura in če je bil ravno takrat na njej, potem je OK! Druga možnost je mogoče tisti tipi v centrali. Lahko da se kakšen kuratz tam konekta in kliče iz centrale. Bilo pred leti na Telekomu. Klicali sami zaposleni na Telekomu in drkali na tvoj račun. Jebeš virus, glupost!
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
KSZ

Tile pametni mobilniki imajo vsi logiranje klicev... in prostora za malo vec kot le zadnjih 10 klicev... Dobro bi bilo preverit, ce se v telefonu kaj vidi ...
 
Nazadnje urejeno:

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Tast je danes dobil klic iz Mobitela, ker se mu je poraba povečala iz cca 50 eur na 200. Tako da mi je tole res čudno.

Sicer mi je blo še bolj čudno od mobitela, ki je zelo na ostro povedal, da če račun za december ne bo plačan, da ga bodo jutri odklopili, valuta je pa jutri
smile-1.gif