Račun za telefon

Darko_sportline

Zelenc'
19. jan 2011
4
0
1
Pozdravljeni, imam naročniško razmerje in sem bil danes presenečen ko sem dobil račun za 4776.12€, vem, da nisem telefoniral več kot za 100€ čez cel mesec. Sem obvestil operaterja če je kakšna možnost napake na računu in preveri, pove isti znesek. Nisem hotel čakati zato sem se odpeljal na sedež in zahteval izpisek klicev, no vse skupaj je trajalo sicer kakšne pol urce a videl sem tel. številke 090, tega nisem klical, telefona ne uporablja nihče razen mene in sem znorel, ter povedal da tega ne bom plačal saj gre za napako. No dejali so mi, da je termin plačila napisan na položnici in da če v tem času ne plačam, bo prišel opomin, nato še eden in še eden, nato pa bodo zadevo, vkolikor ne bo poravnano predali sodišču. HALO! Kaj naj naredim?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.157
113
hm, ja poglej ure pa to, kdaj si klical, oziroma kdo je klical, kak pubertetni sin malo cupa cupa.
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Ðizs...
shocked-1.gif


Preveri najprej natančno kdaj so bili klici opravljeni, da za sigurno izločiš možnosti, če si ti je kdo "sposodil" telefon. (sodelavci za hec, otroci,...).
 

Darko_sportline

Zelenc'
19. jan 2011
4
0
1
ne nič nisem klical, žena je samo enkrat poslala sms na tisti 3883 vedeževanje, to je vse! to pa ne pride skor 5000€
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Hja, če so klici na izpisku, potem je nekdo te klice opravil. Ne glede na to, ali si bil to ti, žena, otroci... ali pa virus (nič novega, sploh če imaš t.i. pameten telefon).

Na tvojem mestu bi se poglobil v zadevo, če ne gre drugače pa se poskusiš s financami dogovorit nekaj v smislu obročnega odplačila. Če si do sedaj redno poravnal račune, bodo po moje toliko fleksibilni. Sicer pa adijo plača za naslednjih X mesecev.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Telefon je pa?

Večina sodobnih telefonov res lahko dobi virus, ki potem kliče naokoli .... če je telefon dovolj pameten potem je to čisto možno, če pa gre za neko staro sranje je pa težava drugje.
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.653
7
38
Ljubljana- okolica
Tole mi je nekako sumljivo.
Ker ponavadi mobilni operaterji v povečanju računa prej obvestijo oz se povežejo s stranko
Citat:
Mobitel:
»V družbi Mobitel že vsa leta skrbimo za obveščanje naročnikov pri pojavu povišanega prometa v skladu z obstoječim sistemom spremljanja t. i. tekočega prometa naročnikov, ki je opredeljen tudi v Splošnih pogojih uporabe storitev in je skoraj v celoti v okviru danih priporočil APEK-a.
Sploh pa če si prej imel 100€ potem pa 5000€, to je 5000% povečanje
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.342
5.854
113
pri taščici
Kolk pa pride tisto vedezevanje?
Tista o virusih skoraj ne verjamem. Razen da je ta virus naseljen v nekoga na dveh nogah.naj operater preveri kdaj so bili zadnji "sumljivi" klici! Te cez en messec caka se en vroc pozdrav?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Glede na to da uporablja Windows operacijski sistem .. kaj misliš?
grin1.gif


Vsekakor če ti je do sedaj delal strošek ti gaverjetno še naprej, probaj staknit kakšen antivirusni program oz. nadzornik za klice in potem poglej kaj se dogaja.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.342
5.854
113
pri taščici
Se enkrat preveri kdaj so bile klicane 090 cifre, ter se spomni kdo je takrat se imel dostop do njega.
Ce ga obracunajo po 2 evra na minuto je to prakticno eno uro pogovra dnevno na 090.
Da niso kake sms za BB posiljal in kaj podobnega.
Se upas narediti scann izpiska-tvoje podatke pac skrij.
Sicer pa res zanimivo da te niso prej obvestili o sumljivem racunu. Zadnjic je bil nekdo po tv ko so mu kljub pisni potrditvi visjega racuna odklopili gsm.
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.659
499
83
41
povsod malo
Citat:
Uporabnik x5x pravi:
Tole mi je nekako sumljivo.
Ker ponavadi mobilni operaterji v povečanju računa prej obvestijo oz se povežejo s stranko
Citat:
Mobitel:
»V družbi Mobitel že vsa leta skrbimo za obveščanje naročnikov pri pojavu povišanega prometa v skladu z obstoječim sistemom spremljanja t. i. tekočega prometa naročnikov, ki je opredeljen tudi v Splošnih pogojih uporabe storitev in je skoraj v celoti v okviru danih priporočil APEK-a.
Sploh pa če si prej imel 100€ potem pa 5000€, to je 5000% povečanje

Res nekaj ne štima pri tej zgodbi že zdavnaj bi ga mogli blokirat.

Možno, da je žena klicala vedeževanje po x na dan pa tega on ne ve.
Ko so pa klicali z mobitela o čudnem računu je pa rekla, da je vse ok.
Lahko pa je tudi kakšna fora z SMS klubi ko ti pošiljajo nazaj in ti zaračunajo.

O virusu pa ne verjamem posebno ker je 090 cifra.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.342
5.854
113
pri taščici
Tisto vedezevanje je nekaksen kljub. Vsaj tako se je zadnjic neka zenska pritozevala. Vendar se je samo pritozevala da se kar dobiva sms -katere seveda zaracunajo, kljub temu da je samo enega poslala.
Sicer pa so tudi taki sms zavedeni, vsaj zdi se mi.
 

B81

22. jul 2007
34.507
8.957
113
Koliko imajo tile na minuto? Izračunaj, če je sploh mogoče toliko zatelefonirat na mesec. (npr. 8 ur delaš, potem eno uro v avtu, recimo da 8 ur spiš.....)
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
ksz,

bed ... upam da uspeš urediti in ugotovijo, da je prišlo do napake.

Glede sms klubov, ki ti potem kar dnevno pošiljajo sms-e, znajo en sms računati tudi po 3 € pa ponavadi sms nima samo 160 znakov, ampak so skupaj kar trije sms-i, kar je takoj 9€.