Prva Liga - Supege - Jože Urankar

B81

22. jul 2007
34.567
9.004
113
No bomo vidli, zdqj se je še hrvatom zameril... to je glede na enake odgovore za vrsto reklamacij zrelo za kontrolo. Koliko kaj dela prometa?

Se bo našel nekdo, ki bo razkiral jurja in poslal nekam v Nemčijo ali kam drugam in tam dobil odgovor.
 

B81

22. jul 2007
34.567
9.004
113
Kakšno kontrolo?
Saj je vse po propisima.


Še en keyboard warrior. No dej, najdi se in razkiraj jurja.
Nimam nikol tezav s cotami in obutvijo. Ce ze imam vrzem vstran in kupim druge.

Si sploh prebral clanek? Premalo zavezane vezalke je on ocenil iz dnevne sobe, ne me jebat no.

Me zanim, kaksno porocilo napise, ko prava oseba reklamira.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.528
9.219
113
In? Tip se podpisal kot s.p. in to je to. Ni se podpisal kot cenilec. Ti bi mu pa kontrolo pošiljal. :valjamse:
Osebno raje kot da zmečem denar za neke cenilce, lepo napišem strukturiran post z OBJEKTIVNIMI dejstvi (fotografijo računa, superg, odgovora, kronologijo) in vso dokumentacijo in ga objavim kjerkoli je možno. Rezultati so lepo vidni. Kar nekaj oseb se je tukaj pofočkalo, ki gredo pomerit v te trgovine, potem pa kupijo drugje. Enako naredim sam. Z UŽITKOM. Malo mi je žal le za prodajalce tam.
Potem bi pa še poslal link na mail od podjetja in jim napisal, da s takim podjetjem v prihodnosti ne nameravam imeti nobenega odnosa več, razen da bom vsem OBJEKTIVNO podal izkušnjo z njimi. Če (in koliko časa) jim ta (sodelovanje s “strokovnjaki” in nategovanje strank) poslovni model uspeva, pa naj sami ocenijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

B81

22. jul 2007
34.567
9.004
113
In? Tip se podpisal kot s.p. in to je to. Ni se podpisal kot cenilec. Ti bi mu pa kontrolo pošiljal. :valjamse:
Osebno raje kot da zmečem denar za neke cenilce, lepo napišem strukturiran post z OBJEKTIVNIMI dejstvi (fotografijo računa, superg, odgovora, kronologijo) in vso dokumentacijo in ga objavim kjerkoli je možno. Rezultati so lepo vidni. Kar nekaj oseb se je tukaj pofočkalo, ki gredo pomerit v te trgovine, potem pa kupijo drugje. Enako naredim sam. Z UŽITKOM. Malo mi je žal le za prodajalce tam.
Potem bi pa še poslal link na mail od podjetja in jim napisal, da s takim podjetjem v prihodnosti ne nameravam imeti nobenega odnosa več, razen da bom vsem OBJEKTIVNO podal izkušnjo z njimi. Če (in koliko časa) jim ta (sodelovanje s “strokovnjaki” in nategovanje strank) poslovni model uspeva, pa naj sami ocenijo.
S tem bi dal dreku focn, nič drugega. Ded je najet od trgovin, jasno je, kako bo ocenil vsak primer. Tvojega spisa pa ne bo bral nihče, razen, če se plača medijem, da ga objavijo.
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: sad in BuDi

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.999
3.748
113
Ljubljana
hmpg.net
Glede na razvid sodnih cenilcev sicer to področje v Sloveniji pokrivata dve osebi, poleg Urankarja še Vida Cankar. Urankarja pozna, ker sta skupaj opravljala izpit za sodnega cenilca, naziv sta pridobila leta 2004. V stik smo stopili tudi z njo in pojasnila je, da na tem področju ni preveč aktivna. Občasno vzame kakšen primer na sodišču, sicer pa se s tem delom ne ukvarja.

Povedala je, da je delo sodnega izvedenca oz. cenilca v prvi vrsti namenjeno delu na sodišču, a da lahko delata tudi za zasebne naročnike, kot so trgovine. "Trgovine so klicale tudi mene, ampak jaz se za to nisem odločila," pravi, meni namreč, da moraš biti pri svojem delu neodvisen. "Ti ne moreš delati za nekoga in biti neodvisen. Normalno, da če imaš z nekom sklenjeno pogodbo, da si že postavljen na eno stran, pa ne smeš biti. Moraš nekako objektivno proučiti zadeve," pravi.

Kadar sodni cenilec delo opravlja v svojstvu sodnega cenilca (to pomeni, kadar se pri svojem delu sklicuje na svoj status sodnega cenilca in pri tem na cenitev odtisne štampiljko sodnega cenilca), mora svojo storitev obračunati skladno z določbami pravilnika, v okviru katerih je določeno tudi plačilo za delo sodnih izvedencev, sodnih cenilcev in sodnih tolmačev, pojasnjujejo na ministrstvu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi

B81

22. jul 2007
34.567
9.004
113
Sam sebe demantiraš. In seveda ne razumeš napisanega.
Ne ti ne razumeš. On ni tu samo en s.p., on JE cenilec, ki oceni in njegovo mnenje se vzame za gotovo. In je pristranski, ker drugače ne more bit (je po ovinku povedala njegova kolegica).

Pa jaz verjamem, da je večina reklamacij neutemeljenih (ker narod je pač zaj...an), ampak da gre stvar tako daleč, da pride človek v javnost, ker nič ne gre skozi, pa ne vem no... nekaj že smrdi tu. Ali pa so res vsi izdelki totalno brez napak. Je opcija, ampak malo verjetna.
Še enkrat, s tvojim spisom bi dal dreku focn, razn če si kolega od nike in bi ona pomagala...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.528
9.219
113
Ne ti ne razumeš. On ni tu samo en s.p., on JE cenilec, ki oceni in njegovo mnenje se vzame za gotovo. In je pristranski, ker drugače ne more bit (je po ovinku povedala njegova kolegica).

Pa jaz verjamem, da je večina reklamacij neutemeljenih (ker narod je pač zaj...an), ampak da gre stvar tako daleč, da pride človek v javnost, ker nič ne gre skozi, pa ne vem no... nekaj že smrdi tu. Ali pa so res vsi izdelki totalno brez napak. Je opcija, ampak malo verjetna.
Še enkrat, s tvojim spisom bi dal dreku focn, razn če si kolega od nike in bi ona pomagala...
Lool, to je vse, kar lahko napišem. In ja, ne vem zakaj me prepričuješ, da je pristranski. A mi napišeš, kje sem trdil, da ni.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.327
948
113
Titograd
Zato jaz grem v trgovino oblačilo/obutev probati da vem kak mi paše in kako št. rabim, potem pa naročim preko neta. Ne pustim se iz svojega denarja norca delat
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

tomi

Guru
1. sep 2007
18.001
9.128
113
40
MB
aha še eden torej ki nekaj "pokvarjenega" vrača pod pretvezo odstopa od nakupa al kak :D

govora je o garanciji/reklamaciji po normalni poti. oz to je stvarna napaka da neka superga v roku nekaj mesecev razpade.

je pa seveda keč v tem, da ded je kriv tega da dela po zakonih, slabo spisani zakoni pa seveda da ne.