Prva Liga - Supege - Jože Urankar

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Iz objave:

Knežević napominje kako nalaz vještaka kojeg angažira trgovina ne može biti nepristran te kako potrošači, jednom kad ga zaprime, ne trebaju odustati jer procedura vještačenja treba ići drugačije.

"Dakle, potrošači se nakon toga trebaju obratiti Državnom inspektoratu koji će sam presuditi je li reklamacija opravdana, a ako to ne može, onda će naložiti vještačenje koje predujmljuje trgovina, a u konačnici trošak snose trgovina ili potrošač, ovisno o tome tko je u krivu. Ako dođe do vještačenja, Inspektorat će predložiti vještaka sa svojeg popisa i tek takvo vještačenje može se smatrati nepristranim", rekla je Knežević.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.320
943
113
Titograd
daj povej katera je to trgovina. Jaz od takrat, ko me je zaj... nisem v intersportu kupil skoraj nič. obutve sigurno ne. kr nekaj let sem se čisto distanciral od intersporta.
Prva liga... ki mi je nato še enkrat menjala superstarke, ker je sprednja gumijasta kapica odstopila od superge, tokrat po 7 mesecih od nakupa. Tudi takrat menjava brez problema, bojda je bila to kar pogosta napaka na tem modelu. Šele tretji par je bil ok in mi brez napak zdržal dve leti.

Z Urankarjem pa so se norca iz mene delali pri Tomas Športu, iz žene pa pri Massu. Tam pač več ne kupujemo, big deal
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
ja kaj zdej, je ali ni, kar ima v nazivu s.p.?
Je tudi sodni cenilec, vendar kolikor sem razumel, pri teh “strokovnih ocenah” za trgovine opravlja tržno dejavnost, ki ni podvržena istim pravilom in standardom kot sodna cenitev. To verjetno odseva tudi cena storitve.
To je tak kot bi jaz bil policist, potem bi pa še delal preko s.p.-ja popoldan v klubu kot varnostnik. Klub bi pa razglašal, da jih policist varuje. Dejansko sicer je policist, ampak nima nobenih pooblastil in ni uradna oseba in tam dela kot fizična oseba.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.680
6.242
113
Ta primerjava je sicer korektna sam pri obrazlozitvi si malo kiksnil (pomoje).

Policist ima pooblastila 24/7. Tudi doloceno je kdaj jih lahko in mora uporabiti izven delovnega casa. Ravno zato velja absolutna prepoved dela kot varnostnik popoldne.
Enako je Urankar sodni cenilec 24/7, ki pa "pooblastilo" uporabi ko gor udari stempelj kot sodni cenilec. Ce pa ga oglasujejo kot takega potem pa lahko celo govorimo da je nastopil v tej vlogi. Point je samo da se ga nihce zares ne loti. Grem stavit da se ga pravno hitro sesuje ce se mu posveti dovolj casa.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
Ta primerjava je sicer korektna sam pri obrazlozitvi si malo kiksnil (pomoje).

Policist ima pooblastila 24/7. Tudi doloceno je kdaj jih lahko in mora uporabiti izven delovnega casa. Ravno zato velja absolutna prepoved dela kot varnostnik popoldne.
Enako je Urankar sodni cenilec 24/7, ki pa "pooblastilo" uporabi ko gor udari stempelj kot sodni cenilec. Ce pa ga oglasujejo kot takega potem pa lahko celo govorimo da je nastopil v tej vlogi. Point je samo da se ga nihce zares ne loti. Grem stavit da se ga pravno hitro sesuje ce se mu posveti dovolj casa.
Hvala za popravek.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Apollo8

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.293
1.061
113
img_1_1706942740588.jpg
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.335
5.366
113
Pa dobro, cisto vsaka reklamacija pa že ni upravičena. Če gre semis v dež, ne bo nic dobrega iz tega. povsem irrelevantno je, ali je pri roki alternativna obutev ali ne.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
Mene bolj zanima koliko pozitivnih mnenj je človek v karieri napisal. Eno, dve, štiri? Ker to ni izvedenec za ocenjevanje vrednosti ampak izvedenec za zavračanje reklamacij.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Apollo8 in novaa

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
Pozitivna so bila tista ki niso prisla do njega v resevanje :D
Zanimivo pa da spet, vsi vse vejo, zgodi se pa nic.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.335
5.366
113
Mene bolj zanima koliko pozitivnih mnenj je človek v karieri napisal. Eno, dve, štiri? Ker to ni izvedenec za ocenjevanje vrednosti ampak izvedenec za zavračanje reklamacij.

Verjetno jih res lahko na prste ene roke prestejes. Jaz dejansko ne kupim nic vec v SLO, ce ni ceneje. Ene patike sem res v hervisu, ker cela EU po ceni ni parirala, drugace grem pa v Hervis/Intersport ipd probat, narocim pa drugje...

To rečeno, se vedno niso vse reklamacije upravicene. Ce nekdo reče, da je šel s semišem v dež, ne rabi niti slike, kaj šele kaj več, kot se priduša ga. Vida.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Vsa mnenja so bila pozitivna! Vsa! :)
Vprašanje je za katero stran!
In NI SE PRESTAVIL, kot sodni cenilec. NI!

p.s. ja, se bo en spravil na njega, pol bo pa hec!
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.673
829
113
50 let star model adidask za 100+ € :bonk:


Anyway...zgornja reklamacija verjetno res ne more bit upravičena.

.
 
13. jul 2011
2.677
625
113
V tem zgornjem primeru, je verjetno izvedensko mnenje celo korektno.
Ti copati so očitno zgolj za uporabo v dvorani. Vprašanje pa je, če so bili kot taki oglaševani oz. je bila gospa ob nakupu na to opozorjena, zato bi moral v tem primeru prodajalec oz. proizvajalec globoko vdihniti in požreti reklamacijo.

Evo, celo Adidas sam na spletni strani izdelek predstavi kot streetwear:

In 1979, adidas created the Handball Spezial shoes with one goal in mind — the game. Nowadays we're taking them to the streets. These trainers keep the classic Spezial colours and game-changing cushioning of the original. And we took the durability even further with a CORDURA® fabric upper that stands up to wear and tear.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa