Prometni kolaps v Ljubljani

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.864
33
48
pa ja kaj bi se sekirali če bi šlo v lj kaj narobe bistvo je da se babane počasi sčistijo pol pa še počasi tovornjaki da se še ne bi povzročila kaka dodatna škoda prevozniku!
bonk.gif
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Zakaj bi ti reskiral, da te nekdo zgazi, ko pa lahko država čisto preprosto sprejme uredbo kolikšen naj bo znesek cestnine za tranzitni promet od MB-KP
smile-1.gif
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Citat:
Uporabnik coolpower pravi:
Pa dobro no. A morda bentim čez število tovornjakov??????????????????

Moti pa me:

1. obnašanje nekaterih voznikov, ki so totalno egocentrični in se za volanom šleperja počutijo kot bogovi ter se tako tudi obnašajo.
2. nespoštovanje prometnih predpisov v meri, ki povzroča resno ogrožanje prometne varnosti
3. sumljivo toleriranje policije, v prid tovornjakarjem
4. slaba učinkovitost služb pri odstranitvi posledic prometne nesreče. Sem že napisal, kako bi lahko ukrepali, če bi želeli cesto sprostiti za promet prek kot ob sedmih zvečer.
5. parkiranje vse počez, na počivališčih, okoli njih, na uvozih v počivališča, izvozih, odstavnih pasovih
6. vožnja v tranzitu po stranskih regionalkah
7. prehitevanje tam, kjer tovornjakarji ne smejo (v tunelih recimo)
......

Še bi lahko pa se mi ne da več.

aplauz.gif
Bravo, sem bil ravno na tem, da napišem nekaj podobnega. Recimo, da je večji del moje mladosti bil povezan (beri odvisen od) s tovornim prevozom in da je za ostali del družine še vedno tako. Za razliko od večine teoretikov tukaj sem počitnice preživljal za volanom tovornjaka, medtem ko so se ostali sovrstniki nacejali po gostilnah ali martinčkali na Hrvaškem in vem, kaj se je dogajalo, se dogaja in se kot kaže bo dogajalo na cestah.
Lokalne prevoznike policaji potanko preglejujeo in dejansko mora biti vse urejeno do zadnje vejice po zakonu. In to je tudi prav.
A ko pride do tujih voznikov, ki si nekaznovano privoščijo pred nosovi policajev to, zaradi česar bi slovenski voznik kiperja moral pol leta delati zastonj, mi dvigne pokrov!

Je pač bolj udobno in učinkovito nekomu v slovenskem jeziku iskati dlako v jajcu, kot se v polomljeni angleščini ali nemščini loviti s šoferjem, ki verjetno tuj jezik bolj obvlada od policaja, a se brez škode dela, kot da nič ne razume.
sprasujem se.gif


LP,

Milan
 

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
caki, caki
te ne razumem, najprej pravis, da bi nad tovornjake poslal bagerje in tesko mehanizacijo
in to zato, da bi naredo prosto pot za resilca

torej bager lazje in hitreje pride na mesto nesrece?
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.864
33
48
zato ker je najlažje udariti po žepu domačega in mu pokazati kdo je šef!
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Plus to, da imajo slovenski prevozniki bistveno novejša vozila kot kakšni Romuni, Bosanci, Srbi, Bolgari, Ukrajinci. Da o kulturi ne pišem.
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Citat:
Uporabnik Evrokrat pravi:
caki, caki
te ne razumem, najprej pravis, da bi nad tovornjake poslal bagerje in tesko mehanizacijo
in to zato, da bi naredo prosto pot za resilca

torej bager lazje in hitreje pride na mesto nesrece?

Se bom postavil v vlogo učitelja v šoli za otroke s posebnimi potrebami.

Ti verjetno misliš, da pišem o rešilcih na lokaciji tokratne prometne nesreče z bananami.
No, sedaj pa pomisliva na kraj malce zahodneje. Imenuje se Ljubljana. Veš, tista z Urško in povodnim možem.
V tem mestu je bil zradi banan prometni kaos.
Aja, kaj je kaos? recimo, da so avtočki kot lego kocke stali in se niso premikali.
Sedaj pa si predstavljaj rešilca, ki bi skušal peljati iz enega konca mesta na drugega, mimo teh avtomobilov. Stali so, mimogrede.

Torej gre za 2 različni stvari.

Na AC so lahko prišli preko uvoza Domžale, vožnja po vozišču, kjer se je zgodila prometna. Tam bi lahko pristal še Hercules, kaj šele bager in kiper.
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.864
33
48
je pa na vsakem gradbišču, pa še kje parkiran in če bi kdo poklical lastnika bi z veseljem prišel ker je to delo odlično plačano!
 

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
eh, kaj naj recem,
zlo naivni ste,

mislite, da gre vse zlo enostavno, pac tak ko vam na pamet pade

ko gre pa zares pa trcite ob tisoc interesov in vsak ima svoj prav
ja, takih reci ni enostavno resit
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Zato pa je treba razmišljati vnaprej in predviditi takšne situacije. Že zgolj na podlagi sedanje bi se lahko kdo zamislil, a se zagotovo ni.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.110
752
113
Citat:
Uporabnik coolpower pravi:
....
Na AC so lahko prišli preko uvoza Domžale, vožnja po vozišču, kjer se je zgodila prometna. Tam bi lahko pristal še Hercules, kaj šele bager in kiper.
vprašanje je le, kako bi rešilec prišel iz LJ do uvoza domžale
grims-1.gif
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
V takih primerih, ko rešilec nima dostopa in se ve da je oseba v kritičnem stanju bi lahko brez problema priletel helikopter.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Da ne omenim tega, da se očitno šleperji, ki ne vedo točno, kam morajo, po novem očtino kar ustavijo na desnem pasu dunajske, blinkerje, šofer gre pa na ogled terena. Vlačilci znoraj ringa NIMAJO kaj iskat. Ne potrebujemo jih ave!
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.966
1.110
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Evrokrat pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Kam naj grejo kamionarji? Kamor hočejo.

Kar pa se tiče tistih štrajkajočih: jaz bi jih s ceste s specialci pospravil.

pa si ti res novinar?, ce si, te je lahko sram, da namesto, da vzgajas podpihujes nestrpnost in pozivas k nasilju

sj ni cudn, da je v SLo tolk cestnih nestrpnezov,
Saj vzgajam, ti evrobebček: pravila so za vse enaka, vsak lahko svoje pravice uveljavlja tako, da ne ovira drugih. Osnove civilizacije, skratka. In če se stavkajoči ne razidejo po irnem navdilu policije, naj jih pač specialci nagarbajo ...