Prometni kolaps v Ljubljani

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.864
33
48
no uni so imeli verižno trčenje pa dva dni zaprto mi pa 3 avte pa 6 ur! A lahko link prilepiš ko ima http://www.oeamtc.at/ preveč za brat pa če imaš direkt link ne rabim iskat?
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Citat:
Uporabnik Evrokrat pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Kam naj grejo kamionarji? Kamor hočejo.

Kar pa se tiče tistih štrajkajočih: jaz bi jih s ceste s specialci pospravil.

pa si ti res novinar?, ce si, te je lahko sram, da namesto, da vzgajas podpihujes nestrpnost in pozivas k nasilju

sj ni cudn, da je v SLo tolk cestnih nestrpnezov,

Je novinar in to eden redkih, ki jih v tej državi spoštujem. Samo toliko. Zakaj ga spoštujem? Zato ker brez dlak na jeziku pove tisto, kar misli večina, le da tega ne upa napisati. Zakaj ne? Ker bo takoj ožigosana kot nestrpna, neevropska, neuvidevna itd.
Očitno nekateri mislijo, da bi se morala navadna raja ves čas priklanjati velecenjenim tovornjakarjem in njihovim interesom, hkrati pa državi dol visi za probleme kakšnih 100 tisoč ljudi, ki so zaradi klinčevih banan obstali v LJ do večernih ur.

Vse to samo zato, ker nima nihče jajc na hitro zriniti s ceste razbitega šleperja, počistiti in ponoči pospraviti ostankov.
Skratka, tovornjakarjem lesti v rit, ostali pa si lahko v tej zgodbi kvečjemu sami vtaknejo prst v rit in si mislijo svoje.
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.864
33
48


Vse to samo zato, ker nima nihče jajc na hitro zriniti s ceste razbitega šleperja, počistiti in ponoči pospraviti ostankov.
Skratka, tovornjakarjem lesti v rit, ostali pa si lahko v tej zgodbi kvečjemu sami vtaknejo prst v rit in si mislijo svoje

TOČNO!
zmaga.gif
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Vsem, ki ne verjamejo moji teoriji predlagam naslednje. Nekaj 100 metrov za izvozom Brdo ustavite svoj avto na odstavnem pasu gorenjske avtoceste. Na zadnjo šipo dajte trikotnik, pokličite policijo in povejte, da bo avto tam stal ker je v okvari. Rad bi videl, koliko časa bo tam. Mogoče eno uro, potem pa bo hočeš-nočeš odstranjen.
Šleper? No way. Bo takoj Pintar blokiral LJ. In mi mu to celo pustimo brez posledic.
Naša oblast ima edini stik z jajci za Veliko noč in takrat, ko si privošči porcijo bikovih prašnikov.
 

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
vidva, ti in kulpover,

nimata nobenga stika z realnostjo, z odnosom, ki ga kazeta nebota prav dalec prlezla,

vidita zgolj in samo lastne interese vse ostale je treba pa iztrebit,
npr. tovornjakov nemorta niti videt,
ko pa v trgovini ne bi blo banan, margarine,....
bi pa spet vpila, da je treba kr z bagri v trgovino prtisat robo, pa usem grozit ce bo slucajno slo kaj narobe bos kriv za vse,...
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Citat:
Uporabnik Evrokrat pravi:
vidita zgolj in samo lastne interese vse ostale je treba pa iztrebit,
npr. tovornjakov nemorta niti videt,
V takem številu na avtocesti verjamem, da jih ne moreta niti videt, ker jih tud sam "sovražim".
Če bi jih preusmerili na železnico bi jih z veseljem gledal pa, če je treba tudi cel dan
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.864
33
48
Pa kaj ti misliš da pridejo banane samo z tovornjaki? Če bi država bolj nadzirala železnice bi imeli kar nekaj transposrta lahko tam so šleparji edina pot? Nobenega ni treba iztrebit govorim ti da je bila povezava lj mb v celoti zaprta 6ur in več pa je to normalno? lahko bi spucali in omogočili promet po prehitevalnem pasu pa bi promet šel počasi naprej, lahko bi promet speljali po drugem delu avtoceste in bi 1 km pač šel po drugi strani teh rešitev je več sam uporabili niso nobene zato pa je cela lj stala! Ja jaz sem se peljal mimo ob 17.30 (približno tu nekje) iz celja proti lj pa so takrat drugi tovornjak s prikolicoi meli nabasan!
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Pa dobro no. A morda bentim čez število tovornjakov??????????????????

Moti pa me:

1. obnašanje nekaterih voznikov, ki so totalno egocentrični in se za volanom šleperja počutijo kot bogovi ter se tako tudi obnašajo.
2. nespoštovanje prometnih predpisov v meri, ki povzroča resno ogrožanje prometne varnosti
3. sumljivo toleriranje policije, v prid tovornjakarjem
4. slaba učinkovitost služb pri odstranitvi posledic prometne nesreče. Sem že napisal, kako bi lahko ukrepali, če bi želeli cesto sprostiti za promet prek kot ob sedmih zvečer.
5. parkiranje vse počez, na počivališčih, okoli njih, na uvozih v počivališča, izvozih, odstavnih pasovih
6. vožnja v tranzitu po stranskih regionalkah
7. prehitevanje tam, kjer tovornjakarji ne smejo (v tunelih recimo)
......

Še bi lahko pa se mi ne da več.
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.864
33
48
to da je pomembna za vse nas jim ne daje pravice da so nad šerifi s pintarjem na čelu! Če bo kaj narobe pa bojo oni zaprli mesta avtoceste če bodo dobli kako kazen ne bodo plačali ....pa meni se tut na da več!
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
J.ebeš une ceste ki so NAPREJ od kraja nesrče odprte, če do njih ne moreš prit v razumnem času in stojiš na mestu kot bebec.
 
Nazadnje urejeno:

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Ok, SLO tovonjakarji so pain in the ass. To vemo. Še večji problem pa so vzhodnjaki, ki samo uničujejo ceste, plačajo pa drobiž. Razliko krijemo vozniki osebnih vozil, ki so v 95% slovenski državljani. Plačujemo za cesto, ki je ne uničujemo in s tem financiramo tovornjakarje.
Jaz bi jih omejil na vozni pas, prepovedal prehitevanje oz ga pustil le kadar se kdo po voznem pelje manj kot 60 kmh.
Vozni pas bi vzdrževal minimalno.
Za nedovoljeno prehitevanje pa kakšnih 2000 EUR kazni. Pa najnižjo hitrost na prehitevalnem bi postavil na 110 kmh. Kdor ne zmore (osebni avto) naj se spoka med tovornjake na vozni pas.
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.864
33
48
koker sem videl je bila gužva oz je vse stalo na stari cesti za domžale! pa pošlji ti rešilca na tak dolg krog ki se mu mudi! Očitno ti je največje želja kdaj stati na avtocesti pri peklenski vročini več ur!
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Le kaj bi bilo, če bi moral rešilec nujno priti iz enega na drugi konec LJ. ALi pa gasilski avto? Aja, zaradi banan bi lahko zgorelo pol LJ. Samo, da se temu tovornjakarju ne povzroči dodatna škoda s tem, ko bi njegov šleper zrinili najprej s ceste in šele od tam ponoči v odvoz.
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Edina rešitev za zmanjšanje tranzitnega prometa je, da se jih dobro useka po žepu. Druge rešitve ni.
Naši domači tovranjakarji so pa itak razred zase.... d.e.b.i.l.i. (se opravičujem svetlim izjemam).
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Tovornjakarje se da fino zafrkavati, če imaš čas. Lepo zapelješ pred njega in upočasniš na 70 kmh. Ko se spravi prehitevat pa na voznem pasu pospešiš na 100 kmh. Nekaj časa bulji kot tele, blinka, vmes mu blinkajo od zadaj. Obupa, blinka, gre nazaj na vozni pas.
Zopet upočasniš in dvakrat ponoviš vajo.
Potem se je bolje umakniti, ker mu lahko poči film in te zgazi.