Proklet tehnični

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
o katerem avtu ti govoriš? to maš tista dva v prtljažniku 5 + 2?

jest mam experta, pa imam obe zadnji vrsti zunaj... sej men tud niso do takrat težil... zdej pa že 2 leti težijo...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.352
8.716
113
Sej to je tipično za našo lepo. Z ene skrajnosti se bomo dal v drugo in bojo drkarl za vsak drek. Je pa res, da kle pr nas, ko mu zmeče avto z valjev trikrat in v zavorah skoraj ni razlik, pol vid pa še Jerovšek servis na okvirčkih je pol zmer OK in se ne spušča v sedeže. No Xsaro sem mogu dol potrgat folijo, ker je pač en v MB dal to gor in ni hoimologiral. Hebiga, to sem čist razumel, da me ni mogu čes spustit.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Za sedeže, sploh odstranljive se preverja trdnost vpetja in bi morali od vedno preverjat vse sedeže ki so serijsko v vozilu. Da se ne bo kdo čudil, sam sem se že vozil po AC v rentanem kombiju na sedežu/klopi ki se ni zapela ker je bil nosilec/spojka zvit/a in kako ne-varno je tole ne bom razlagal.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.352
8.716
113
Dej nehi ga srat no, lepo te prosim. Kakšna stvar pa mora bit tud od odgovornosti posameznika odvisna. Mater, zato pa je tako.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Če bi se zanašali na odgovornost posameznikov potem bi 20% vozil bilo na cesti smrtno nevarnih! ;)
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.352
8.716
113
Če bi se zanašali na odgovornost posameznikov potem bi 20% vozil bilo na cesti smrtno nevarnih! ;)
Dej ne ga sračkat no. Tebi se zdi dejansko normalno, da ti zahteva montirane zice v prtljažniku? Ker aveš, pr C8 lohk sploh nisi registriru zadeve za 7 potnikov. Kaj bi pol mogu na tehničnem preverit? Če maš šine zadi blindirane, al kaj?

Naj osnovno brezhibnost preverjajo striktno in po zdravi pameti, pa bo vse OK, to v kar se zdaj vpikujejo je katastrofa in grem stavit, da to delajo točno tisti, ki so prej jemali 20take v prometni, iz gole užaljenosti.
 
Nazadnje urejeno:

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.352
8.716
113
Al pa ker maš kljuko, bi ti lohk zahtevu, da obvezno prikolico zadi prpneš, da preveri, če je dobr zapeta.....dej res, si pameten človek, tko da ga ne sračkaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.352
8.716
113
Lohk greva še dlje s temi absurdi. Avto je opremljen z isofix sistemom, pa ti pol lohk zahteva otroške sedeže montirane, če res držijo.....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in sad

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Na Irskem sm meu isti problem (807). Razlog zakaj so hotel vse zice je bil v tem da preverjo da vsi pasovi delajo. Pri nas ga zaenkrat se nisem imel (avto je prsu z mano, ampak sam z 4imi zici), in tud ce misljijo kej tezit, jim bom lepo povedu da so ga dve let nazaj tazga homologiral.
 
  • Wow
Reactions: Hanzi

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Dej ne ga sračkat no. Tebi se zdi dejansko normalno, da ti zahteva montirane zice v prtljažniku? Ker aveš, pr C8 lohk sploh nisi registriru zadeve za 7 potnikov. Kaj bi pol mogu na tehničnem preverit? Če maš šine zadi blindirane, al kaj?

Če si imel opcijo brez sedežev si moral dodatne sedeže homologirat ... in ja pripeljat na tehnični da so tam preverili če je ok in so potrdili homologacijo. Poznam točno tak primer (R Espace) in poleg homologacije je še en kup problemov ker rabiš nove papirje pa status vozila se spremeni in rabiš novo prometno, zavarovanje, skratka en kup letanja gor in dol.

Sedeže seveda lahko daš noter tudi ilegalno in jih med tehničnim pobereš ven. Problem je ker te bodo policaji izločili iz prometa ko te najdejo, v primeru kakšne prometne nesreče pa tenko piskaš ker imaš v vozilu registriranem za 5 ljudi kar 7 ljudi, zavarovalnica je vesela ker ji ni treba nobene škode izplačat.

A je neumno ali ne da preverjajo sedeže se ne bom spuščal, sem ti pa podal primer iz lastnih izkušenj ko se sedeža ni dalo pritrdit in smo "trepetali" za varnost. Tako vozilo nebi smelo it na cesto in tudi na tehničnem bi ga morali vržt če so že tam zato da skrbijo za varnost.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.352
8.716
113
Avto ima homologiranih 8 sedežev in tud v prometni jih piše 8, ker ima opcijo klopi za 3 v zadnji vrsti, s sedmimi je prišel k meni in montiranih je blo 7 sedežev, ko je delal homologacijo v SLO, pa sem ga lahko prvič vseeno registriral za 5 ljudi. Naslednje leto, ko se je pokazala potreba sem ga brez težav registriral za 7 in tudi brez težav bi ga za 8, brez menjave prometne. Torej, po tvojem, bi mi lohk na tehničnem zahteval namesto dveh sedežev klop zadaj. Ne ga srat no. Lohk ti tud prometno prilimam, če ne verjameš.
Vi bi pa morali tak kombi zavrnit in nikakor trepetat za varnost. Spet, odgovornost pa to.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Seba81

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
kzs

jest sm mel se tendo montirano na prtljazniku. se preden sem not zapeljal, mi je rekel da naj obrnem, dol snamem in naj se vrnem.

zakaj? a ni to tovor ki ga vozim na prtljazniku. a s tovorom ne mores na tehnicnega. celo tok sem za varnost poskrbel, da je bil tovor prisraufan in me samo privezan na prtljaznik.

res so eni mazohisti na teh tehnicnih.
 
  • Haha
Reactions: Hanzi

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
kzs

jest sm mel se tendo montirano na prtljazniku. se preden sem not zapeljal, mi je rekel da naj obrnem, dol snamem in naj se vrnem.

zakaj? a ni to tovor ki ga vozim na prtljazniku. a s tovorom ne mores na tehnicnega. celo tok sem za varnost poskrbel, da je bil tovor prisraufan in me samo privezan na prtljaznik.

res so eni mazohisti na teh tehnicnih.
(5) Med tehničnim pregledom vozilo ne sme biti obremenjeno s tovorom ali potniki, razen v primeru izrednega tehničnega pregleda vozila iz prejšnjega člena. Oprema in pripomočki v vozilih z obliko nadgradnje »SG – vozilo za posebne namene« so med tehničnim pregledom vozila lahko nameščeni v vozilu.