Proklet tehnični

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
No, to ne bo čisto držalo, pri nekaterih zavarovalnicah ne vpliva na ceno, pri nekaterih pa... in to ni samo par €, je kar par % pri letni premiji...
Saj si agent. Koliko reg.mest se vnese stranki na polico? Vprašaš stranko koliko oseb se bo maksimalno vozilo ali vneseš število, ki je v prometnem dovoljenju?
Stranki svetuješ, da se splača prišparati 1eur letno, če enega manj vnesete na polico kot je v prometni? A je avto registriran potem za toliko oseb kot je zavarovan, ali gre zgolj za neustreznost police glede na dejansko stanje?
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.807
4.304
113
Enmal si se zaciklu.

Tole zgoraj ti je čisto pravilno povedal... referenta na registraciji "zanima" št. šasije ki je osnoven podatek vozila in prostornina motorja, na podlagi katere se
obračuna cestnina.... Št. potnikov jih ne briga, tudi KW redko katerega zmotijo, sem dobil že police ki so imele navedene preveč in tudi premalo KW.

Je pa sedaj, z skozi boljšo povezljivostjo sklepalnih programov in emrvl baze, vedno manj možnosti za teke napake...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Kaj mi je prav povedal? To da sem hodil z različnim številom sedežev na tehničnega? Da ga zelo zanima moja mama? Da se obnaša kot kreten? Dejstvo je, da je na moji prometni že odkar je avto v SLO napisanih 8 sedežev, prišel je s sedmimi, lohk bi dal zadaj klop, ki je bla kot del dodatne opreme kot dodatna sedeža. Ob prvi registraciji me je vprašala tam pr okencu, če bom zavaroval še za tri potnike poleg osnovnih petih, ali ne in nisem. Naslednje leto pa sem za 7, ker klopi nisem nikol kupil in tko je blo 9 let do januarja, ko sem ga prodal. Nikoli ni nihče vprašal za dodatne tri sedeže, ker je bil zadaj rolo. Dons se je na tehničnih pregledih, ko sem ga to vprašal od srca nasmejal. Tko da Pbutec je pač to kar je.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.807
4.304
113
Saj si agent. Koliko reg.mest se vnese stranki na polico? Vprašaš stranko koliko oseb se bo maksimalno vozilo ali vneseš število, ki je v prometnem dovoljenju?
Stranki svetuješ, da se splača prišparati 1eur letno, če enega manj vnesete na polico kot je v prometni? A je avto registriran potem za toliko oseb kot je zavarovan, ali gre zgolj za neustreznost police glede na dejansko stanje?

Sedaj ne rabiš več gledat v prometno, ker ti iz št. šasije in emrvl baze preverja št. potniških mest vozila (skoraj pri vseh zavarovalnicah) :)

Ja seveda , da je merodajen podatek št. reg. potniških mest, malo se smiri no... ;)

Premija, pa je različna ... pri Savi je razlika med 5 in 7/9 sedeči cca 70€
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Malo beri za sabo, kakšne gluposti trdiš na zelo visokem intelektualnem nivoju ...in folk prepričuješ, da preglednik TP nima kaj komplicirati pri manjkajočih vgrajenih sedežih, ker kao število sedežev lahko kadarkoli spreminjaš. Takšne bedarije trdiš ...
Avto ima homologiranih 8 sedežev in tud v prometni jih piše 8, ker ima opcijo klopi za 3 v zadnji vrsti, s sedmimi je prišel k meni in montiranih je blo 7 sedežev, ko je delal homologacijo v SLO, pa sem ga lahko prvič vseeno registriral za 5 ljudi. Naslednje leto, ko se je pokazala potreba sem ga brez težav registriral za 7 in tudi brez težav bi ga za 8, brez menjave prometne. Torej, po tvojem, bi mi lohk na tehničnem zahteval namesto dveh sedežev klop zadaj. Ne ga srat no. Lohk ti tud prometno prilimam, če ne verjameš.
Vi bi pa morali tak kombi zavrnit in nikakor trepetat za varnost. Spet, odgovornost pa to.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Govorim resnico. Če je resnica zate glupost, pa jest nisem kriv. Lepo je bilo v 2019 zavarovano 7 mest, v prometni jih je 8. Je pa res, da v naši lepi noben ne ve, kdo pije in kdo plača in da se pravila menjajo kot gate.
Mal ti beri za sabo, kašne nesramnosti klatiš. In sam manjkalo bi se, da bi mi letos zatežil, da moram v avto montirat klop, ki je not niti v novem avtu ni bilo.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.807
4.304
113
Kaj mi je prav povedal? To da sem hodil z različnim številom sedežev na tehničnega? Da ga zelo zanima moja mama? Da se obnaša kot kreten? Dejstvo je, da je na moji prometni že odkar je avto v SLO napisanih 8 sedežev, prišel je s sedmimi, lohk bi dal zadaj klop, ki je bla kot del dodatne opreme kot dodatna sedeža. Ob prvi registraciji me je vprašala tam pr okencu, če bom zavaroval še za tri potnike poleg osnovnih petih, ali ne in nisem. Naslednje leto pa sem za 7, ker klopi nisem nikol kupil in tko je blo 9 let do januarja, ko sem ga prodal. Nikoli ni nihče vprašal za dodatne tri sedeže, ker je bil zadaj rolo. Dons se je na tehničnih pregledih, ko sem ga to vprašal od srca nasmejal. Tko da Pbutec je pač to kar je.

Od vsega začetke, bi moral imeti na polici navedenih 9 oseb in temu primerno premijo, to bi brigalo zavarovalnico, v primeru prometne nesreče in poškodovanih oseb v tem vozilu (če je ta voznik povzročitelj).

Če vozilo ni skladno z 9 registrskimi mesti, kot so vpisana na prometni in homologacijo, bi seveda ti moral to "reklamirati" nekomu, saj očitno tvoje vozilo ni skladno z prometnim dovoljenjem in/ali homologacija ali pa prometna ni bila pravilno izdana, (ne vem zgodovine od kje si pridobil avto/dokumente).
Če so ti prodali rabljeno vozila ki je bilo reg. za 9 potnikov, dodatno klop pa so zadržali, ali pa so vgradili drugačne sedeže (manj), potem to ni skladno z homologacijo in imaš lahko težave...

Sam si dolžan preveriti in skrbeti da je tvoje vozilo skladno z izdano homologacijo, če ima vpisanih 9 potniških mest, mora imeti na tehničnem 9 sedežev,
če ima meglenke, morajo biti meglene delujoče... če so bili takrat za registracijo obvezni varnostni pasovi, jih mora imeti, itd....

Vajino prerekanje okrog mamic me ne zanima....
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Grem s SUV, starim 15 let na tehničnega. Še predn me not spustijo pride dec do mene in mi reče, da nimam vpisane homologacije za roll bare. Ga gledam čukast kaj mu je. Mu povem da so kupljeni s avtom v trgovini in da so original. Pa pravi dec, da to nima nobene veze, ker so dodatna oprema oz naknadno gor dani, jih je treba vpisat.
Da jim yebem vsem po spisu na Toyoti in tehničnem .
Ne bom jih dal vpisat, ker niso tolk vredni. Je treba plačat vpis ter imet potrdilo o ogradnji.
Kupi kdo roll bare za RAV4 2005 letnik


Škoda ker enostavno nisi šel drugam na tehničnega.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Od vsega začetke, bi moral imeti na polici navedenih 9 oseb in temu primerno premijo, to bi brigalo zavarovalnico, v primeru prometne nesreče in poškodovanih oseb v tem vozilu (če je ta voznik povzročitelj).

Če vozilo ni skladno z 9 registrskimi mesti, kot so vpisana na prometni in homologacijo, bi seveda ti moral to "reklamirati" nekomu, saj očitno tvoje vozilo ni skladno z prometnim dovoljenjem in/ali homologacija ali pa prometna ni bila pravilno izdana, (ne vem zgodovine od kje si pridobil avto/dokumente).
Če so ti prodali rabljeno vozila ki je bilo reg. za 9 potnikov, dodatno klop pa so zadržali, ali pa so vgradili drugačne sedeže (manj), potem to ni skladno z homologacijo in imaš lahko težave...

Sam si dolžan preveriti in skrbeti da je tvoje vozilo skladno z izdano homologacijo, če ima vpisanih 9 potniških mest, mora imeti na tehničnem 9 sedežev,
če ima meglenke, morajo biti meglene delujoče... če so bili takrat za registracijo obvezni varnostni pasovi, jih mora imeti, itd....

Vajino prerekanje okrog mamic me ne zanima....
Avto je prišel v slo z 7 original sedeži, nihče ni ničesar zadrževal ali spreminjal. Potem trdiš, da človek, ki je izdal homologacijo ne odgovarja za to? Takrat je večina teh avtov bila homologirana točno tako, kot moj in se jih še kar nekaj vozi po cestah in zelo zelo redke so zadaj klopi, ki si jo ob nakupu novega takrat lahko naročil dodatno poleg 7 sedežev. Montirala se je namesto zadnjih dveh. Takrat v 2007 si imel edino lahko težave, če si mel homolomomolo sam za 5.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Potem trdiš, da če bi imel prometno nesrečo brez sedežev v zadnji vrsti, bi mel težave, ker moje vozilo ne bi blo skladno s homolohgacijo. Mater, sam pr nas smo tok nori.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Potem trdiš, da če bi imel prometno nesrečo brez sedežev v zadnji vrsti, bi mel težave, ker moje vozilo ne bi blo skladno s homolohgacijo. Mater, sam pr nas smo tok nori.
A ti namerno tolk obračaš svoje izjave? Govorimo o tem, ali je pri TP pomembno za koliko sedežev je vozilo registrirano in koliko sedežev je v vozilu ob samem pregledu.
To bi že lahko dojel, da je tvoje zavarovanje pač zgolj neskladno z dejanskim stanjem in nima nobenega vpliva na izvedbo TP in na registracijo vozila (takšno polico bi ti pač lahko le zavrnili, če bi natančno kontrolirali vse vnešene podatke).
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Ker, če je tako, moraš met na tehničnem tudi vlečno napravo montirano, sej je vpisana. Verjamem, da so dons predpisi taki, in tud takih avtov, kot je bil C8 trojček ni več. Sam ne morjo zdej težit za nazaj in ljudem morit za 13. ali še višjo registracijo po vrsti.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
A ti namerno tolk obračaš svoje izjave? Govorimo o tem, ali je pri TP pomembno za koliko sedežev je vozilo registrirano in koliko sedežev je v vozilu ob samem pregledu.
To bi že lahko dojel, da je tvoje zavarovanje pač zgolj neskladno z dejanskim stanjem in nima nobenega vpliva na izvedbo TP in na registracijo vozila (takšno polico bi ti pač lahko le zavrnili, če bi natančno kontrolirali vse vnešene podatke).
Sej se da brez mamic in podobnih blesarij, vidiš, da znaš. V 2007 se je to pač dalo, drugač ne bi ponudil možnosti. Homologiral se je pa takrat vse možne sedeže v avtu za primer montaže dodatne opreme, to je klopi v zadji vrsti. Takih avtov od 2013 ne delajo več in da bi men zahtevu klop na tehničnem in spremembo homologacije po 10 letih je pač neumnost, kot iskanje potrdila o profesionalni vgradnji za 20 let stare tojotine original odbijače.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Ker, če je tako, moraš met na tehničnem tudi vlečno napravo montirano, sej je vpisana. Verjamem, da so dons predpisi taki, in tud takih avtov, kot je bil C8 trojček ni več. Sam ne morjo zdej težit za nazaj in ljudem morit za 13. ali še višjo registracijo po vrsti.
Zadeva je enaka že vsaj 20 let, stvar je le v tem, da se v to do sedaj noben ni vtikal. Od kar se TP snemajo, pa lahko kontrola lepo za nazaj vidi po posnetkih, kaj je preglednik skozi spustil in potem najebe. Verejtno bo itak samo prvih par tednov vse v nulo po reglcih, ko se stvar poleže pa spet teksas ko pogruntajo kako goljufati ob 20eur v prometni.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Sej se da brez mamic in podobnih blesarij, vidiš, da znaš. V 2007 se je to pač dalo, drugač ne bi ponudil možnosti. Homologiral se je pa takrat vse možne sedeže v avtu za primer montaže dodatne opreme, to je klopi v zadji vrsti. Takih avtov od 2013 ne delajo več in da bi men zahtevu klop na tehničnem in spremembo homologacije po 10 letih je pač neumnost, kot iskanje potrdila o profesionalni vgradnji za 20 let stare tojotine original odbijače.
Plačal boš 80eur za posamično odobritev vozila z X vgrajenih sedežev, pa bo vse ok. Ali pa si sedeže nekje nabaviš.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Sej sem ti že rekel, da drkajo zdej ravno tisti z 20 EUR v prometni. Moj je šel januarja brez klopi čez.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Plačal boš 80eur za posamično odobritev vozila z X vgrajenih sedežev, pa bo vse ok. Ali pa si sedeže nekje nabaviš.
Ne bom nič plačal, ker avta nimam več. Ti pa le preveri kako velja je veljalo za C8, ker so to klop, ki v zadnji vrsti naredi tri namesto 2 sedežev prodajal kot dodatno opremo. Zato v vseh ali veliko njih piše v homolo 8 sedežev, čeprav so klopi silno redke.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Je pa stvar jasna, zapel si se v razliko med registriral in zavaroval in tko kot sem imel jaz so imel vsi oziroma večina lastnikov teh avtov in vsem je bla jasna multifunkcionalnost. Pregledniki, nekateri, pa zdaj drkarijo ljudi na dobesednem spoštovanju pravilnikov. Ko se to zgodi, pri naših predpisih, rata kaos, povsod, nasrka pa stranka, ker se predpisi ne prilagajajo 20 let starim Toyotinim odbijačem recimo. Podobno je ko greš po gradbeno dovoljenje in referent začne upoštevat spisek brez zdrave pameti.
 
Nazadnje urejeno: