Proklet tehnični

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.832
3.854
113
Citroeni niso problem, če ti gre merit na kakšnem starem terencu boš pa z novimi amortizerji pridelal zanič rezultat. Enako kot povprečen nov avto po tistih njihovih merilcih dosega 75%. Skratka da ti 100% namerijo moraš prit v gokartu. Za merit amortizerje rabiš tovarniške referenčne podatke, tega pa nimajo.
 

Oleander

Pripravnik
21. jan 2020
56
56
18
Po zadnjih aferah s korupcijo in kriminalnimi dejanji na TP, so poostrili nadzor.
Na LPP v Šiško se ne hodi na TP, ker te najhitreje vržejo; celo za nastavitev luči, ki jih drugje nastavijo gratis.
Amortizerje se, kolikor vem, preverja. Os avta se zapelje na tiste pločevinaste kvadrate, ki vibrirajo in odčitajo rezultat.
Bodite pozorni na nadomestne dele, ki jih kupujete, saj je Slovenija preplavljena s tretjerazredno robo iz Turčije in Kitajske.
Glede amortiterjev - za vozila azijskega porekla velja pravilo, da amortizerji dosežejo življenjsko dobo avta in ni potrebe po menjavi. Pri veliki večini je tako.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888 in sad

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.592
14.269
113
Mene je jebal ker sem dva od 7sedežev imel doma v garaži namesto v avtu.

Mene so enkrat prepričevali da sem na Toyo R888 gumah sam ročno vrezoval not profil in da so to v bistvu slicksi oz. dirkalne gume brez profila. Aahahahaha, amaterji.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.937
1.253
113
ksz

Samo je pa zanimivo da ko nekje začenjajo izvajati zakon kateri je že par let isti. Se jih večina začne pi...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.864
5.466
113
ksz

Samo je pa zanimivo da ko nekje začenjajo izvajati zakon kateri je že par let isti. Se jih večina začne pi...
Avto je šel na cesto 1997 (pri rav4 2005) z ustrezno homologacijo....drugače ga ne bi mogel vozit 10-5let do leta 2007.......potem se je umešal nek študiran kader in naredil zbrko...

Ficko iz 60's brez pasov nima tega problema....

Zakaj se po tvoje pizdimo za bv?
 
Nazadnje urejeno:

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Če hoče Slovenija postati nova Švica, se mora tudi obnašati kot Švica. Druge ni.
Prej se je pač šalabajzersko delalo tehnične, sedaj je pa panika v obratni smeri.

Isto kot se je mladi nogometaš v MB zaletel do smrti v kantelaber. V tisti kantelaber, kjer je bil nekoč radar. Če bi bil tam še radar, kot bi bilo v Švici, bi bil morda brez izpita, vendar še živ. Tako je pa mrtev z izpitom.

Ko gledam, kja vse lazi po naših cestah... Mesec dni nazaj je malo manjkalo, da nisem staro garo dobil v rit pri samo 50 km/h. Ustavil sem pešcem na prehodu. Za mano pa stara gara z konkretno varnostno razdaljo. Ko je začel zavirati, ga je začelo premetavati po voznem pasu in se je vsega par cm pred mojo ritjo ustavil. Kako je tak krš lahko še na cestah, se samo čudim... :rolleyes:
 

B81

22. jul 2007
34.415
8.911
113
Grem s SUV, starim 15 let na tehničnega. Še predn me not spustijo pride dec do mene in mi reče, da nimam vpisane homologacije za roll bare. Ga gledam čukast kaj mu je. Mu povem da so kupljeni s avtom v trgovini in da so original. Pa pravi dec, da to nima nobene veze, ker so dodatna oprema oz naknadno gor dani, jih je treba vpisat.
Da jim yebem vsem po spisu na Toyoti in tehničnem .
Ne bom jih dal vpisat, ker niso tolk vredni. Je treba plačat vpis ter imet potrdilo o ogradnji.
Kupi kdo roll bare za RAV4 2005 letnik
Kako sploh upaš s starim avtom drugam na tehničnega, kot na avto krko??
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.937
1.253
113
Avto je šel na cesto 1997 (pri rav4 2005) z ustrezno homologacijo....drugače ga ne bi mogel vozit 10-5let do leta 2007.......potem se je umešal nek študiran kader in naredil zbrko...

Ficko iz 60's brez pasov nima tega problema....

Zakaj se po tvoje pizdimo za bv?


Dvomim da je imel ustrezno homologacijo.

Samo gledal je ni nihče.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.864
5.466
113
Se pravi so v 90's prodajali avtomobile ki niso bili tehnično izpravni? In to že iz salona vn?
 
22. jul 2007
12.764
1.291
113
123
Grem s SUV, starim 15 let na tehničnega. Še predn me not spustijo pride dec do mene in mi reče, da nimam vpisane homologacije za roll bare. Ga gledam čukast kaj mu je. Mu povem da so kupljeni s avtom v trgovini in da so original. Pa pravi dec, da to nima nobene veze, ker so dodatna oprema oz naknadno gor dani, jih je treba vpisat.
Da jim yebem vsem po spisu na Toyoti in tehničnem .
Ne bom jih dal vpisat, ker niso tolk vredni. Je treba plačat vpis ter imet potrdilo o ogradnji.
Kupi kdo roll bare za RAV4 2005 letnik
Kako pa je lahko tole šlo že 15 let čez tehničnega bp?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.864
5.466
113
Kako sploh upaš s starim avtom drugam na tehničnega, kot na avto krko??
Nazadnje ko sem bil tam (btw hodim na Krko že vsa leta) ga niso 0 šparali.....še vtaknil se je zakaj je tolk masten okrog motorja in sem mu razložil da ga redno vozim na protikorozijske zaščite...
 

kocka

Pripravnik
18. sep 2007
445
12
18
kaj vse je šlo čez tehničnega 15 let se raje vprašaj.

Se strinjam. Dejansko se je delalo tehnične z zaprtimi očmi in potrjevalo vsega boga. Pač če so nekoga spustili čez se je ta sigurno vrnil drugo leto spet k njim. in je povedal še par kolegom. Ekonomika pač.
 

B81

22. jul 2007
34.415
8.911
113
No fino je da je avto opran in not ociscen, da vidijo, da vsaj malo skrbis za kocijo...vsaj jaz bi tak sklepal, ce bi delal tam. Nekdo, ki vozi fsran avto, se mu verjetno tudi jebe, ce kaj "ne dela"...
 

Oleander

Pripravnik
21. jan 2020
56
56
18
V preteklosti je bil problem "prijateljstvo in znanstvo", da so puščali potencialno nevarna vozila. Nekaj je bilo tudi podkupovanja s strani obrtnikov in lastnikov firm, posebej pri težjih kategorijah vozil.
Kritični regiji sta bili Štajerska in Prekmurje, zaradi nizkega ekonomskega standarda.

Tudi mene čudi, ko v Lj gledam stare kripe; Kako jim uspe preko TP. Problematičen je predvsem odnos raznih študentk, prekarcev in upokojenk do lastnih vozil. Na servis zapeljejo samo takrat, ko se kaj pokvari ali kaj odpade z vozila, na armaturi pa je 1 cm prahu. Fuj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.937
1.253
113
Se pravi so v 90's prodajali avtomobile ki niso bili tehnično izpravni? In to že iz salona vn?

Še danes jih.

Drugače pa si poleg avtomobila dobil papirje kaj vse je original in kaj vse so napopali gor.
Najdi pa preveri. Če je original in vpisano ti nima na tehničnem kaj gnjavit.

Če ni pa je skrajni čas da po toliko letih vse spraviš na zakonsko stran.