Proklet tehnični

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
No fino je da je avto opran in not ociscen, da vidijo, da vsaj malo skrbis za kocijo...vsaj jaz bi tak sklepal, ce bi delal tam. Nekdo, ki vozi fsran avto, se mu verjetno tudi jebe, ce kaj "ne dela"...

Zato pa hvala qrcu ne delaš tam ker o tehnični izpravnosti se ne sklepa ampak se ta ugotavlja na podlagi meritev. Očiščenosti ne merijo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Še danes jih.

Drugače pa si poleg avtomobila dobil papirje kaj vse je original in kaj vse so napopali gor.
Najdi pa preveri. Če je original in vpisano ti nima na tehničnem kaj gnjavit.

Če ni pa je skrajni čas da po toliko letih vse spraviš na zakonsko stran.
Tako, med dodatno opremo prodajajo držalo za dežnik. Nosilca za gasilnik ki je obvezen pa ni. Niti gasilnika ne dobiš ob prevzemu
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.847
3.367
113
40
Lj
... all inclusive, s placami vred. Ne mores jemati samo tocke, ki ti je vsec...

Poleg tega očitno niso tako resni s pregledi, ker na cesti se vidi veliko na pol podrtih in zarjavelih kombijev ter razpadajočih tovornjakov še iz časa Jugoslavije. Tako da zgleda če plačaš "malo več" te lepo spustijo, kar dokazujejo tudi policijske preiskave kjer so že nekajkrat odkrili da se to dogaja.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.004
5.716
113
blizu močvirne prestolnice
Ne klobasajte. Večina nesreč je zaradi neznanja in prevelike hitrosti. Sledi alkohol. Koliko jih je zaradi "slabših tehničnih pogojev" na avtu? Policijska statistika pa je za v koš. Najprej naj pri sebi pošlihtajo tako glede tehnične brezhibnosti, kot z raznimi telefoni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

luka51

Guru
16. avg 2007
13.876
5.145
113
Daj predn pametuješ idi malo v kako delavnico delat za kak tedna dva tri. Da si malo sliko ustvariš kaj vse folk vozi. Ko doma čarajo in je zadnja ampak res zadnja rešitev mehanik, ko sami ne znajo več skupaj ščarat. Ko se avti z tak rjavimi mosti vozijo, da ti ni jasno kak ob prvem bremzanju ne strga karoserije dol. Vzameš šraufnciger in ga kot v puter zapikneš v most, ki bi naj bil en močnejših delov.
Ko se vozijo avti tak rjavi, da lahko sprednje kolo vidiš iz kabine.
Vozijo s takimi lufti v volanu, da lahko volan premikaš ko v ameriškem filmu in še vedno gre naravnost.
Ko kadijo tak, da ti oči zažge.
Luči tak oksidirane, da misliš da je nalepka preko.
itd
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Daj predn pametuješ idi malo v kako delavnico delat za kak tedna dva tri. Da si malo sliko ustvariš kaj vse folk vozi. Ko doma čarajo in je zadnja ampak res zadnja rešitev mehanik, ko sami ne znajo več skupaj ščarat. Ko se avti z tak rjavimi mosti vozijo, da ti ni jasno kak ob prvem bremzanju ne strga karoserije dol. Vzameš šraufnciger in ga kot v puter zapikneš v most, ki bi naj bil en močnejših delov.
Ko se vozijo avti tak rjavi, da lahko sprednje kolo vidiš iz kabine.
Vozijo s takimi lufti v volanu, da lahko volan premikaš ko v ameriškem filmu in še vedno gre naravnost.
Ko kadijo tak, da ti oči zažge.
Luči tak oksidirane, da misliš da je nalepka preko.
itd

Ja pol pa mene pred leti vrže na tehničnem ker je bila manšeta spredaj počena...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in Matey

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.900
5.458
113
Kaj se ne spomnijo...
DSC_1648.JPG
 
  • Haha
  • Wow
Reactions: navlixx in RoMeX

luka51

Guru
16. avg 2007
13.876
5.145
113
Ja pol pa mene pred leti vrže na tehničnem ker je bila manšeta spredaj počena...

Dobro ajde manšeta ni neka malenkost. Če bi samo opozoril za to 80% folka nebi šlo menjat.
Bo treba drugič pregledniku še kaj drugega dat v roke ne samo prometne :)
Za 20-30€ so se tehnični delali brez, da je avto bil blizu. In to je bil skrajni cajt, da se je uredilo.

Res pa je, da zaradi takih pizdarij, ki so se dogajale bo zaj zraven potegnilo to, da bojo metali za malenkosti. Predvsem pri plinih znajo bit problemi pri teh mestnih avtih, ki ne pridejo nikoli do delovne teperature.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Ja, včasih so na tehničnem še kaj zraven zaslužili. Sedaj to ne gre več in je slaba volja.
In kot je že omenjeno, kje je kaka statistika, da je nesreča nastala zaradi tehnično neustreznega vozila? Ja tam bi moralo biti, kje je razlog prevelika hitrost.
Tisti loleki, ki imajo neustrezen avto ga ne palčkao tako po cesti. Vedo, da jih bo ven vrglo, ko bo bodo sami na cesti.
Je pa dokazano, da oblast opija. Še vedno so najbolja zaje.. vatarčki, pa kakšni čuvaji parkingov, pa kašen bren.
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Dobro ajde manšeta ni neka malenkost. Če bi samo opozoril za to 80% folka nebi šlo menjat.
Bo treba drugič pregledniku še kaj drugega dat v roke ne samo prometne :)
Za 20-30€ so se tehnični delali brez, da je avto bil blizu. In to je bil skrajni cajt, da se je uredilo.

Res pa je, da zaradi takih pizdarij, ki so se dogajale bo zaj zraven potegnilo to, da bojo metali za malenkosti. Predvsem pri plinih znajo bit problemi pri teh mestnih avtih, ki ne pridejo nikoli do delovne teperature.
KSZ
Sem bil decembra na tehničnem...A sedaj kamere snemajo denimo ekran za emisiji in bremze? Al zakaj tak problem, če je pod kamero? Sej pod avtom ne snemajo,...
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Ja tako je... S 1.1.2020 so na tehničnih kamere...posledično se kačijo v vsak detajl da so pokriti...

Imam isti problem na 21let starem Landcruiserju.... Originalen kot je takrat prišel iz salona..

Originalna kljuka in bulbar nista bila vpisana pri prejšnjem lastniku ko so nekje 2007 spreminjal zakonodajo prek palca (tipično za našo državo)....in sedaj bom pač dol & gor jemal bulbar....kljuko bom moral na novo homologo (cca 300eur) :(

Na Toyoti dvomim da bodo kooperativni....pri meni so se izgovarjali da so vmes že parx spremenili lastnika (Toyota Adria.... Toyota ono ovo) in da se kao ne da.... Buče!

Nategujejo te, originalne tovarniške dodatne opreme (tudi kljuka spada pod to) se takrat (in mislil sem, da tudi danes, lahko se motim?) ni vpisovalo v homolomo, ker to ni bila NAKNADNA sprememba vozila. To opremo je že homologirala tovarna, vgradil jo je proizvajalec, uvoznik za tovarno pa je izdal homolomo kartonček in konec.

Na bemflu l. 98 z originialno snemljivo kljuko tako ta ni bila vpisana v homolomo karton. Je pa zraven prišel nemški COC dokument (kjer so že takrat vpisne vrednosti kot so g CO2 ipd.), in je vpisano tudi, da ima avto vgrajeno vlečno napravo. Ampak takšnega dokumenta nisem dobil še za noben drug avto. Na tehničnem ni bilo nobenih problemov, čeprav se jo je, vsaj če si gledal avto od spodaj, videlo.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.900
5.458
113
Ja to da me nategujejo in ping-pongajo sem in tja mi je jasno

Landcruiser je mel ene 3 izpeljanke opreme... GX GVX in mensezdi GL...skladno stem pa tudi opcije za bullbar...stranske stopnice....kljuka dvomim da je bila tovarniško gor dana....je pa potrjeno original Toyotina....se prav bi moral nekje vsi papirji obstajat saj je mel avto servisno zgodovino tam...

Mogoče pa zatezim še na sedež od Toyote... Cajt mam še do maja nekako...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Glede kamer je najbolj zanimivo to, da sem moral novembra v Lj dash camero ugasniti/umakniti navtehnicnem.
Lokalc januarja ni nič protestiral. Pa tudi isce dlako v jajcu (šteje sedeže v avtu)
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.577
283
113
sedeze v avtu... mah, men tud morijo vedno.

ne vem kaj je fora. zakaj so pol odstranljivi, ce jih ne smes odstranit??
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.259
113
Ja to da me nategujejo in ping-pongajo sem in tja mi je jasno

Landcruiser je mel ene 3 izpeljanke opreme... GX GVX in mensezdi GL...skladno stem pa tudi opcije za bullbar...stranske stopnice....kljuka dvomim da je bila tovarniško gor dana....je pa potrjeno original Toyotina....se prav bi moral nekje vsi papirji obstajat saj je mel avto servisno zgodovino tam...

Mogoče pa zatezim še na sedež od Toyote... Cajt mam še do maja nekako...


Teži da bi rad coc.

Vidim da je kopija od 35-100€

Po drugi strani pa lahko poizkusiš dobit free iz nemčije. Nikoli ne veš :)