Proklet tehnični

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.202
113
Do lokalnega mehanika še skoči in naj ti da potrdilo o ''strokovni'' vgradnji. Pa račun za par EUR.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.460
113
smoukar Še C/P glede bullbara... Sicer za moj landcruiser... Mogoče komu pride prav!

- bullbar – takrat se je na vozila montiralo po servisih različne izvedenke bullbarov, od originalni in neoriginalnih (Cobra), odvisno kaj je stranka izbrala. Kateri je vaš ne bi vedel. Poglejte ali je na samem delu kakšna nalepka s kataloško številko. Če se začne s PZ* je to originalni del. Potem lahko tudi sami najdete na naši internetni strani kjer so zbrani vsi certifikati - https://- Front guard (PZ427-J9950*, PZ415-J9981-00, PZ415-J9952-00)

Edit:link pobrisan ker...
 
Nazadnje urejeno:

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.169
2.360
113
v lokalni ostariji
smoukar Še C/P glede bullbara... Sicer za moj landcruiser... Mogoče komu pride prav!

- bullbar – takrat se je na vozila montiralo po servisih različne izvedenke bullbarov, od originalni in neoriginalnih (Cobra), odvisno kaj je stranka izbrala. Kateri je vaš ne bi vedel. Poglejte ali je na samem delu kakšna nalepka s kataloško številko. Če se začne s PZ* je to originalni del. Potem lahko tudi sami najdete na naši internetni strani kjer so zbrani vsi certifikati - https://- Front guard (PZ427-J9950*, PZ415-J9981-00, PZ415-J9952-00)

Edit:link pobrisan ker...
Zakaj link pobrisan?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.878
5.147
113
Sem peljal v torek mp3 na tehničnega. Pogledal je kilometre, št šasije, potro in je to to. To bi lahko tudi preko maila poslal
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.202
113
Itak.
A ti bi se podpisal pod nekaj, kar nisi videl? Sploh pod podatek (prevoženi km), kjer je interes zmanjševanja ogromen.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Sploh pod podatek (prevoženi km), kjer je interes zmanjševanja ogromen.
Običajno me po km vpraša preglednik in mu sam povem, ko vpisuje podatke o vozilu v računalnik. Lahko bi se mu tudi zlagal. Če pa sta dva pri avtu, potem pa se en zadere in z malo sreče, je vpisana info točna. Pod črto: vpisovanje km na tehničnem je kar nekaj. Ko bodo km vplivali denimo na višino zavarovalne premije, pa ne dvomim, da se bodo zavarovalnice bolj potrudile, da želijo dokaz o stanju števca.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Hmm kje delajo sedaj tehnicne? Meni cez dober teden potece zavarovanje, tehnicni pregled bi moral opraviti... kako je sedaj s tem? Ker tle okolica ljubljane je vse zaprto.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Ti pa seveda kot pravi Alteraš gledaš zraven in se mu smejiš, namesto da bi ga kot normalen človek poučil o tej space shuttle tehnologiji.
Tudi kot lastnik mu nimaš kaj dosti za pomagat. On ima na listu navodila tipa, prizgi avto, trikrat pozmigaj, enkrat pohupaj, stej do 5 in zapleši chiken dance na strehi avta :valjamse:

Tudi lastnik avta ne ve kako dati avto v pravi servisni način.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
To ni problem tehničnih pregledov, temveč tistih, ki za vozilo (neupravičeno?) izdajo homologacijo. Če rabijo na tehničnih neka posebna navodila, da lahko avto testirajo, potem naj bodo ta navodila jasen del avta. Kot so danes denimo tipske tablice za pritisk v pnevmatikah. Če se to ne da spraviti v dva stavka v jeziku države, potem pač proizvajalec ne želi homologacije za določeno tržišče in se vozila umakne iz prometa.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Da ne bomo nekaj na pamet procedure je taka:

The following must be done within 60 seconds:

1)Ignition on (not READY mode)
2)Vehicle in Park
3)Step on accelerator pedal twice
4)Place vehicle in Neutral
5)Step on accelerator pedal twice
6)Place vehicle in Park
7)Step on accelerator pedal twice
8)Place car in READY mode.....ICE WILL RUN continuously (see rpms below)

A warning icon on the MFD will be displayed.
With no throttle applied.....idle is 1000 RPM (approx)
With less than 60% throttle applied.....idle is 1500 RPM (approx)
With more than 60% throttle applied.....idle is 2250 RPM (approx)


V življenju sem bil 4-5x na tehničnem s Priusom in nikoli mu ni uspelo narediti zgornje procedure, že takoj se je začel praskat po glavi in podzavestno obupal. Potem je probal nekaj samo enkrat in mu jasno ni delovalo. Rezultat tega je da po opravljenem pregledu moraš še ene 10 minut čakat v poslovalnici, da dobi "pravi" primerek avta da izmeri "tvoje" pline na drugem avtu. No taka je bila realnost novembra 2018, kaj je danes pa ne morem rečt.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Prvi problem je, da smo v Sloveniji, uradni jezik je slovenski. Če proizvajalec\uvoznik ni sposoben spraviti tega na vidno mesto v avto ali dokumentacijo avta, je to NJEGOV problem. Ne bodimo takoklečeplazni, da mislimo, da mora še smetar znati angleščino.
Da ne govorimo o tem, da so neki triki z gas pedalom čisto mimo.
Na centralni peči imam pri tistih treh\štirih gumbih enega, kjer je narisan dimnikar. Tistega se pritisne in naredi se meritev ... In se dimnikar oziroma serviser ne ukvarja s tem, kak režim ima peč trenutno vključen in podobno.
Očitno neodločnost nekoga, ki je podelil homologacijo za naše tržišče. Ugibamo lahko, da je tudi nek denarček od zadaj v igri. Naložit, da ima avto eno akcijo, da se meritev izvede. Dokler tega ni, pa pač umik iz prometa. Simple, mar ne?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in McGiver

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.350
5.391
113
Hmm kje delajo sedaj tehnicne? Meni cez dober teden potece zavarovanje, tehnicni pregled bi moral opraviti... kako je sedaj s tem? Ker tle okolica ljubljane je vse zaprto.

Ne vem v katero smer te zanima, ampak v soboto sem jaz opravila tehničnega v Kranju na Remontu. Regia ali kaj je sedaj...
 
  • Všeč mi je
Reactions: zaseka

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Prvi problem je, da smo v Sloveniji, uradni jezik je slovenski. Če proizvajalec\uvoznik ni sposoben spraviti tega na vidno mesto v avto ali dokumentacijo avta, je to NJEGOV problem. Ne bodimo takoklečeplazni, da mislimo, da mora še smetar znati angleščino.
Da ne govorimo o tem, da so neki triki z gas pedalom čisto mimo.
Na centralni peči imam pri tistih treh\štirih gumbih enega, kjer je narisan dimnikar. Tistega se pritisne in naredi se meritev ... In se dimnikar oziroma serviser ne ukvarja s tem, kak režim ima peč trenutno vključen in podobno.
Očitno neodločnost nekoga, ki je podelil homologacijo za naše tržišče. Ugibamo lahko, da je tudi nek denarček od zadaj v igri. Naložit, da ima avto eno akcijo, da se meritev izvede. Dokler tega ni, pa pač umik iz prometa. Simple, mar ne?
Ne bodi preveč pameten, itak da dobijo na tehničnem navodila v slovenščini, tole sem dobil pač na ameriškem forumu, ker je to za cel svet enaka procedura, a misliš da je Toyota sprogramirala poseben servisni način samo za Slovenijo?
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.744
586
113
"..vsem, ki jim v teh dneh oziroma tednih poteče veljavnost tehničnega pregleda, se veljavnost prometnih dovoljenj in zavarovanj avtomatsko podaljša do 16.4.2020."

vir:
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.260
113
No pa upajmo da reševalci, policija, gasilci, nujno potrebni delavci ne bodo imeli težav z avtomobili.

Avstrijci so iz tega razloga dali mehanike in tole pod nujno skupino...