Proklet tehnični

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.208
4.689
113
Ne bodi preveč pameten, itak da dobijo na tehničnem navodila v slovenščini, tole sem dobil pač na ameriškem forumu, ker je to za cel svet enaka procedura, a misliš da je Toyota sprogramirala poseben servisni način samo za Slovenijo?
Preveč pameten je bil tisti, ki pri homologaciji poklekne pred avtomobilskim kapitalom. Preveč pameten je bil tudi bedak pri Toyoti, ki si je izmislil trike postopka, kako prisiliti motor v delovanje. A imajo kak podoben trik, da klimo prižgeš?
Aja, tudi če si bil ministrant pri sveti Toyoti, ti ni treba vsega na polno zagovarjati.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.339
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Saj to ni za vsakdanjo rabo... ampak je bolj namenjeno servisnim posegom in podobno ... zato ni potrebe po tem, da je enostavno in da je na veliko napisano nekje na armaturni plosci ... Navaden uporabnik tega nikoli ne potrebuje... servisno osebje ( v kar naj bi bili vsteti tudi mozje na tehnicnih pregledih) pa bi morali to vedeti... ali pa vsaj vedeti, kje lahko dobi te informacije ... Saj to ni nek eksoticen avto v samo treh primerkih :)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.301
5.835
113
pri taščici
Glede podaljšanje registracije.
Mene se to letos ne tiče več, bi pa osebno podaljšal zavarovanje (to laufa na daljavo) s tehničnim pač čakal na boljše čase.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.317
5.355
113
Jest sem tehničnega naredila, zdaj moram vprašati agentko če lahko zavarovanje uredim na daljavo, medtem ko registracijo menda lahko, kali?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Preveč pameten je bil tudi bedak pri Toyoti, ki si je izmislil trike postopka, kako prisiliti motor v delovanje. A imajo kak podoben trik, da klimo prižgeš?.
Ko ti bo jasn princip delovanja hsd pogonskega sklopa ti bo jasno zakaj je tak. Do takrat pa bluzi dalje, samo probaj sam sebi utrujat ne tolko nam.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
veš kak je to ne. Če bi se švaba spomno takega pogona bi blo pa to nekaj najboljšega kar se je svetu zgodilo po mati tereziji
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.208
4.689
113
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf in 8888

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.097
858
113
Pepe: kuliraj se ti. Ce nimas kaj druzga napisat je to tvoj problem.Toyota je dejansko dobra. O goljufivi elektroniki in samodejnem ugotavljanju kdaj je avto na tehnicnem pa ne bi, mafijska posla me ne zanimajo.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.208
4.689
113
Pepe: kuliraj se ti. Ce nimas kaj druzga napisat je to tvoj problem.Toyota je dejansko dobra. O goljufivi elektroniki in samodejnem ugotavljanju kdaj je avto na tehnicnem pa ne bi, mafijska posla me ne zanimajo.
+1
Sicer se strinjam, da je Toyota dejansko dobra. Vsekakor dobra v tem, da v Evropi na tehničnem preglednik obupa in ne meri izpuha. Zakaj točno ji je to smiselno, pa ne razumem.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
+1
Sicer se strinjam, da je Toyota dejansko dobra. Vsekakor dobra v tem, da v Evropi na tehničnem preglednik obupa in ne meri izpuha. Zakaj točno ji je to smiselno, pa ne razumem.
Zdaj ste se osredotočili na to, da preglednik kao ne zna opraviti meritev. Jaz sem začel to temo ... 15 let stari priusi imajo težave z emisijami, ne s preglednikom. Imam 3 stranke, ki jim vsako leto preglednik skozi prste pogleda ... en je poskušal na pooblaščenem servisu popravljati zadevo, se znebil 2 jurjev in mu niso v celoti rešili problema. Druga 2 po tem niti poskušata ne ...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.208
4.689
113
Kaj pa je pri bencinarju sploh lahko problem od tega kar merijo? Preveč CO (monoksida)?