Problem pri zagonu

Včasih, ko vklopim računalnik, mi začnejo lučke na tipkovnici (Scroll, Num, Caps lock) utripat in nato, ko se windows zloada in bi se moraj pojavit zaslon Dobrodošli se ta zaslon ne pojavi in ostane črn zaslon. Če nato restartam računalnik, se zgodi ista stvar, zato ga morem vedno izklopit iz elektrike in ga vklopit čez 5 min, da se normalno zažene! A imam kaj s HD narobe?
17758-icon_confused.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Verjetno je problem z matično, ker nekatere matične na tak način (utripanje lučk) opozarjajo, da je nekaj narobe. Tam je pa lahko miljon stvari narobe (kontroler za disk, grafična kartica oz. port...), tudi problem z napajanjem je lahko. Boš moral kar na servis nest, po moje ni druge rešitve.
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
ok, se jaz mam en problem pri zagonu.... mam A64 3000+ (privzeto laufa na 1800Mhz), no... navitega sem ga mel na 2250 Mhz. temperature normalne, vse ok. ram je geil DDR400 dual channel (do zdaj je vse vredu delalo na 410-15Mhz) 4x... torej 2giga. napajalnik tagan, mocn. tako je delalo brez problema od avgusta. potem sem se pa zadnjic igral COD4 in mel smesno barvne teksture (ne fejst, cist malo tak
grin1.gif
). no, pa sm za hec pognal memtest, ki ni dal nobenega errorja (zdaj vprasanje, kako dolgo bi moral stestirat, pustil sem parkrat skoz - uro pa pol recimo). resetiram, zgleda vse ok. nakar pa opazim, da mi vse skup laufa na privzeti frekvenci, torej 1800Mhz. Mah, gremo nazaj v bios, nastavimo stare OC frekvence, pridemo v win, vse ok. no, problem pa nastane ko izklopim racunalnik oz. ga resetiram. ni sans da se mi boota. sploh ne napise vec tistega detecting ide drives... potem morem v bios, nastavit stare frekvence, pol me pa spusti skoz. help somebody???
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
bios si zapomni... tud pise da laufa na 248 Mhz ura, namesto 200 recimo. samo me ne spusti naprej
crazy1.gif


ne zalaufa tisto, da bi pisalo detecting ide drives...ko ti disk najde pa vse ostalo. ampak preprosto "zmrzne"
 
Nazadnje urejeno:

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Potem pa ne navijaj
evil.gif


OK šalo na stran, si vedno preverjal temperaturo procesorja? Sicer se izklopi sam, če mu postane prevroče, ampak če ga cel dan laufaš pri 90°C mu koristit zagotovo ne more. Grafična očitno ni kriva, če lahko na privzetih nastavitvah laufaš normalno.

Do kje pride, ko naviješ frekvenco procesorja? Napiše samo ime biosa, napiše koliko ram-a je? Napiši kje TOČNO se ustavi oz. kaj napiše nazadnje.
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
preverjal temperature, razlika med 1800 in 2250 je stopinja na idle!!!

napise ime, ram, napise tudi da je procesor OC na 225Mhz recimo, pa da pritisni naslednjic ob bootu del, ce zablokira oz. je nestabilen. in to je vse. naprej se ne premakne.

ce bi blo vse normalno, bi zagnalo detecting ide drives... pol najde disk itd. no, tega noce vec, je pa prej to cist normalno zagnalo, ko je bil OC
 
Nazadnje urejeno:

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
meni se je podobno zgodilo pred časom, s tem da sem ga navil za malo več kot 100 mhz, en čas je šlo ok, pol se je pa obesil in ni šlo v winse več, samo meni ni pomagalo drugo kot format, zdaj pa se ne zajebavam več s tem, vprašanje na kakih temp je bil procesor med kakimi igrami in kak dolgo je bil pod ekstremnimi temp. ter kake posledice je to pustilo, hladilnik pa sem mel stock, itak pa majo ti stari amd-ji hladilnike bolj za silo, s stock hladilnikom je pri meni od novega, če nisem nič posebnega delal bila 50 stopinj, zdaj ko mam malo prašnega 55, če kako igro zašpilam pa takoj 10 stopinj gor. Današnji quadi se pa z kakim arctic cooling freezerjem v Crysisu ne zagrejejo preko 50 stopinj
grin1.gif


kaj pa matična? pri tebi bolj na to sliči da imaš z njo probljem.
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
ja gigabytova plata je, mozno da v tem grmu tici zec
grin1.gif

samo me cudi, da krnaenkrat ne gre vec OCjat. idle mam okol 30-32, ful je prislo max do 60, meja za procesor je dost visje, nimam stock hladilnika. sumim ram, al pa maticno
crazy1.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik eurostar300 pravi:
Včasih, ko vklopim računalnik, mi začnejo lučke na tipkovnici (Scroll, Num, Caps lock) utripat in nato, ko se windows zloada in bi se moraj pojavit zaslon Dobrodošli se ta zaslon ne pojavi in ostane črn zaslon. Če nato restartam računalnik, se zgodi ista stvar, zato ga morem vedno izklopit iz elektrike in ga vklopit čez 5 min, da se normalno zažene! A imam kaj s HD narobe?
17758-icon_confused.gif
Dvomim. Kaj točno je na ekranu preden se obesi ?
(bolj točno opišeš problem, bolj točne rešitve ti lahko damo)
 
nič se ne napiše lepo normalno se vse loada (razen tega da lučke utripajo) in potem ko zgine tisti loading scree in bi se moral pojavit on moder screen z napisom dobrodošli lepo ostane črn screen! nato ko se pa zažene normalno pa se pojavi on screen daje pršlo do napake in če hočeš zagnat v save mode načinu!