Problem pri zagonu računalnika

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.598
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
živjo!

računalnik je začel nagajat pri zagonu - prižgem, in pride do tistega dela, ko se pojavi stran, na kateri izbereš uporabnika in vtipkaš geslo (če ga imaš, ja), ki te potem spusti not do desktopa in računalnika nasplošno.

operacijski sistem - Windows 7.

se uspešno zažene nekje v 3., 4. poskusu šele ...
tongue-1.gif


kakšna ideja, kaj narediti?
 

Rajc

Pripravnik
22. jul 2007
571
5
18
Kakšen disk imaš? če imaš SATA, probaj prvo zamenjati kabel, če nebo bolje potem je najverjetneje disk.

Sam sem imel par dni nazaj težave z računalnikom, ko nisem vedel kaj je narobe, zato mi je kolega posodil en disk, ki naj bi delal, vendar ga ni spustil v windowse. No on je zamenjal disk in kabel in mu je delalo. Jaz sem uporabil ta disk, da sem sprobal kaj je pri meni zanič in ko sem naložil win 7 je delalo normalno do nekaj par restartov računalnika, potem pa me ni spustilo naprej od logona.

nabavil sem nov disk in na novo naložil windowse, stari disk pa uporabljam za torrente...
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.598
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
ko mu ne uspe priti do logona, se samo počrni zaslon. točno tam, kjer bi se moral logon pokazat, je potem tema. do takrat melje disk vse normalno, vse se normalno nalaga, tisti Starting Windows, potem pa tema. lučka za disk neha goret, in tam obstane. reset ne pomaga, včasih potem uspe, ko ga na hard ugasnem, potem se zažene.

ko se komp zažene, dela komp normalno, brez problemov ...
 

Rajc

Pripravnik
22. jul 2007
571
5
18
točn to se je pr men nardil... v safe modu pa normalno prideš not...
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Če je odvisno oz fizičnega izklopa, je verjetno kaj s hardverom.

Reset tipka torej ne "prime" ?

Napajalnik, matična plošča.

Lahko so seveda tudi slabi kontakti, to je najbolj preprosto popraviti. (odštekaš, nazaj prištekaš)
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Poglej oziroma prilepi sem gor log-e za tisto uro, ko ti ni uspelo zagnat računalnika, oziroma log-e od prvega naslednjega uspešnega zagona.

Start -> desni knof na "My Computer" -> Manage -> System tools -> Event Viewer -> Windows Logs -> System

Glej za "warning" ali "error" logi....
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Močno dvomim, da bi ta warning s cdrom-om obesil računalnik, je bolj nedolžne narave. Tudi drugi zapisi niso nič kaj sumljivi... Če imaš možnost naloži še enkrat windowse, kaj drugega svetovat tkole je težko. Sam sem imel precej podoben primer, pa se je na koncu izkazalo, da je bil problem v grafični kartici in njenih driverjih...
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.598
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
sicer se kasneje še pojavljajo ta ista opozorila, nekajkrat je še rdeč klicaj in error, zraven pa opis da je source System Control Manager ...

ampak okoli zagona ni nikoli teh rdečih klicajčkov, samo tile cdromi.

a je kaj povezano s tem, da cdrom ne bere več CD-jev, ampak samo še DVD-je?

al gre enostavno lahko za nek virus?
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Ja, tisti Warning je, da CD enota ne more brat.

Odklopi, pa boš videl, če je to vzrok težav ali ne.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
Včasih se lahko "sesuje" datotečni sistem...Poskusi enkrat, ko bo sistem normalno deloval vklopiti checkdisk (desni klik na oznako diska, orodja, popravilo...blabla) in vklopi obe funkciji. In ponovno zaženi. Če je vse prav, bi ti moral prežvečiti zadevo v petih korakih in če je bilo kaj narobe, tudi popraviti. Predlog pač...