Caps Lock indikator

robbus

Pripravnik
17. feb 2010
224
0
16
Na mojem novem Asus notebooku iz neznanih razlogov na tipkovnici ni CAPS LOCK in NUM LOCK lučke, zato bi si želel v Windows 7 nastavit tisti "on-screen" indikator, ki z zelenimi črkami na zaslonu izpiše, kdaj je CAPS LOCK prižgan in kdaj ni. Mogoče kdo ve, kje se v sistemu Windows to nastavi?

P.S. Ob tem mi lahko še kdo razloži, zakaj teh lučk sploh ni na tipkovnici???
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.935
5.470
113
Oba indikatorja bimoral met levo od gumba za vklop ( male zelene diode)

Mogoče ti bo instal ATK package-a pomagal da ti bo kazalo kake ikone tudi na LCDju ko jig boš dajal na on/off ( baterija, glasnost, svetlost.....meni tud Num Lock pokaže.....in caps lock)
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.352
678
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Na strani proizvajalca poisci oddelek support ali downloads, izberi svoj model prenosnika in poisci program, ki skrbi za to...

Ima pa orenosnik skoraj gotovo tudi kaksen indikator...
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.933
34
48
Ce jih ni, potem jih najbrz ni zaradi designersko/inzenirskih kompromisov (beri: navodila od zgoraj, kaksen produkt mora biti in katere omejitve morajo upostevati).

Kakorkoli ze... Jaz jih na prenosniku imam, imam pa tudi (prav od Asusa) netbooka, ki jih tudi nima, ima pa "posledicno" zraven en tool, ki bdi v ozadju in ti v trayu javi, kdaj si pritisnil katero od teh tipk oz. kaksno je trenutno stanje. Ce imas clean instalacijo (brez teh "proprietarnih" zadev gor), je najboljse, da ga poisces na downloads strani tvojega modela, in instaliras.

(Tisto, da izpise z zelenimi crkami - domnevam, da na sredini spodaj s precej velikimi fonti - sem pa imel pri eni Logitechovi tipkovnici v okvirju njihovih driverjev, na podmiznem racunalniku. Ce podpira tudi ostale tipkovnice, pa ne vem.)