problem klime?

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Imam eno panasonic klimo (3.5kW) in sem bil z njo nadvse zadovoljen, vsaj poleti, ko je brez problema delovala 24h na dan. Sedaj pa imam problem in sicer, ko dam na program HEAT (gretje) notranja enota zelo malo piha, kot bi bila vseskozi na 1. stopnji ventilatorja, tudi ce dam ventilator na najmocnejso stopnjo. Ko smo pomladi preizkusali notranjo enoto in gretje je pihalo toliko kolikor si nastimal ventilator? na zadnji stopnji je bila "burja".

Kaj bi bilo narobe?
confused-1.gif


Sem danes prvic preizkusal gretje zato niti ne vem kako mora delovati. Kot receno, spomladi, ko smo jo montirali je pihalo kolikor si jo nastimal na tem programu. Res so bile pa zunanje temp. 15C visje..
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Tudi mam Panasonicovo in toplega zraka ne vpihuje s pomočjo burje..bolj tko, neslišno. Ampak jaz samo dogrevam zgornji štuk bajte.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
huh sem ugotovil v cem je problem oz. ga sploh ni.
Zjutraj, ko sem se odpravljal na siht sem si dejal, da bom zaradi neprestanega dezja in snega pognal klimo, da spucam sistem kot tak, saj je stal pri miru ze skoraj mesec dni. Nastimal sem na 26C in predzadnjo stopnjo ventilatorja (heat program) in vklopil timer za eno uro oz. ga pozabil. Sistem za razliko hlajenja, ki se pricne skoraj takoj, za gretje porabi nekaj minut. Vmes sem sel se na wc, pozabil na vse skupaj in odsel v sluzbo.

Ko pridem prejle domov me presune temp. v stanovanju, ki je znasala nevzdrznih skoraj 27C in klimo, ki sploh ni kazala znakov zivljenja, merilec porabe stroma pa je kazal komaj 45-50W. Topli zrak je iz rez prihajal le po sapicah. Saj ne da klima ocitno ne bi odlicno opravila svojega dela, nasprotno. Ocitno se sistem samodejno ugasne na vzdrzevanje temperature in ne piha vseskozi stopnje, ki mu jo dolocis.

Sele sedaj, ko mi je uspelo sobo ohladiti za skoraj 10C, pozenem klimo na max stopnjo in 30C, pocakam nekaj minut nakar iz rež povleče orkanski jugo, merilec porabe stroma se ustali na ugodnih 4500W
tongue-1.gif
 

tinekr

hot mamica
29. jul 2007
1.941
0
36
46
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
Imam eno panasonic klimo (3.5kW) in sem bil z njo nadvse zadovoljen, vsaj poleti, ko je brez problema delovala 24h na dan. Sedaj pa imam problem in sicer, ko dam na program HEAT (gretje) notranja enota zelo malo piha, kot bi bila vseskozi na 1. stopnji ventilatorja, tudi ce dam ventilator na najmocnejso stopnjo. Ko smo pomladi preizkusali notranjo enoto in gretje je pihalo toliko kolikor si nastimal ventilator? na zadnji stopnji je bila "burja".

Kaj bi bilo narobe?
confused-1.gif


Sem danes prvic preizkusal gretje zato niti ne vem kako mora delovati. Kot receno, spomladi, ko smo jo montirali je pihalo kolikor si jo nastimal na tem programu. Res so bile pa zunanje temp. 15C visje..
Naša Panasonic inverter klima tudi ne dela, ko je hladneje. Ko je temperatura recimo 8 stopinj, je že na najgi in ogrevamo s plinom. Klimo imamo samo za prehodno obodbje. Tudi bomo pozorni na to , kako klimo kupujemo, ko bomo kupovali za zgornjo etažo.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Morda bi bilo dobro pogledat, če je še kaj plina noter, ali pa je kaj drugega narobe.
Namreč moja bivša Špar klima je še vedno grela tudi pri -5 (ne sicer zelo vroče, ampak dovolj). Tako da, je sigurno nekaj narobe z njo.
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Kako bi pa pri -5 grela klima Mitsubishi MUZ-FD25VABH, ki ima COP 5,33. V katalogu piše, da ohranja nazivno moč do -15. Vem, da je odvisno od več faktorjev ampak vzemimo eno povprečje.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Citat:
Uporabnik kavboj pravi:
Kako bi pa pri -5 grela klima Mitsubishi MUZ-FD25VABH, ki ima COP 5,33. V katalogu piše, da ohranja nazivno moč do -15. Vem, da je odvisno od več faktorjev ampak vzemimo eno povprečje.

grela bo kot pri norcih.

Starejša izvedenka (COP 4,35) greje do poljubne temeprature. Pri - 5 pa vsekakor komaj dobro pretegne 'noge' (zdaj že tretjo zimo zapored).

Glede nazivne moči pa....klimi izkoritek s temperaturo pada..to je dejstvo. In izkoristek klime (nazivni COP) se meri pri +7° C. Kar je niže...je tudi nižji COP. Še vedno pa taka klima pri npr. - 10° C dela vsaj s COP=3.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
kot smo že veækrat povedali čem misliš klimo uporabljat iza gretje čez celo zimo tudi koje minus 10 ali več zunaj potem bo potrebno odšteti 200€ več in kupiti toshibo.mitsubihija...
moji toshibi se ne pozna alije zunaj minus10 ali plus 5.edino v izkoristku
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.399
965
113
Obišči stran
No imam tudi sam panasonic inverter, osnovni model, pa mi do danes greje stanovanje BP. Sicer je včasih potrebno iz 22 dat na 23 stopinj na daljincu, ampak zagreje pa vse BP. Pa je bil tudi že cel teden pod minusom. Bi pa, če bi še enkrat kupoval, kupil močnejšo, ki bi hitreje segrela/ohladila prostor.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ma nemoj, dej malo bolj natančno obrazloži tole, res. Zakaj se ti proizvajalci zanič? In kateri je po tvojem dober?
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
povej zakaj rabiš klimo.za hlajenje v vročih julijskih dneh kjer jo ponavadi rabiš 14 dni.ali se boš z njo tudi grel,razvlaževal.jo boš uporabljal čez celo leto???!!!
 

ziggy

Fizikalc
8. nov 2007
1.133
2
36
General nam v službi laufa že cca. 6 let 24/7 brez najmanjšega problema. Airwell se je pokvarila po kakih 4 letih laufanja 24/7. Doma se grejem in hladim z najcenejšo kitajsko klimo že 4 sezono, laufa brez težav.
Jaz sem dal 150€, zmontiral sam in če mi crkne še to leto, je za moj okus odslužila svojo ceno.

Aja, guess what? V kitajski klimi je Panasonic kompresor
grims-1.gif


Seveda se ne boš mogel hvalit prijateljem, da imaš super duper klimo za 1500€
wink-1.gif
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
guess what kitajci sestavljajo panasonic klime tako kot turki toyote kaj ima sedaj to veze.sej lcd panele dela tudi samo samsung-philips in LG pa so recimo v sonyjevih škatlah lepše in boljše slike.klima ni samo kompresor.če klima laufa 24/7 potem mora biti definitivno inverter z i see senzorji da ti razporedi temperaturo kolikor toliko se le da po vsem prosotru enako.aja pa saj res invereter ima napram non inverter klimo za 70% večji izkoristek kar se pri letni uporabi pozna kar konkretno.rad bi videl porabo tvoje klime pri -5 stopinjah
evil.gif
.sicer pa nekdo se lahko vozi z kliotom vsak dan v munchen pa mu je čisto super nekdo se bo pa pač z bmwjem.pa da ne bo izpadlo kot da hvalim panasonica,toshibo,mitsubishija,daikina tudi njihovi non inverter modeli so poceni napram trenutno hi tech klimam in imajo slabosti kot sem jih opisal.
 

ziggy

Fizikalc
8. nov 2007
1.133
2
36
He, he, a ti sploh veš kaj pomeni "inverter" in kako zadeva deluje?
Ostalega flancanja niti ne bom kometiral...
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
prosim komentiraj ostalo flancanje.bi rad prebral kako utemeljiš da je airwell enako kvalietetn kot daikin
bi prosil kakega monterja saj so tudi na tem forumu naj dečkom malce razloži v čem je point da so klime rangirane po razredu in po ceni in da to pri klimi zelo veliko šteje.